Jump to content

Recommended Posts

Doświadczeni seowcy, w sklepie internetowym dla słowa kluczowego powiedzmy: wąż techniczny, dobrym rozwiązaniem jest pozycjonować produkt na tą frazę i  osobno pozycjonować kategorię na frazę węże techniczne? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skup się na pozycjonowaniu kategorii. Odpowiedni title, treści, linkowanie wewnętrzne z artykułów blogowych, link building, ux i będzie git.. Produkty są zazwyczaj wyszukiwane po długim ogonie to znaczy: wąż techniczny model 5000 snake itp. A przez to, że pozyskasz kilka linków dla kategorii to przekaże ona moc Twoim produktom. Często jest też tak, że optymalizując kategorię pod słowo węże techniczne będzie się ona również pojawiać w wyszukiwarce po słowie wąż techniczny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, ale mało kto pozycjonuję produkt na słowo kluczowe - wynika to z lenistwa? czy po prostu nie warto duplikować treści? Wiadomo że mając kilka tysięcy produktów w sklepie jest to nie możliwe, ale mając tych produktów powiedzmy z 200 to nie warto dodać sobie trochę trudu i zadbać o optymalizację i wrzucić trochę treści z odpowiednio nasyconym słowem kluczowym? Dodatkowo czy taki zabieg nie pomoże w pozycjonowaniu kategorii?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie tyle z lenistwa co z budżetu jaki jest przeznaczony na pozycjonowanie takiej strony. Przy małym budżecie lepiej skupić się na optymalizacji i pozyskiwaniu linków do podstron kategorii niż podstron produktowych, które jak już mówiłem przy odpowiednim pozycjonowaniu całej strony oraz ich minimalnej optymalizacji powinny same wskoczyć w topy, bez dodatkowych linków czy pisania dla nich specjalnie treści pod SEO. Wszytko jest zależne od tego ile możesz poświęcić czasu na stronę, jaki masz budżet oraz indywidualnej sytuacji strony.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy