Jump to content
Sign in to follow this  
Newsbot

Planeta-seo :SEO i content – małżeństwo doskonałe

Recommended Posts

Co do jednego w pełni można się zgodzić – jeśli chcemy skutecznie pracować nad widocznością jakiekolwiek serwisu, działania z zakresu SEO i content marketingu muszą być ze sobą powiązane.

 

Autor artykułu wspomina tutaj o kilku ważnych kwestiach, jednak warto pamiętać, że Google – zwłaszcza po wprowadzeniu algorytmu Panda – najbardziej docenia serwisy z wysokiej jakości, unikalnymi treściami. Co za tym idzie, ważna jest prawidłowa interpretacja argumentów autora: content marketing nie może być traktowany wyłącznie jako narzędzie SEO do implementacji fraz kluczowych.

Wciąż można znaleźć w sieci treści, które po „subtelnych” zabiegach stają się niezrozumiałym dla użytkownika bełkotem, przesyconym nienaturalnymi frazami kluczowymi. Daleko nie trzeba szukać – przykład znaleziony jakiś czas temu na stronie jednego z największych modowych sklepów internetowych: „Użyta w butach cholewka to materiał – materiał, tworzywo – wysokogatunkowe tworzywo. We wnętrzu butów znajduje się wkładka: materiał.”.

 

Najlepsze treści to natomiast te, które już na etapie planowania uwzględniają zalecenia optymalizacyjne pod kątem SEO (np. jakich fraz kluczowych powinniśmy użyć w danym opisie czy artykule, jakie powinno być ich natężenie, na co zwrócić uwagę przy tworzeniu nagłówków, jak zatytułować dołączone do treści grafiki). I to wzór, do którego warto dążyć – więcej o tym, jak robić dobry SEO content marketing, piszemy m.in. na naszym blogu: https://www.eactive.pl/pozycjonowanie-stron/5-porad-seo-dla-content-marketerow/.


pozycjonowanie-stron.png

Pozycjonowanie stron internetowych - www.eactive.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy