Jump to content

Dodanie do strony treści z innego istniejącego źródła


Recommended Posts

Witam,

 

Mam stronę internetową z roletami i żaluzjami oraz blog w tej tematyce. Zastanawia mnie, czy gdybym dodał do strony skróty/fragmenty artykułów z bloga (np. w formie karuzeli), to czy to by pomogło w pozycjonowaniu czy nie. Niby na stronie jest wtedy dodatkowa treść, ale jest to niejako duplicate content (choć ze strony w tej samej domenie - blog jest podstroną). A może skróty artykułów dać nieco zmienione - to pewnie wywołałoby pozytywny skutek. Chodzi o to, żeby dodać nieco treści i słów kluczowych (także z długiego ogona), ale bez sprawiania wrażenia, że strona jest bez sensu, bo to jest strona typowo produktowa, a nie poradnikowa.

 

Ponadto co jakiś czas wrzucam na google+ i fb jakiś krótki wpis. Czy osadzenie takich wpisów na stronie (na podobnej zasadzie - kliknięcie powoduje przejście na stronę google+ i fb) to dobry pomysł?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Możesz na dole strony dodać sekcję z zajawkami (zdjęcie, tytuł, excerpt) do wybranych postów zatytułowaną na przykład Przydatne informacje. Zajawki linkowałyby  do artykułów typu: "Jak dobrać właściwe rolety", "Czy żaluzje sterowane smartfonem to dobry pomysł" itd. Tekst w zajawce nie powinien być skopiowanym fragmentem artykułu, ale oryginalną treścią. W rezultacie masz więcej treści z kluczowymi frazami na stronie głównej, a nie ma problemu z duplicate content. Całość nie robi też wrażenia dziwnej hybrydy sklepu z blogiem - po prostu dostarczasz potencjalnym klientom przydatnych informacji. Patencik ten jest powszechnie stosowany w e-commerce, tutaj przykład:

https://www.chainreactioncycles.com/pl/en

 

Link to post
Share on other sites
Dnia 9.01.2019 o 14:30, zwora napisał:

Zastanawia mnie, czy gdybym dodał do strony skróty/fragmenty artykułów z bloga (np. w formie karuzeli), to czy to by pomogło w pozycjonowaniu czy nie.

Lepiej dopisywać dodatkowy tekst na stronę z odpowiednim nasyceniem słów kluczowych.

 

 

Link to post
Share on other sites

Witam ponownie,

 

Zrobiłem sobie animowaną karuzelę i dodałem nowe, oryginalne teksty z odnośnikami do artykułów na blogu. Animację zrobiłem w css, więc content jest zawarty w kodzie strony, zatem powinien się ładnie indeksować. Teraz pozostaje tylko czekać na efekty i od czasu do czasu coś dodawać. Choć zastanawia mnie jeszcze, czy robot google jest w stanie odczytać layout strony i sprawdzić co jest widoczne, a co nie. Bo zastosowałem widok responsywny i  dla stron szerokich widoczne są jednocześnie 3 wpisy spośród sześciu i co 10 sekund przełączają się na pozostałe 3. Przy oknach węższych widoczne są na raz dwa wpisy (i potem wskakują kolejne dwa, a potem dwa ostatnie), a przy wąskich ekranach widać tylko jeden i każdy wpis prezentowany jest przez 1/6 czasu animacji. Czy robot będzie wiedział, że treść pojawia się tylko co jakiś czas i czy jakoś może obniżyć wartość treści w stosunku, gdyby była wyświetlana statycznie (czyli wszystko widoczne cały czas)?

Teoretycznie można by zrobić sobie takie black SEO i nawalić contentu poza widocznym obszarem, albo ewentualnie czynić go widocznym wtedy, gdy jest poza obszarem widocznym strony i nie powoduje złych wrażeń u użytkowników strony.  Zatem robot google powinien być na takie próby odporny. Tylko czy potrafi odróżnić złe manipulowanie treścią od dobrego?

 

Pozdrawiam

 

 

Edited by zwora
Link to post
Share on other sites
Dnia 14.01.2019 o 16:27, zwora napisał:

Tylko czy potrafi odróżnić złe manipulowanie treścią od dobrego?

Obawiam się, że potrafi, z całą zaś pewnością konkurencja potrafi.

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy