Jump to content

Pozycjonowanie Wordpress początkujący


Recommended Posts

Witam, 

 

Robię stronę ze sklepem na Wordpressie. Chcę sobie wszystko samemu poustawiać a potem zlecić firmie opracowanie graficzne i ustawienia, których nie umiem zrobić. 

Co do SEO to dużo czytałem na ten temat. Wybrałem sobie 34 słowa kluczowych (brandowe, podwójne, synonimy, reklamowe) i teraz za bardzo nie wiem jak ich użyć. Strona to będzie blog, strony informacyjne, sklep. Do SEO używam wtyczki SEO Framework bo jest prostsza i ładniejsza od Yoast i wspiera Woocommers. 

Mogę np. kilka słów wrzucić do opisu kategorii w sklepie, kolejne kilka np. do stron informacyjnych czyli mam stronę statyczną Leki na tarczycę i wpisuję np. jedno albo dwa słowa kluczowe i rozwijam to bardziej w opisie meta ewentualnie zawieram w tytule meta i wiadomo powielam w artykule na różne sposoby i odmiany. 

 

U mnie kluczowa kwestia to będzie blog. Jeden wpis na blogu to jedno słowo kluczowe (ewentualnie 2 wyrazy) ? No i jak tym zarządzać aby się nie pogubić np. ile słów kluczowych jest przyporządkowanych na stronie do artykułów i skąd mam wiedzieć ile wpisów pisać na słowo kluczowe  a jakiemu wystarczy np. 1 artykuł ?

 

Bo ja tak myślałem. Mam 3 słowa związane z tarczycą i teraz dodaję je do Kategorii w sklepie i na blogu, dodaję do strony statycznej i dodaję do produktów w sklepie. Oczywiście wszystko powiązane z np. tarczycą. 

Link to post
Share on other sites

Ja osobiście bym się nie porywał na stawianie sklepu nie mając praktycznie pojęcia o seo. Zacznij może od stawiania strony z blogiem, gdyż sklep zawsze możesz podpiąć. Zobacz jak idzie ci nasycanie frazami i czy w ogóle teksty które zamieszczasz będą z czasem ściągały ruch. Zapoznaj się z linkowaniem wewnętrznym i uważaj na kanibalizację, gdyż z tego co piszesz łatwo możesz namieszać w całej strukturze serwisu.

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, maciejdabrowa napisał:

Bo ja tak myślałem.

Osobiście odradzam takie myślenie. Albo głębiej zapoznaj się z tematem albo po prostu zleć to komuś. SEO dzisiaj to nie tylko frazy ale też i treść wychodząca naprzeciw oczekiwaniom użytkowników.

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna na http://foodphotos.eu/ :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
Dnia 25.06.2019 o 18:29, maciejdabrowa napisał:

Jeden wpis na blogu to jedno słowo kluczowe (ewentualnie 2 wyrazy) ?

Trochę złe podejście. Blog wykorzystuje się głównie pod long-taila ze względu na to, że jest najlepszym miejscem na zamieszczenie obszernych treści zawierających wiele odmian najważniejszych słów kluczowych, ich synonimy itp. Pod 1-2 popularne słowa optymalizuje się najwyższą strukturę strony, czyli stronę główną albo kategorie. Natomiast blog powinieneś wykorzystać do fraz składających się nawet z 4-5 słów, np. w formie pytań jakie internauci często wpisują w Google. Pamiętaj, że pomimo iż treści mogą być obszerne, to jednak wpisy są podlinkowane słabiej niż wyższa, ważniejsza struktura i dlatego właśnie wybiera się do nich mniej konkurencyjne frazy. 

 

Na przykładzie tarczycy, nie powinieneś skupiać się we wpisach na frazach w stylu "leki na tarczycę", tylko prędzej na "tarczyca - jakie są objawy niedoczynności", "Euthyrox czy Letrox", czy też cokolwiek związanego z badaniami TSH, FT3 i FT4, czyli wszystko wokół tego tematu. 

 

Dnia 25.06.2019 o 19:07, killerbees1982 napisał:

Zapoznaj się z linkowaniem wewnętrznym i uważaj na kanibalizację, gdyż z tego co piszesz łatwo możesz namieszać w całej strukturze serwisu.

Temat kanibalizacji w szczególności. 

 

Dnia 25.06.2019 o 19:07, killerbees1982 napisał:

Ja osobiście bym się nie porywał na stawianie sklepu nie mając praktycznie pojęcia o seo.

Niestety muszę się zgodzić. Samodzielnie można sobie działać na stronie hobbystycznej, ale jeśli od razu chcesz zajmować się komercyjnym serwisem, który de facto powinien Cię utrzymać, to szybko się zniechęcisz. Do tego potrzebny będzie niemały budżet i zaufana firma. Moim zdaniem musiałbyś już mieć za sobą pierwsze sukcesy chociaż w pozycjonowaniu mniejszych stronek, żeby podjąć się tak grubego tematu jak pozycjonowanie sklepu.

 

Poza tym, skoro chcesz to zrobić sam, to wychodzę z założenia, że nie masz budżetu na współpracę z firmą. A jeśli nie masz takiego budżetu, to również na linki Ci nie wystarczy.

 

Jeśli mimo wszystko chcesz to robić sam, to uzbrój się w sporo cierpliwości, nastaw się na spore wydatki i wyjątkowo dobrą organizację pracy, żeby systematycznie sporo się działo. 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy