Jump to content
Toto

Aktualizacja nazwy firmy w wizytówkach

Recommended Posts

Dziś zauważyłem, że na mojej jednej wizytówce zmieniono nazwę firmy. Było to "Nazwa - specyfika działalności / fraza" a została tylko "Nazwa".

Zmiana została wprowadzona tylko na jednej wizytówce, a podobnych mam kilka.

Czy taka zmiana to wynik "sugestii" konkurencji, czy może coś dzieje się w tym temacie niejako z "automatu".

Może ktoś doświadczył czegoś podobnego?

Izolacje Natryskowe - Ocieplanie pianką cena - Poddasza i stropy. 

https://forum-natryskowe.pl a jeżeli wybierasz się na polowanie zobacz nowy Statut PZŁ

U mnie na wizytówkach konkurencja zmieniała raz na tydzień nazwę. Ja zmieniałem na starą nazwę i tak długo aż im się znudziło. Brak spadków jedynie potwierdziłem telefonicznie, czy to automat, czy ludzie. Potwierdzili mi, że ludzie i sugerowali, aby tak zostało. Ale po co mi wizytówka, która nie jest widoczna na interesujące frazy.

Wizytówka moze miec frazy w nazwie ale nie powinna - nazwa winna byc taka jak nazwa firmy co i tak wszyscy olewają. Są branże gdzie jeden drugiego podpieprza za slowa kluczowe czy dziwne rzeczy w nazwie. Mozna tez konkurencja wysylac zmiany co jakis czas i tak to automat weryfikuje.

Z reguly zmiana nazwy nie powoduje spadków. Na pozycje ma wpływ styarośc wizytówki ale przede wszystkim słowa kluczowe na stronie i moc domeny. Googlersi nigdy nie potwierdzają czegokolwiek telefonicznie.

Blog seo.zgred.pl przestał istnieć, teraz wszystko jest na www.zgred.pl

13 godzin temu, zgred napisał:

Na pozycje ma wpływ styarośc wizytówki ale przede wszystkim słowa kluczowe na stronie i moc domeny.

I tak i nie.

Gdy walczyłem o pozycje to zmiana nazwy, w której znalazły się frazy spowodowała umocnienie pozycji 

Izolacje Natryskowe - Ocieplanie pianką cena - Poddasza i stropy. 

https://forum-natryskowe.pl a jeżeli wybierasz się na polowanie zobacz nowy Statut PZŁ

@Toto "przede wszystkim" - nie powiedziałem, że słowa kluczowe w nazwie w ogóle nie mają. Są branże np seo, gdzie widac upychanie slów kluczowych czy też w szkołach językowych :)

Blog seo.zgred.pl przestał istnieć, teraz wszystko jest na www.zgred.pl

Dnia 6.08.2019 o 21:12, Toto napisał:

Dziś zauważyłem, że na mojej jednej wizytówce zmieniono nazwę firmy. Było to "Nazwa - specyfika działalności / fraza" a została tylko "Nazwa".

Google szczególnie w wizytowkach nie lubi upychania słów kluczowych i szybko na ten fakt reaguje.

Dnia 6.08.2019 o 21:12, Toto napisał:

Czy taka zmiana to wynik "sugestii" konkurencji, czy może coś dzieje się w tym temacie niejako z "automatu".

Sugestie konkurencji mogą (o ile faktycznie taki stan ma miejsce) w mocno konkurencyjnych frazach. Na pewno nie w lokalnych.

algorytmy tym zarządzają jak wszystkim w google.

Dnia 14.08.2019 o 08:48, zgred napisał:

Są branże np seo, gdzie widac upychanie slów kluczowych

To jest właśnie problem i brak wiedzy dla zarządzających wizytówkami.

Optymalizacja to pojęcie, które należy stosować w wszystkich narzędziach i produktach, które chcemy pozycjonowac w  google. Algorytmy na samym początku sprawdzaja  właśnie optymalizację stron, wizytówek itp. Owszem, można naginac optymalizację ale trzeba to robić z głową. Mozna szybko i łatwo wymyslić fraze opisową działalność firmy, którą zaakceptuje google. To chyba nie jest poza zasięgiem specjalisty SEO. :D