Jump to content
okazwłoka

[startup] CMS Pod Zaplecze (CPZ) - lekki i funkcjonalny CMS sqlite

Recommended Posts

W następnej aktualizacji będą dostępne widgety mniej więcej tak jak jest to rozwiązane w WP, bo tego brakowało.

Teraz jest tak, że trzeba grzebać po szablonie żeby dodać np. menu. A tak to ciach ciach i gotowe. Będzie po prostu łatwiej. Będzie można uzyskać taki efekt jak za pomocą znacznika _WPIS_  i znaczników do wywołania poszczególnych pluginów bez niepotrzebnej edycji szablonu, teraz trzeba to robić tak na tej stronie dokumentacji:

http://cpz.doku.pisz.pl/doku.php?id=start:znaczniki:wpis

cpz.png

Być może jeszcze dzisiaj, najpóźniej jutro będzie kolejna aktualizacja:

CO ZOSTAŁO ZROBIONE:
- dodano system widgetów
- nowe widgety: menu, kategorie, najnowsze/losowe wpisy, chmura tagów, embed (embedowanie np. youtube), custom php/html, search, breadcrumb (w przygotowaniu jeszcze widgety do istniejących pluginów)
- mozliwosc zamieszczania widgetu w tresci artykulu (dodaj znacznik w tresci)
- dodano minifikacje dla wyjściowego kodu html
- dodano lazy loading dla elementów img oraz iframe

Lista rzeczy do zrobienia jest jeszcze długa, ale jeśli macie jakieś fajne pomysły, to śmiało :D Jeśli coś nie działa tak jak trzeba, to też proszę o info.

Więcej informacji podam przy aktualizacji.

cpz.png

Aktualnie pracuję nad generatorem templatek. Dzięki generatorowi będzie możliwość zrobienia sporej ilości templatek w krótkim czasie. Wiadomo, że mała ilość templatek to zawsze wąskie gardło każdego mało popularnego cmsa. 

A tak przy okazji jest już zapowiadana wczoraj aktualizacja!  ZROBIONE:
- dodano system widgetów
- nowe widgety: menu, kategorie, najnowsze/losowe wpisy, chmura tagów, embed (embedowanie np. youtube), custom php/html, search, breadcrumb, search, bio, next_prev, table_of_contents (3 ostatnie do pluginów)
- mozliwosc zamieszczania widgetu w tresci artykulu (dodaj znacznik w tresci)
- przebudowany system templatek (nowe mozliwosci) - system kompatybilny z poprzednim
- dodano minifikacje html
- dodano lazy loading dla elementów img oraz iframe

Wszystkie zmiany zostały uwzględnione w dokumentacji na stronie cpz.doku.pisz.pl

cpz.png

Kupiłem, pierwszy pakiet licencji.

Jeszcze nim zacznę instalować, mam pytanie odnośnie ich funkcjonowania.

Czy do poprawnego działania, one potrzebują stałej/okresowej komunikacji z "bazą"? Mam tu na myśli weryfikację licencji. I nie pod kątem crackowania itp. tylko pod kątem posiadania w przyszłości np. setki zaplecza, a:

- wariant umiarkowanie pesymistyczny, masz awarię serwera z licencjami i nagle pada wszystkim zaplecze

- wariant skrajnie pesymistyczny, za X lat zwijasz biznes / wyjeżdżasz / znikasz - serwer licencyjny znika, co się stanie z stronkami na tym CMS?

Przeczytałem wszystkie informacje o CMS i póki co w teorii wygląda zacnie :)

http://www.punktseo.pl/darmowe-bonusy/ << rozdaje: kody do katalogów firm, kody rabatowe, szablony ZennoPoster ! |---| Moje strony: http://www.s90.pl/pozycjonowanie/ | http://www.seo-stat.pl - zapraszam.                                                                                                                                                                                          

seo-stat-logo.png

Dzięki za zakup. Bez obaw, utrzymanie serwera licencji kosztowałby więcej niż same licencje :) Można korzystać do końca mojego życia, Twojego i naszych nienarodzonych prawnuków :D  (w sensie nie wspólnych ;) 

Edited by okazwłoka

cpz.png