Jump to content

Recommended Posts

Cześć,

 

mam stronę Landing page produktu, strona długa, przewijana. Jest menu - po kliknięciu w przycisk menu automatucznie jesteśmy przeijani na konkretną sekcję. Problem jest z Mobile bo tutaj zamiast przewijania po prostu lądujemy na nowej podstronie, tak aby wszystko gładko działało.

 

Moje pytanie brzmi; czy takie duplikowanie treści jest okej? Bo w takim przypadku mamy ten sam tekst zarówno na głównej stronie landing page jak i podstronie.

 

Jaka jest prawidłowa implementacja?

Kocham Polskę

Link to post
Share on other sites

Duplikacja treści w obrębie witryny bez ustawienia canonicala nigdy nie jest dobra. Masz stronę strona.pl/lp/ gdzie jest główny tekst, tak? I w menu masz linki do osobnych sekcji takich jak strona.pl/lp/#sekcja1, strona.pl/lp/#sekcja2 itd, tak? I to jest lp dla desktopu? Jak wygląda w takim razie lp dla mobile i na jakiej zasadzie działa to, że na mobile z menu użytkownik zostaje przeniesiony do osobnych podstron zamiast do sekcji?

Agencja marketingowa OnRise - Pomagamy firmom pozyskiwać klientów oraz zwiększać sprzedaż za pomocą marketingu oraz reklamy internetowej.

Link to post
Share on other sites

Hej,

 

dzięki za odpowiedź @OnRise . Mam strona.pl po prostu i tutaj jest landingpage + opis funkcjonalności. I dokładnie tak: mam linki typu strona.pl/#sekcja1, strona.pl/#sekcja2. Tak wygląda lp dla desktopu, dla mobile jest to samo tylko linki wyglądają tak: strona.pl/sekcja1. I w tych linkach de facto duplikuje treść ze strony głównej. 

 

Wydaje mi się że nie da się tego inaczej zrobić, bo odwoływanie do #sekcja1 na mobile nie działa tak jak powinno.

 

Masz może jakieś sugestie jak to poprawić aby nie duplikować treści?

Kocham Polskę

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy ktoś Ci odpowie na 100% czy takie coś jest ok. To że jest jakaś duplikacja na stronie to jeszcze nie oznacza, że na 100% strona jest zła dla Google i masz niższe pozycje czy coś.

 

Gdyby duplikacja stanowiła problem to możesz wrzucić na podstrony tag cannonical do strony głównej i to w teorii powinno załatwić problem w większości przypadków. Z tym, że jak napisałem, nie mam pojęcia czy w Twoim przypadku akurat to jest potrzebne czy nie.

specjalista-googleads.pl - prowadzenie kampanii Google Ads (AdWords)

www.smart-seo.pl - skuteczna reklama w Google :) 

Link to post
Share on other sites

Jeżeli nie masz w planach naprawy działania odwoływania do sekcji na mobile to na podstronach poszczególnych sekcji na mobile ustaw canonical na stronę główną i dla zabezpieczenia możesz dorzucić noindex i myślę, że będzie ok.

Agencja marketingowa OnRise - Pomagamy firmom pozyskiwać klientów oraz zwiększać sprzedaż za pomocą marketingu oraz reklamy internetowej.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy