Jump to content
kubus96

Nie mogę edytować robots.txt

Recommended Posts

Witam,

Siedząc sobie na kwarantannie zrobiłem swoją pierwszą stronkę na wordpresie (domena w nazwa.pl i hosting w cba). Niestety cały dzień męczę się z edycją pliku robots.txt. Po wpisaniu adresu: mojastrona.pl/robots.txt pojawia się to:  

User-agent: *
Crawl-delay: 5

User-agent: SemrushBot
User-agent: YandexBot
Disallow: /

 

Problem polega na tym, że nie jestem w stanie tego edytować (chciałem m.in. dodać sitemapę). Próbowałem edycji przez wtyczkę yoast - tworzy w katalogu strony plik robots.txt o takiej treści jaką chcę i niby ten plik fizycznie znajduje się w katalogu, ale gdy wpiszę adres: mojastrona/robots.txt to dalej wyświetla się to co wcześniej. Identyczna sama sytuacja ma miejsce gdy napiszę robots.txt w notatniku i wgram ręcznie do katalogu. Próbowałem też wyłączyć wtyczkę yoast i to też nic nie daje.
W testerze pliku robots.txt w google search console też nic się nie zmienia i widać ciągle starą wersję robots.txt (której tak btw nie jestem nawet autorem i nie wiem skąd się wzięła). Próbowałem nawet całkiem usunąć robots.txt z katalogu i pomimo braku pliku robots.txt w katalogu, pod adresem mojastrona/robots.txt dalej widnieje to samo badziewie. Próbowałem też na innym urządzeniu, więc wyczyszczenie pamięci cache nic nie da. Przeczytałem gdzieś, że wordpress tworzy jakiś wirtualny plik robots.txt, którego fizycznie nie musi być w katalogu,  a wyświetla się pod adresem mojastrona/robots.txt Jak mogę go zmienić? 

Z góry dziękuję :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

CBA mowisz. Darmowe CBA? Doczytaj co to sa prawa dostepu do pliku. Jesli nie masz praw do edycji tego pliku to nic nie zrobisz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy