Jump to content
karol122

Strona główna znika z indeksu

Recommended Posts

Moja strona główna dzisiaj już wróciła do indeksu i na dawne pozycje. Wyleciała dwa razy - po pierwszym zgłoszeniu w GSC wróciła na kilka godzin, ale kolejnego dnia sytuacja się powtórzyła...

Nie ma co panikować już działają z tym problemem. Tak jak większość dobrze przypuszczała, że to problem po ich stronie.

jj.PNG

Blog SEO dla początkujących adeptów sztuki SEO. Medlabo.pl ciekawy serwis o medycynie i nie tylko.

No burdel konkretny zrobili...

Wcześniej się trafiało, że strona główna / jakaś podstrona na chwile znikała za indeksu ale były to problemy bardzo sporadyczne. Teraz bałagan jest na całego - widać to bardzo pięknie na różnych DC. Zależy, z którym się połączysz to strona jest a na innym nie ma.

Ciekawe jak długo to potrwa?

Boże, widzisz a nie grzmisz a jak grzmisz to nie trafiasz;)
-----

polinfor.pl

Jeszcze trwa

Blog seo.zgred.pl przestał istnieć, teraz wszystko jest na www.zgred.pl

Ciekawe czy to nie jest jakaś mało udana próba zmuszenia firma do wykupienia adwords... to znaczy poprawienia jakości wyników wyszukiwania w trosce o dobro użytkowników.

Co ciekawe znikają strony przynoszące największe efekty ekonomiczne (nie tyko strona główna, podstrony z ruchem też). I ciekawe czy rzeczywiście to poprawią a jeśli to kiedy... no i pytanie czy zostanie to poprawione na wszystkich DC.

Swoja drogą to zauważyliście duże różnice w tym problemie pomiędzy różnymi DC czy wszędzie wywaliło tylko stronę główną?

Boże, widzisz a nie grzmisz a jak grzmisz to nie trafiasz;)
-----

polinfor.pl

Najczęściej wywalało strony główne, w kilku przypadkach pojedyncze podstrony, ale niekoniecznie te z największym ruchem. Problem występował zupełnie losowo.

U mnie w większości przypadków strony główne zniknęły, w mniejszym wymiarze problem dotyczy podstron

Usługi seo, zaplecze, link building, copywriting e-reklama

Najlepszy program partnerski, do 40 procent prowizji od każdej sprzedaży - sprawdź tutaj

Odkopuje temat, bo pomimo tego, że strony niektóre zostały ponownie zgłoszone, pojawiły się w indeksie, to za chwilę znowu poleciały.

Sprawdziłem kilka innych i widzę, że u mnie jest straszna bieda.

Trochę martwi mnie pilnowanie tego wszystkiego ręcznie.

Macie jakieś narzędzie gdzie mógłbym wprowadzić adresy i monitorować ich obecność w indeksie?

Dodam jeszcze może to, że stronki, które uruchomiłem w ostatnim miesiącu, pomimo tego, że powinny już być dawno widoczne w wynikach wyszukiwania na pewne frazy (wiem z doświadczenia) to niestety nie mogę się ich dokopać, tak jakby zupełnie nic się nie zmieniło w wynikach. Z doświadczenia wiem, że takie stronki, na łatwe frazy wchodziły nawet w TOP10 po "drobnych" działaniach.

Izolacje Natryskowe - Ocieplanie pianką cena - Poddasza i stropy. 

https://forum-natryskowe.pl a jeżeli wybierasz się na polowanie zobacz nowy Statut PZŁ

Dnia 8.05.2019 o 00:30, Toto napisał:

Macie jakieś narzędzie gdzie mógłbym wprowadzić adresy i monitorować ich obecność w indeksie?

Możesz wypróbować indexchecker - tutaj na forum znajdziesz temat o tym programie.

Podpinam się pod temat, chciałbym się upewnić czy trafiłem na to samo zjawisko.

Moja strona od prawie roku była na 5 miejscu na hasło ogłoszenia krosno, końcem kwietnia/początek maja zaczęło się to zmieniać, na dzień dzisiejszy spadła na miejsce 18 (mowa o stronie głównej). 

Wpisując site:nazwa domeny brak jej na liście zaindeksowanych. Czy związane to z obecnymi problemami w Google ? 

Cytat

Czy związane to z obecnymi problemami w Google ? 

Google nie ma żadnych problemów, problemy ma Twoja strona.

re287am9.jpg

z tymi problemami google źle to określiłem :) jak to w takim razie wyjaśnić, że pojawiły się problemy z pozycją bez żadnych działań z mojej strony ?