Jump to content
AnkaAnkaSchrzanilas

Anka ale żeś zrąbała

Recommended Posts

Hej, założyłam sklep internetowy i już na początku mam wtopę. Tak, wielką wtopę i możecie mnie hejtować, ale jestem początkująca i dopiero się uczę, wiec mam nadzieję, że znajdzie się jakaś dobra dusza która mimo wszystko pomoże mi rozwiązać problem.

Dodałam produkt do sklepu, oparty na woocommerce. Przy produkcie określiłam atrybuty np kolor i dodałam możliwe kolory, a nie zauważyłam, że każdy kolor stworzył każda oddzielną podstronę i teraz mam w google zaindeksowanych 120 stron, których url wygląda tak: sklep.pl/kolor/biały , sklep.pl/kolor/zolty . Nie mają one żadnej, ale to żadnej wartości, a takich kolorów produktów mieć nie będę. Wiem, zrąbałam, wiem, sypię głowę popiołem.

Jak teraz mogę te podstrony "wyindeksowac" z google, aby zniknęły totalnie i na zawsze? czytałam o zgłoszeniach do Google, https://support.google.com/webmasters/answer/6332384 , ale tam jest info, ze podstrona będzie wyindeksowana tylko na 6 miesięcy, a ja jestem pewna, że chce na zawsze ją usunąć. Na razie nałożyłam na wszystkie strony przekierowanie 301 na stronę główną, ale to chyba bez sensu, bo w google search console widzę, że niektóre strony zostały PONOWNIE ZAINDEKSOWANE w google (???). W sensie przekierowanie 301 nałożyłam dawno temu, przed 10 maja, a w GSC widzę "ostatnie zaindeksowanie" z dnia 10 maja.

Błagam, pomocy :(((
Anka

Po dodaniu  stosownych 301 dynek Wygeneruj sitemapę

https://www.xml-sitemaps.com/

Mapę wgraj na serwer za pomocą FTP lub w inny sposób umieść na serwerze i zgłoś ją w G konsoli dla ŁebMasterów.

HTTP 200 usługi IT - Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL
- Full Stack Developer - :chatownik:

tak, to juz zrobiłam. I tylko tyle? i teraz pozostaje cierpliwie czekać aż stronki poznikają z Googla? można to jakoś przyspieszyć?

czy raczej być przy założeniu, że łaską Googla nie da się sterować?