SzK

Ankieta w wiadomości mailowej

Polecane posty

Korzystam z  GetResponse i chciałbym przeprowadzić ankietę wśród subskrybentów. Chciałbym aby ta ankieta nie była anonimowa. Z tego co wiem, getresponse umożliwia dołączenie linku do ankiety

https://www.getresponse.pl/pomoc/korzystanie-z-wiadomosci/korzystanie-z-kreatora-wiadomosci-email/w-jaki-sposob-umiescic-w-wiadomosci-link-do-ankiety-aby-odpowiedzi-respondentow-nie-byly-anonimowe.html

tym niemniej ja chciałbym aby odpowiedź była udzielana bezpośrednio w wiadomości mailowej (bez konieczności przechodzenia do innego linku). Mogłoby to być jakieś hiperłącze pod daną odpowiedzią, po którego kliknięciu ja bym dostawał odpowiedź, a osoba na ekranie widziałaby podziękowanie za wzięcie udziału w ankiecie. Z danych jakie chciałbym zbierać, to adres mailowy, adres ip oraz zaznaczona odpowiedź wydają się być w 100% wystarczające. I teraz, ma ktoś pomysł jak to zrobić?

3 godziny temu, SzK napisał:

bez konieczności przechodzenia do innego linku).

Ładowanie JavaScript, które w tym wypadku było by wzmagane do obsługi AJAXA "bez wychodzenia z poczty" jak i zewnętrznych styli, a nawet grafik wywala komunikat "do akceptacji" oraz klient pocztowy takie zasoby blokuje. Co więcej nie sadze, że nawet po akceptacji czy to jest technicznie możliwe, by w kodzie HTML e-maia wywoływać skrypty JavaScript na taki poziomie jak właśnie obsługa AJAX.

:zdziwko: Masz lęk wysokości to nie oglądaj !

HTTP 200 usługi IT - Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Node.js / MySQL :chatownik:

Znaczy samo wyjście z klienta jak najbardziej ok. Tylko aby hiperłącze "zawierało" wyłącznie odpowiedź. Tzn. osoba dostaje, załóżmy, takiego maila:

"Czy jest Pan zadowolony z usługi X?
1. Tak
2. Nie"
Osoba klika w Tak, lub Nie po czym zostaje przeniesiona do strony z komunikatem "Dziękujemy za odpowiedź", a ja dostaję informację kto dał odpowiedź. Bo do anonimowej ankiety tego typu mam pomysł, ale zrobić taką, która będzie to realizowała i nie będzie anonimowa - nie mam pojęcia.

To dodajesz w treści HTML maila linkowane pytania z target="_blank" z parametrem GET do strony PHP <skryptu>, która "odbierze/przetworzy wynik" i wyświetli komunikat.

:zdziwko: Masz lęk wysokości to nie oglądaj !

HTTP 200 usługi IT - Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Node.js / MySQL :chatownik:

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.