Jump to content
Bednarek

Rozliczanie się z przychodów z programów partnerskich

Recommended Posts

Czy wszystkie programy partnerskie działają w taki sam sposób (tzn. dostaję od programu partnerskiego baner graficzny i wstawiam go na swoją stronę)? Jest to ważne, bo sposób wstawienia banerów wpływa na sposób rozliczenia się z przychodów. Np. reklamy Google Adsense wstawiane są w taki sposób, że wstawiam kod JavaScript i wiąże się to z najmem/dzierżawą powierzchni reklamowej na mojej stronie (Google może sobie wstawiać w miejscu tej powierzchni reklamy jakie chce), a najem/dzierżawa powierzchni reklamowej zgodnie z ogólną interpretacją nie wymaga zakładania jednoosobowej działalności gospodarczej (wystarczy płacić ryczałt) - o ile strona na której są reklamy AdSense ma charakter hobbystyczny (czyli nie jest np. stroną firmową, czy stroną na której mamy sklep i coś sprzedajemy).

Natomiast w przypadku np. programu partnerskiego mBanku o ile się nie mylę wstawiamy na naszą stronę baner graficzny - czyli my jako właściciele stron decydujemy co będzie wyświetlane - NIE jest to więc najem powierzchni reklamowej. Jak więc się z tego pp mBanku rozliczyć? Trzeba mieć jednoosobową działalność gospodarczą? Czy można w jej ramach płacić podatek liniowy 19%? Jak będzie to wyglądało w innych pp?

Najprościej i najszybciej przeczytać zasady konkretnego p.p., ale tutaj za dużo się chyba wymaga...

W większości przypadków możesz obejść się bez działalności, jednak przy ciągłych wpływach co miesiąc będzie raczej wskazany na założenie DG. Dla jasności polecam zadzwonić tutaj.

Doświadczone i pewne Biuro Rachunkowe Łódź. Na rynku od 1995 roku ! 

14 godzin temu, Bednarek napisał:

czyli my jako właściciele stron decydujemy co będzie wyświetlane - NIE jest to więc najem powierzchni reklamowej.

IMHO to tylko szczegół techniczny implementacji wyświetlania reklamy.

Takie sprawy najlepiej ustalaj z swoim księgowym lub US pod jaki Podlegasz, a najlepiej by było odpowiedź od US uzyskać na piśmie.

14 godzin temu, Bednarek napisał:

o ile strona na której są reklamy AdSense ma charakter hobbystyczny

To nie ma znaczenia czy jest firmową / hobbystyczną / non profit ITD...

Znaczenie ma jak się Rozliczysz z US z przychodów z reklamy na tej stronie.

Jest jeszcze coś takiego jak "kwota wolna od podatku", ale ustalaj to tak jak pisałem, bo odpowiedzi na forum nie mogą być wiążące , a w kwestiach podatkowych lepie nie ryzykować :gazeta:

HTTP 200 usługi IT - Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL
- Full Stack Developer - :chatownik:

+ Ciekawy VLOG o Dubaju 

Jest też przepis mówiący o tym, że bez założenia DG możesz zarobić do około 1000 miesięcznie (o ile nie miałeś firmy przez ostatnie kilka lat), płacisz wtedy tylko dochodowy wtedy.

LinkTak.pl - linkuj z SWL

Od dawna rozliczam się 8,5% ryczałtem co miesiąc z zarobków z afiliacji i nigdy nikt do mnie się nie przyczepił. Znam dziesiątki osób, które się tak rozliczają.

Cytat

Znam dziesiątki osób, które się tak rozliczają.

Zam firmę która 4 lata z rzędu miała kontrole z US a za 5 razem dosala 6 mln kary z odsetkami za to co kontrolowali prze te 4 lata....

Co to udowadniania? A nic, zupełnie nic...

re287am9.jpg

34 minuty temu, MaxPan napisał:

Zam firmę która 4 lata z rzędu miała kontrole z US a za 5 razem dosala 6 mln kary z odsetkami za to co kontrolowali prze te 4 lata....

Co to udowadniania? A nic, zupełnie nic...

Nie martwię się - dzwoniłem na infolinię podatkową, byłem w US, więc mogę spać spokojnie już od kilku lat :)

• Haha 1

Ja o Ciebie nie martwię się zupełnie, bardziej o osoby które Ciebie posłuchają i nie sprawdzą dokładnie sami u dobrego doradcy podatkowego. :D 

Cytat

Znam dziesiątki osób

Których nie uratowała nawet pisemna interpretacja US bo nawet taka nie jest wiążąca.

re287am9.jpg

Przed chwilą, mxskin napisał:

Nie martwię się - dzwoniłem na infolinię podatkową, byłem w US, więc mogę spać spokojnie już od kilku lat :)

Lepiej będzie jak napiszesz do nich i niech ci na piśmie dadzą odpowiedź, że wszystko masz ok :)

DAMTOX.PL - pozycjonowanie stron!

StolicaZdrowia.pl - Portal o zdrowiu

Tworzenie stron www - damtox.pl

Pisemna interpretacja nie jest wiążąca. 

re287am9.jpg

Przed chwilą, MaxPan napisał:

Ja o Cibie nie martwię się zupełnie, bardzo o osoby które Ciebie posłuchają :D 

Których nie uratowała nawet pisemna interpretacja US bo nawet taka nie jest wiążąca.

A ty pracujesz w US tam gdzie jest moje miejsce zamieszkania, że masz prawo do swojej interpretacji? Bo nie rozumiem.

Cytat

A ty pracujesz w US ta

Nie, ale moja księgowa 15 lat pracowała na kierowniczym stanowisku w US dużego miasta :D 

p.s z osobami które piszą ty a nie Ty, nie dyskutuje z zasady :D Żegnam.

re287am9.jpg

Przed chwilą, MaxPan napisał:

Nie, ale moja księgowa 15 lat pracowała na kierowniczym stanowisku :D 

p.s z osobami które piszą ty a nie Ty, nie dyskutuje z zasady :D Żegnam.

Ojoj :) To nie dyskutuj, dla mnie lepiej bo nie muszę słuchać głupot. 7 lat w afiliacji to solidne doświadczenie :D