Jump to content

ADS wykorzystuje 200% budżetu - pomocy


Recommended Posts

Witam

 

Proszę o pomoc w ustawieniu odpowiedniego podziału budżetu w google ADS. 
 

Mam ustawiony budżet dzienny na przełomie 200 zł, dokonuje wpłat 1000 zł tygodniowo. 

Zauważyłem ostatnio że ADS nadmiernie wykorzystuje środki na koncie i za każdym razem dobija prawie do 200% czyli ok 400 zł dziennie (doczytałem że jest to zapisane w ich regulaminie w celu lepszego wykorzystywania środków)

Efektem tego jest prowadzenie kampanii przez max 3 dni w tygodniu i brakuje środków na czwartek piątek w danym tygodniu (weekendy mam wyłączone). 

 

Kampanie ADS prowadzę ok 2 lat, zwiększone wykorzystywanie było zauważalne ale nie w takim stopniu. 
Obecnie skończył się w mojej branży sezon sprzedażowy co spowodowało zmniejszenie budżetu z ok 350 zł dziennie na omawiane 200 zł. 
Przy budżecie 350 zł dobijanie do 400 zł nie było niczym niepokojącym ale obecnie wpłaty topnieją w tempie, które mnie nie zadowala. 

 

Zakładam że można by zmniejszyć budżet do 100 zł dziennie żeby uzyskać pożądany efekt ale chyba nie tędy droga. Proszę o poradę jak to ogarnąć. 

Link to post
Share on other sites

Witaj,

Niestety trudno Ci doradzić jakoś sensownie.

 

Dwa scenariusze.

1. Budżet dzienny to nic innego jak pewna podstawa do wyliczenia budżetu miesięcznego, czyli Twój budżet x 30,4 i tego stara się trzymać system. Czyli w rozrachunku miesięcznym ma wydać 200 zł x 30,4. Natomiast Twoje obawy są jak najbardziej uzasadnione, bo jeśli budżet będzie w takiej skali przekraczany przez 10-14 dni, to nic nie zostanie z Twojego założenia miesięcznego.

Rozwiązanie jest takie, by nie zmniejszać budżetu dziennego i dociągnąć z tak ustawionym budżetem dziennym do pełnego miesiąca. Co się powinno stać po 30 dniach? Jeśli budżet zostanie przekroczony, to czekaj na zwrot środków za nadwyżkę. Jeśli to nie nastąpi, to telefon do supportu z taką prośbą o zbadanie sprawy i zwrot środków.

2. Reakcja na bieżąco na budżet dzienny w zależności o wydatków dziennych. Czyli tak starasz się usatwić budżet dzienny, żeby w rozrachunku 30 dni zamknąć się w założonym budżecie. Czyli analizować z dnia na dzień wydatki i wprowadzać zmiany w budżecie (być może przy pewnej stawce wydatki się ustabilizują). Niestety ingerencja w budżet dzienny nie umożliwia odzyskania nadwyżki wydatków, jeśli system wyda za dużo.

Link to post
Share on other sites
 • 3 weeks later...

W skali miesiąca faktycznie powinno się to zamknąć w budżecie dziennym*30,4. Czyli jednego tygodnia wydasz więcej, a zostanie to zrekompensowane w innych dniach. To Cię jednak nie urządza, ponieważ wpłacasz 1000 zł/tydzień. Trzeba by sprawdzić jak rozkładają się wydatki w ciągu dnia. Jeśli miałoby to sens, można wdrożyć skrypt, który będzie sprawdzał wydatki (np. co godzinę) i wstrzymywał kampanię po przekroczeniu wskazanego budżetu, po czym włączy ją następnego dnia. Ryzyko jest takie, że możesz mieć niedziałającą kampanię w czasie, w którym warto by było emitować reklamy.

pozycjonowanie-stron.png

Pozycjonowanie stron internetowych - https://www.eactive.pl/pozycjonowanie-stron/

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Similar Content

  • By sargon162
   Witam
    
   Poszukuje specjalisty z zakresu pozycjonowania oraz Ads.
    
   Chciałbym taką osobę zatrudnić na pełny etat w swojej firmie.
    
   Kwestie wynagrodzenia pozostawiam otwartą do negocjacji.
    
   Na tą chwile jest ok 20 stron do optymalizacji oraz pozycjonowania (oczywiście trzeba się tym zająć po kolei a nie wszystkim na raz)
    
   Oraz ok 10 stron w kampaniach Ads które trzeba będzie przejrzeć, zoptymalizować, modyfikować, wyznaczać strategie itp
    
   Mam dosyć ambitny projekt do zrealizowania a do tego celu potrzebuje profesjonalisty.
    
   Poszukuje osoby bardzo wysokimi umiejętnościami w dziedzinie SEO oraz Google Ads, to moje wymagania.
    
