Jump to content
ingus4321

Jak zacząć zarabiać na handlu domenami? Zapraszamy do dyskusji

Recommended Posts

Jej, Mam na imię Piotrek, mam 26 lat i jestem copywriterem. Nie znalazłem takiego tematu na forum, a chętnie dowiem się coś więcej o handlu i zarabianiu na domenach. Może się przyda też innym, więc zachęcam "wyjadaczy" :) do dodawania wskazówek czy porad.

Co miesiąc chciałbym przeznaczać kilkadziesiąt złotych na domeny i inwestować w nie. Mam kilka pytań z tym związanych.

1. Czy kupowanie 4-5 domen miesięcznie ma sens czy "jak już" to tylko hurt?

2. Czy zarabianie na domenach to tylko szczęście, czy istnieje sposób np. włożenia pracy w uatrakcyjnienie takiej domeny i zarobienia pieniędzy?

3. Czy kupowanie domen pod parking i zarabianie pasywne na nich jest dobrym pomysłem?

4. Co na początek — rejestrowanie domen czy odkupywanie? 

Co rozumiesz pod pojęciem inwestowanie w domeny? :)

Ja jako seowiec, a nie handlarz domenami rozróżniam dwa rodzaje domen:

- domena z interesującą nazwą np. generyki typu kawa.pl

- domena z historią mająca linki i/lub pozycje na konkretne frazy

Trafienie prawdziwie interesującej domeny to sporo szukania, analizowania i szczęścia - nie jesteś sam, a jeden adres domeny = jeden dzierżawca.

Domena jest tyle warta ile ktoś za nią zapłaci. Moja sytuacja z wczoraj, trafiłem przypadkiem domenę po sali weselnej, nazwa sali to fraza ze sporą ilością wyszukiwań, pozycja nr1 w organiku, znalazłem drugą salę z taką samą nazwą i zaproponowałem odsprzedaż tejże domeny, właściciele nie byli wcale zainteresowani, bo chyba nie bardzo siedzą w internetach mimo posiadania strony. Moim zdaniem była to dla nich fajna okazja, ale co z tego skoro nie byli w stanie tego dostrzec i odkupić domeny nie chcieli? ;) 

Teraz domena też będzie wykorzystana, po prostu trochę inaczej, bo jako zaplecze SEO i w ten sposób też na siebie zarobi. A Ty jaki masz pomysł żeby zarabiać na swoich domenach? Bo jeśli go nie masz to przypuszczam, że kupione domeny będą spaleniem kasy i po roku ich nie przedłużysz.

Firia.pl - Blog pasjonatki wszystkiego co związane ze zdrowiem, odżywianiem oraz psychologią
Każdy czasem potrzebuje pięknych życzeń i wierszyków na najróżniejsze okazje - http://zyczeniowo.pl/ 

Czy zastanawiasz się nad tym gdzie możesz kupić spinki do koszuli? Odwiedź sklep internetowy https://riwia.pl/spinki-do-mankietow gdzie znajdziesz największy wybór spinek do koszuli. Większość osób uważa spinki do mankietów za dodatek tylko dla mężczyzn, ale my wykraczamy poza utarte schematy i przedstawiay Wam świat niezwykłych dodatków.

Ja działam w ten sposób, że znajduję domeny z konkretnymi parametrami (linkowanie) i długą historią. Stawiam na niej bloga + inwestuję w treść 5-6 miesięcy i puszczam firmom, jako zaplecze. Tylko, że wymaga to nieco obrotności - bezpośrednio kontaktuje się z właścicielami firm w tej tematyce/kategorii, przedstawienia korzyści etc.

Taki czysty handel domenami to pare(naście) lat temu był spoko, teraz ciężko..

Ja w sumie planowałem rejestracje nowych - chwytliwych domen i odsprzedaż nawet za 20%-30% zysku.  Fajnie byłoby coś podziałać żeby domena była bardziej wartościowa i ją odsprzedać ale o tym właśnie chciałem pogadać

No cóż można powiedzieć - spróbuj. Natomiast rynek domenowy jest bardzo zapchany, więc będzie Ci bardzo ciężko.

No spoko, wiesz jaką chciałbyś marżę. Problem z domenami jest taki, że dzierżawa kosztuje. Pierwszy rok to raptem 10zł netto lub 0zł w promocjach, ale potem to minimum 40zł netto zakładając, że same plki. Jeśli sprzedasz jedną domenę na 10 to musiałbyś mieć marżę 1000% żeby wyjść na zero w skali roku.

• Like 1

Firia.pl - Blog pasjonatki wszystkiego co związane ze zdrowiem, odżywianiem oraz psychologią
Każdy czasem potrzebuje pięknych życzeń i wierszyków na najróżniejsze okazje - http://zyczeniowo.pl/ 

Czy zastanawiasz się nad tym gdzie możesz kupić spinki do koszuli? Odwiedź sklep internetowy https://riwia.pl/spinki-do-mankietow gdzie znajdziesz największy wybór spinek do koszuli. Większość osób uważa spinki do mankietów za dodatek tylko dla mężczyzn, ale my wykraczamy poza utarte schematy i przedstawiay Wam świat niezwykłych dodatków.

Po pierwsze - jesteś na nieodpowiednim forum. :)

Po drugie - są różne podejścia do obrotu domenami, generalnie można je podzielić na:

- cash flow - czyli szybki obrót przy niskich marżach

- cash freeze - trzymanie dobrych domen latami

Dużo w tym biznesie trzeba "wyczucia". Zawsze wydaje Ci się, że masz dobre domeny, dopóki nie zderzysz swojej opinii z opiniami innych domainerów. :)

Ja w najlepszych czasach miałem ok. 500 domen, obecnie nie utrzymuję więcej niż 50. 

I najważniejsze - nie ma dobrych domen na rynku pierwotnym, pozostaje Ci kupowanie dobrych domen i ich przechwytywanie, a to już orka na cały etat. 

⇅ Sprawdź czy nadal jest zielono u Ciebie i konkurencji poprzez nowoczesne monitorowanie pozycji

20/30% zysku w stosunku do kosztów rejestracji domeny ? chyba nie ma sensu... biorąc pod uwagę ryzyko. Taki plan o jakim piszesz.. ma sens wyłącznie długoterminowy.

Wdrożenia sklepów Prestashop: www.selljus.pl

Domena inclick.pl - chcesz kupic? Jedyne 20 tys. Expando.pl - też kilka tys - moze chcesz kupic?

Na pierwszą czekałem ok 2 lat, na drugą kilka miesiecy... pokazuje Ci, że to nie jest hopsiup.

Blog seo.zgred.pl przestał istnieć, teraz wszystko jest na www.zgred.pl