Jump to content
umbertoego

W jaki spoób wezwać do usunięcia nieprawdziwej opinii

Recommended Posts

Taka sytuacja. Jedna  moich klientek prowadzi pensjonat. Generalnie dobry standard i nie ma do czego się przyczepić. Jej konkurentka z za miedzi wystawiła jej za pośrednictwem jakiejś jej znajomej (osoba która wystawiała negatywną opinie, jest w znajomych na facebooku tej konkurentki za płotu), bardzo negatywną opinię. Mało tego, z tego samego konta Google, ta osoba (która wystawiła wcześniej negatywna opinię), wystawiła bardzo dobra, właśnie owej sąsiadce za płotu.

Przy czym podkreślam, że autorka tej opinii nigdy nie mieszkała w tym pensjonacie.

W jaki sposób wezwać ją do usunięcia tej opinii. Mógłbym napisać do niej np na facebooku.

Chodzi o Google Moja Firma? Można tylko oflagować. Jeśli Google nie usunie to nic sie nie da zrobić.

W przypadku 100000% pewności kto to zrobił: prawnik, prokuratura, zajęcie komputerów, i tak dalej ...

W przypadku opinii GMF nie ma szans się obronić przed fejkowymi opiniami. Niestety.

Blog seo.zgred.pl przestał istnieć, teraz wszystko jest na www.zgred.pl

Mam niemal 100% pewność kto to zrobił.

Mam świadomość, że samodzielnie nie mogę usunąć opinii. Bardziej myślałem o tym, aby wystosować jakieś wezwanie do usunięcia, przedstawić paragrafy, że jeżeli opinia nie zniknie, to sprawa zostanie zgłoszona na policję.

Pytanie, jakie paragrafy można zastosować?

9 minut temu, zgred napisał:

Chodzi o Google Moja Firma? Można tylko oflagować. Jeśli Google nie usunie to nic sie nie da zrobić.

Można skontaktować się telefonicznie z Google i poprosić o usunięcie, sprawdzą. Jeżeli o każe się że opinia jest fejkowa usuną.

Szybki wniosek o pożyczkę na www.pozyczka-prywatna.pl do 2000 zł na 90 dni.

Decyzja w ciągu 15 min. Przelew tego samego dnia.

Sprawdzone i działające proxy

Posted (edited)
1 godzinę temu, umbertoego napisał:

przedstawić paragrafy, że jeżeli opinia nie zniknie, to sprawa zostanie zgłoszona na policję.

Pytanie, jakie paragrafy można zastosować?

Czy ta opinia jest sprzeczna z prawem? Co tam jest napisane? 

Każdy ma prawo do wyrażenia swojej opinii o ile nie narusza prawa. Możesz też założyć sprawę z powództwa cywilnego jeśli uważasz że opinia narusza twoje dobre imię. Od razu wyjaśniam że proces będzie długotrwały. 

Edited by SzlafRock

1 godzinę temu, AdamBoganD napisał:

Można skontaktować się telefonicznie z Google i poprosić o usunięcie, sprawdzą. Jeżeli o każe się że opinia jest fejkowa usuną.

tez chetnie sie dowiem jaki jest numer :D Google nie daje numerow telefonu ot tak. Zapewne mylisz support Google Maps od BOKu, którego nie ma.

Od usuwania opinii jest odpowiedni formularz; https://support.google.com/websearch/troubleshooter/3111061?hl=pl

• Like 1

Posted (edited)

Spróbuj tak:

https://support.google.com/business/answer/4596773?hl=pl&ref_topic=6001257#

Skontaktuj się z nami -> Zdjęcia i opinie klientów -> Zarządzanie opiniami klientów -> Pomoc przez email -> Jak ekspert Google może udzielić Ci odpowiedzi? * telefonicznie

(Poproś o telefon od specjalisty z działu pomocy  - możliwe że ta opcja działa tylko w dni robocze)

Edited by noupe

1 godzinę temu, ReTop napisał:

Art. 212. Zniesławienie z dowodami też pasuje.

Jak to udowodnisz? Muszą zabrac komputer do diagnostyki - jak nic nie znajdą to jest w druga stronę.

A nie lepiej po prostu starać się o więcej pozytywnych opinii? Przerabiamy to z mechanikiem i najszybszą opcją jest telefon do osoby, rozmowa, jeśli nie skutkuje to listownie prawnik itp. Najgorzej jest jednak z opiniami z fake kont typu 1 gwiazdka i 1 opinia... plaga ostatnio.

Ci, którzy potrafią postępować niekonwencjonalnie, są nieskończeni niczym niebo i ziemia, niewyczerpani niczym wielkie rzeki. Gdy nadchodzi ich koniec, zaczynają się znowu, jak dni i miesiące. Umierają i rodzą się na nowo, niczym cztery pory roku...
adrianszczepanski.pl | crmcube.pl | z229.pl

To jest fałszywa opinia. Opinia wystawiona, przez jakąś koleżankę sąsiadki mojej klientki. Po prostu podkłada typową świnię.

Nie masz dowodów w łapie. Masz hipotezę.

Twardych nie mam dowodów, mam poszlaki. Pewnie nic z tym nie zrobię (nie zostanie to nigdzie zgłoszone), ale chciałbym jakieś pismo przynajmniej wystosować, oficjalny tekst którego się przestraszy. Bo to na 100% ona.

Jedna biegunowo odmienna opina na 9 pozytywnych tylko uwiarygodni te pozytywne. Same słodzące opinie też mogą wyglądać podejrzanie.

:ph34r:

HTTP 200 usługi IT - Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL
- Full Stack Developer - :chatownik:

+ Ciekawy VLOG o Dubaju