Jump to content

czy link z sygnatury na forum ma jakąkolwiek wartość dla strony docelowej


Recommended Posts

Zastanawia mnie czy link w sygnaturze na tym bądź innym forum ma jakąkolwiek wartość dla strony docelowej?  Przeglądając inne forum (105tys linków, TF21, CT40) specjalnie nie branżowe żeby łatwiej było ocenić trafiłem na użytkownika piszącego na forum dość regularnie od wielu lat ok. 7tys postów, w stopce ma link do swojej strony. 

Analizując jego stronę znalazłem drugie forum trochę mniejsze, użytkownik ma około 340 postów, również tam ma link w stopce,  i jeszcze z 4 inne branżowe

 

strona docelowa użytkownika linkowana z forów:  7400 backlinków, TF 0CT 10.  

Link to post
Share on other sites

A czym link do docelowej z forum różni się od jakiegokolwiek innego linka? Może to, że linki w stopkach mają na ogół doklejone nofollow i wtedy nie opłaca się takie postowanie bawić.

 

Pamiętaj, że przy dużej próbce - każdy kolejny link jest już bez większego znaczenia. Czyli to, że ktoś pozyskał z forum dyskusyjnego w stopce 7 tys. linków, to nie jest tak, że jakby miał ich 5 tys., to miałby słabsze pozycje, a gdyby pozyskał tych linków 10 tys. linków, to miałby jeszcze lepsze wyniki. Celem osoby, która pozyskała z forum tych 7 tys. linków nie był kontekst SEO (a na pewno nie nadrzędnym).

 

Kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt linków z jednej domeny do tego samego adresu i można uznać, że miejscówka jest wyeksploatowana.

paq studio YouTube

Masz Ducati? Patrz sklep Do Dukata | Agencja SEO Paq Studio

Link to post
Share on other sites
Cytat

TF 0 CT 10.  

To nie ma nic wspólnego z  Google może być nawet -100. Linki z forum żywego niosą nie tylko wartości SEO jeśli dofollow ale przede wszystkim ruch. Inna sprawa, że linki z forum to zazwyczaj inki które celowo zostawiane dla tych co analizując konkurencje i posługują się Ahrefsem, Majestic, inne, a realnie rankujące linki schowane. 

  • Like 1

re287am9.jpg

 

Link to post
Share on other sites

ok wiem że użytkownik piszący aktywnie na 5 forach motoryzacyjnych linkiem do swojej strony w sygnaturze nie ma zamiaru poprawić pozycji strony a zareklamować się wśród użytkowników, tylko mi chodziło o to z drugiej strony czy taki link w sygnaturze zakładam że nofollow w jakikolwiek sposób wpływa na współczynniki strony czy jest całkiem obojętny(czyli tak jak by go nie było)

Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, orange napisał:

zakładam że nofollow w jakikolwiek sposób wpływa na współczynniki strony czy jest całkiem obojętny(czyli tak jak by go nie było)

 

Dobrze zakładasz. Link nawet nofollow nie jest całkiem obojętny. Może np. generować ruch na stronę. Po za tym linki nofollow biora udział w ustalaniu rankingu, ale nie należy przesadzać ofc z takimi linkami.

Link to post
Share on other sites
Cytat

czy taki link w sygnaturze zakładam że nofollow w jakikolwiek sposób wpływa na współczynniki strony

Wpływa na profil linków robiąc go bardziej "naturalnym"  w ocenie algorytmu, takie strony lepiej rankują.

re287am9.jpg

 

Link to post
Share on other sites

@orange a czy ta strona docelowa rankuje na jakieś frazy, sprawdzałeś np. w Ahrefs?

 

Linki nofollow mają pewien wpływ na pozycje, na pewno na profil linków domeny.

Link nofollow ze stopki na forum - ile by tych tysięcy postów nie było to raczej nie ma większego znaczenia, tego typu linki raczej dla dywersyfikacji profilu linków niż jakiegoś bezpośredniego wpływu na pozycje.

 

6 godzin temu, orange napisał:

TF 0CT 10

 

Te wskaźniki nie mają większego znaczenia. Ważne czy strona rankuje na jakieś sensowne frazy.

Link to post
Share on other sites
7 minut temu, s_matysik napisał:

Te wskaźniki nie mają większego znaczenia.

 

To są poglądowe wskaźniki opracowane przez pewną firmę, która dysponuje robotami skanującymi strony internetowe. Są zdecydowanie lepsze niż twoje subiektywne niczym nie poparte lub poglądowe udostępniane przez google.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli wg różnych ocen TF i CT ma nie wielkie znaczenie to które parametry mają i jak np ocenić wartość portalu na którym lepiej opublikować artykuł sponsorowany w LINKHOUSE?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy