Jump to content
stats1

Jak działa plugintheme.net i inne tego typu strony

Recommended Posts

Jak działają strony tego typu:

dodatkiwordpressa.pl
plugintheme.net

Przykładowo szablon dostępny na themeforest za 69$ mogę tam kupić za kilka dolców czy 20 zł, a przy zakupie miesięcznego abonamentu jeszcze taniej wychodzi. W jaki sposób taki szablon jest na licencji GPL i można go tak sobie sprzedawać?

Info z FAQ:

Cytat

Pliki dostępne na tej stronie są w 100% oryginalne. Żaden z plików nie został zmodyfikowany i nie zawiera złośliwego oprogramowania. Używamy ich nawet na naszej stronie!

Udostępniony produkt na naszej stronie, pochodzi od autora (ów) tego produktu. Zajmujemy się tylko rozpowszechnianiem ich. Możesz korzystać ze wszystkich plików na swojej stronie internetowej, nie martwiąc się o nic.

Jakoś mam wątpliwości, co do legalności tego procederu, no ale może ktoś się wypowie, czy można z tego korzystać bez obaw.

Edited by stats1

Mnie by zastanowiła jedna rzecz.Czyli to że na pierwszej z tej stron brak jakiegokolwiek kontaktu do firmy poza formularzem kontaktowym, brak nip, brak regon.

W regulaminie jest:

Sklep jest prowadzony przez firmę: DodatkiWordPressa, ul. Herbiniusa 12, 46-220 Byczyna,zwaną dalej „Administratorem sklepu”.

Szukając w CEDIG nie ma takiej firmy zarejestrowanej.

logo_novacash3.png

Forum o pożyczkach

Szybka pożyczka online                                                     

Whois nie sprawdzałem. Co nie zmienia faktu że w wyszukiwarce KRS też nie ma takiej firmy jak DodatkiWordPressa .

Ja bym nie kupił nic jeśli na stronie nie ma dokładnych danych od kogo kupuję.To firma ma obowiązek podać swoje kompletne dane a nie mam szukać po WHOIS.

logo_novacash3.png

Forum o pożyczkach

Szybka pożyczka online                                                     

13 godzin temu, Finan napisał:

brak jakiegokolwiek kontaktu do firmy poza formularzem kontaktowym, brak nip, brak regon

Omijam takie strony wielkim łukiem.

• Like 2

No i tu przynajmniej wiesz komu płacisz. A nie jakieś firmy widmo.Każda legalna firma podaje na swoich stronach pełne dane, mało tego ma taki obowiązek.

Jeśli z jakiegoś powodu tego nie robi = powinna się zapalić czerwona lampka.

• Like 1

logo_novacash3.png

Forum o pożyczkach

Szybka pożyczka online                                                     

15 godzin temu, Finan napisał:

klep jest prowadzony przez firmę: DodatkiWordPressa, ul. Herbiniusa 12, 46-220 Byczyna,zwaną dalej „Administratorem sklepu”.

Szukając w CEDIG nie ma takiej firmy zarejestrowanej.

Przed chwilą, Finan napisał:

Jeśli z jakiegoś powodu tego nie robi = powinna się zapalić czerwona lampka.

W takim świetle, to te "dodatki" mogą zawierać i inne dodatki  :ph34r:  .... O jakie chodzi chyba nie potrzeba pisać :D

HTTP 200 usługi IT - Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL
- Full Stack Developer - :chatownik:

+ Ciekawy VLOG o Dubaju 

No zgadza się kupując dodatek z nie wiarygodnego źródła można dostać gratis dodatek którego wcale byśmy nie chcieli.

logo_novacash3.png

Forum o pożyczkach

Szybka pożyczka online