   Oczywiście istnieje możliwość pracy zdalnej  
    
   MARKETSTAR SP. Z O.O
   Nip: 796-300-16-98
    
   karol[małpa]studio8.pl
   507 858 427
  • By mathiasc
   Nigdy nie miałem okazji korzystać z Google AdWords teraz ADS, ale muszę przeprowadzić małą kampanię reklamową w necie, więc założyłem konto ADS, ale przy tworzeniu reklamy nakazuje mi ten cały Google ADS dodać kartę do rozliczania kampanii.
    
   Ja, jako osoba fizyczna nie mogę dokonać przedpłaty celem zrealizowania kampanii za określony budżet tylko muszę płacić kartą? Na Facebooku jest to możliwe, ale w Google ADS już nie?
    
   W ustawieniach mam jakieś informacje, ze jak podepnę kartę muszę sam odprowadzać podatek. Nie rozumiem tej usługi, czemu zwykły użytkownik nie może takiej kampanii samemu sobie wykupić?
    
   Teraz mi to wygląda tak, ze niebawem jak pójdę do sklepu to kupię jakikolwiek produkt, ale będę musiał sam za ten produkt jeszcze odprowadzić podatek.
   Po co jest ten chory system?
   Rozumiem duże kampanie może lepiej oddać w ręce profesjonalistów, ale chcę zrobić prostą małą reklamę na testy a tu zonk?
    
   Są jakieś inne rozwiązania systemy, poprzez które można skierować reklamy na strony korzystające z rozwiązań Google jak AdSense? Tzn., aby ominąć Google ADS a uzyskać ten sam efekt. Wiem, że najprościej to zlecić to komuś, ale z jednej strony to jest mały budżet z drugiej chciałbym się czegoś nauczyć.
    
   Chyba, ze podepnę kartę, ale czy taka jednorazowa reklama nie będzie się wiązała z jakimś dziwnymi później konsekwencjami?
  • By GUNSHOT
   Witam, chciałem dowiedzieć się czy istnieje szansa jeszcze zrobić dark post`a. Pamiętam że wcześniej robiłem bez problemu na innym fanpageu, zapisywałem jako reklame i potem wykorzystywałem formatke reklam dla zwykłych postów na fb. Teraz wyskakuje mi jak zapisuje kopie roboczą z fb ads, okno modalne z płatnościami. 
  • By pavlo911
   Oferuje usługi z zakresu:
    
   optymalizacji i pozycjonowania stron WWW audytowania pod kątem SEO prowadzenia kampanii AdWords  
   Do wyceny potrzebuję adresu Twojej strony WWW (oraz proponowanych przez Ciebie fraz, ale nie jest to warunek konieczny) - w odpowiedzi otrzymasz moją propozycję dotyczącą słów kluczowych, strategii działań oraz wycenę.
    
   Jeśli poszukujesz specjalisty do obsługi kampani Google Ads to trafiłeś doskonale. Podaj jak najwięcej informacji na temat tego, co chcesz osiągnąć, a ja pomogę Ci to zrobić. 
    
   Zapraszam do kontaktu mailowego  : biuro@paveumedia.pl
  • By Cinex
   Hejka,
   Pytanie początkującego. Chciałem dla testów puścić małą kampanię jednego z anglojęzycznych serwisów w bingu. Jako że yahoo i bing wyświetlają teraz reklamy z 1 źródła (bing ads) i jest to całkiem fajna cenowa konkurencja dla Google'owskich adwordsów.
   Siadam więc sobie wczoraj do zakładania konta na bing ads. Wyskakuje mi, że na ten adres email zostało już założone konto microsoft. Okej, próbuje.. gra i buczy pamiętam hasło, przenosi mnie do strony podawania szczegółowych danych odnośnie konta na bing ads.
   Wybór kraju.. i pupcia za przeproszeniem, Polski nie ma. Waluta w USD myślę, może być. Zostawiam w takim razie USA i wypełniam wszystkie pozostałe pola, problem w tym że i nazwa firmy i nr kontaktowy są obowiązkowe.
   W końcu tego konta nie założyłem, bo nie wiem czy jak podam kraj USA a nr z +48 to da radę? Czy sam telefon w ogóle jest potrzebny do jakiejś weryfikacji? Nazwa firmy pewnie głównie do rozliczeń podatkowych potrzebna.. ale też nie wiem?
   I stąd moje pytanie do Was moi drodzy. Czy można normalnie na wałku założyć konto USA (albo innym kraju) podać swój nr z kierunkowym do PL i będzie wszystko grało, jak potem wyśle im się pieniążki z polskiego banku? Jak to wygląda? Byłbym "dźwięczny" za odpowiedź kogoś kto sobie z tym poradził.
   Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy