Jump to content

Zmiana nazwy domeny a Google Analytics


Recommended Posts

Dzień dobry,

 

muszę się Państwa znowu poradzić. Mianowicie zmieniłam dziś nazwę domeny Wordpress (nie wiem, jak to się stało, ale wcześniej przez jakiś czas pracowałam na tej technicznej; dzięki Bogu z pomocą panów pracujących w firmie, u których mam usługę, udało mi się zmienić nazwę i teraz mam moją stronę pod nowym adresem) i  tak się zastanawiam, czy wobec tego mam dokonać jakichś zmian w Google Analytics i Google Search Console? Mam u siebie w kokpicie zainstalowaną wtyczkę Site Kit, w której wyświetlają mi się dane z obydwu tych usług, a w samych Google Analytics i Google Search Console stare dane (nazwa użytkownika w tym pierwszym,  w drugim zaś stronę pod starym adresem). Czy należałoby zaktualizować te dane? Boję się sytuacji, że będzie mi wyświetlało nieprawidłowe statystyki dla starej domeny, a nie dla tej, z której będę korzystać od teraz.

Link to post
Share on other sites

Do Search Console trzeba dodać nową domenę i tam osobno będą zbierane dane dla nowej domeny.

 

W przypadku Google Analytics jak został stary kod śledzenia to dane będą się zbierać ale dla porządku można zmienić domenę w ustawieniach: Administracja -> Ustawienia usługi -> Domyślny URL oraz Administracja -> Ustawienia widoku -> Adres URL Witryny

 

Dodatkowo jeśli na starej domenie był ruch lub prowadzą tam jakieś linki to wypadałoby wykonać przekierowanie 301 ze starego adresu na nowy lub przynajmniej ustawić tag canonical na starych adresach aby przekierować moc strony na nowy adres.

specjalista-googleads.pl - prowadzenie kampanii Google Ads (AdWords)

www.smart-seo.pl - skuteczna reklama w Google :) 

Link to post
Share on other sites

Bardzo dziękuję za odpowiedź. 🙂

 

Jeśli chodzi o Google Analytics, tak, mam tam nadal stary kod śledzenia, ale na wszelki wypadek zrobię tak, jak Pan pisze. Rozumiem, że jako Adres URL Witryny podaję ten, co mam aktualnie? No i co z  Domyślnym URL  - czy tam coś uzupełnić?

 

Na starej stronie ruchu w zasadzie nie było, nie prowadziły do niej też żadne linki. Strona była od momentu założenia właściwie nieużytkowana, dopiero teraz zamierzam dodawać tam treści. Dziś coś mi tam techniczny zmienił, tak że po kliknięciu w stary adres w wyszukiwarce od razu kieruje mnie na nowy. 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites
20 godzin temu, izabellap napisał:

No i co z  Domyślnym URL  - czy tam coś uzupełnić?

 

Ja wpisuję to co w Adres URL czyli adres strony głównej chociaż szczerze mówiąc nie mam pojęcia czy ma to jakiekolwiek znaczenie :) Tam kluczowy jest kod śledzenia i jak jest wpięty poprawnie to powinno być wszystko w porządku.

 

20 godzin temu, izabellap napisał:

po kliknięciu w stary adres w wyszukiwarce od razu kieruje mnie na nowy. 

 

To najprawdopodobniej przekierowanie o którym pisałem. Tak czy tak, jeśli strona nie miała żadnej mocy to nie ma praktycznego znaczenia pod kontem pozycjonowania.

specjalista-googleads.pl - prowadzenie kampanii Google Ads (AdWords)

www.smart-seo.pl - skuteczna reklama w Google :) 

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Dzień dobry,

 

weszłam sobie w Google Search Console. Rozumiem, że tam, gdzie jest 'dodaj domenę', mam wpisać nowy adres i potem już wszystko zaakceptować? Przepraszam, że tak się dopytuję, ale boję się, że zrobię coś źle.

Link to post
Share on other sites

Najpierw wgrywasz plik weryfikacyjny, dodajesz nową domenę i ją weryfikujesz

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Dzień dobry,

 

odświeżam temat. Mianowicie mam już założone konto w GA i chcę podpiąć nową stronę [starą usługę zgłosiłam już do usunięcia - strona już przestała istnieć jakiś czas temu]. Rozumiem, że teraz wystarczy już tylko dodać 'utwórz usługę', zweryfikować i strona zostanie podpięta do GA

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy