Jump to content

Jak zastosować rel="canonical" nie rozumiem

Recommended Posts

Witam, czytam już któryś raz o canonical i nie bardzo rozumiem jak mogę to zastosować.

1. Otóż chcę założyć stronę w programie partnerskim, dostane cały content który będę musiał wstawić na stronę.

- W jaki sposób ustalić canonical aby nie być ukaranym przez google za duplicate content?

2. W pracy prowadzę dwa sklepy, są produkty które różnią się tylko zapachem lub tylko pojemnością. Ich opis kopiuje, a zmieniam właśnie zapach lub pojemność produktu.

- Z tego co rozumiem roboty google z spośród produktów o tym samym opisie same wybierają ten główny z "oryginalnym" opisem a pozostałe są karane i znajdują się daleko na liście wyszukiwania. Czy ustalając canonical mogę jakoś "wspomóc" lub poprawić pozycję produktów ze skopiowanym opisem, no i jak to zrobić?

Proszę o pomoc.

Opisy nie są karane przez Google tylko następuje problem w ocenie ważności. 

42 minuty temu, tomiKK napisał:

Otóż chcę założyć stronę w programie partnerskim, dostane cały content który będę musiał wstawić na stronę.

- W jaki sposób ustalić canonical aby nie być ukaranym przez google za duplicate content?

Możesz ustawić canonical na stronę zewnętrza ale nie wiem jaki jest w tym sens w tym przypadku. Nigdy nie korzystałem z PP więc nie znam wymagań tych programów. 

Ok, mogę się mylić ale z tego co rozumiem.

Sklep X ma ustawiony rel="canonical" na stronach swoich produktów czyli że mają oryginalny opis.

Dostaje linki wraz z opisami tych produktów i google wykrywa moją stronę jako zduplikowaną, zostaje przesunięta na liście wyszukiwania.

Piszesz

Cytat

Możesz ustawić canonical na stronę zewnętrza

Jak to zrobić??

9 godzin temu, tomiKK napisał:

Jak to zrobić??

przeczytać instrukcję https://support.google.com/webmasters/answer/139066?hl=pl 

Blog seo.zgred.pl inclick przestał istnieć, teraz wszystko jest na Zgred.pl ; test linka ze stopki o audytach seo stron www - zobaczymy co wyjdzie.

Mam witrynę w której jest kilka stron równorzędnych z podobną aczkolwiek niezduplikowaną treścią. Strony te pozycjonowane są na usługi dla różnych krajów. Jedynie dla strony głównej mam ustawione  rel="canonical" natomiast dla pozostałych stron tag nie występuje. Ostatnio wykonałem analizę strony MOZ-em i po analizie zalecano ustawienie tagu rel="canonical". Jak powinno być zrobione? 

W dniu 15.02.2020 o 18:21, ArcziB napisał:

Jak powinno być zrobione? 

Poprawnie :D - instrukcja w poście powyzej z moją odpowiedzią.

Ludzie - nauczcie się! Canonical musi byc wszedzie!

Blog seo.zgred.pl inclick przestał istnieć, teraz wszystko jest na Zgred.pl ; test linka ze stopki o audytach seo stron www - zobaczymy co wyjdzie.

• 3 months later...