Jump to content

Wyłączona monetyzacja (zarabianie) na YT


Recommended Posts

Znajomy prowadzi kanał na YT, ma 5000+ subskrypcji, 1 500 000+ wyświetleń, spełnione kryteria łącznego czasu oglądania do zarabiania. Mimo to YT wyłączyło zarabianie, mimo, że na pierwszy rzut oka kanał nie zawiera nic niedowolnego. Czy ktoś miał już podobną sytuację? 


 

Cytat

Cześć (..),

During a recent review, our team of policy specialists carefully looked over the videos you've uploaded to your channel (...). We found that a significant portion of your channel is not in line with our YouTube Partner Program policiesAs of today, your channel is not eligible to monetize and you will not have access to monetization tools and features. Please go to your monetization page to read more about the specific policy our specialists flagged.

Wiemy, że nie jest to miła wiadomość, ale czasami musimy podejmować trudne decyzje. Do naszych obowiązków należy stworzenie społeczności, która jest bezpieczna dla twórców, widzów i reklamodawców. Jednocześnie rozumiemy, że wiele błędów jest popełnianych nieumyślnie. Dlatego po 30 dniach możesz jeszcze raz zgłosić się do programu partnerskiego YouTube. Przez ten czas możesz wprowadzić zmiany na swoim kanale, by dostosować go do naszych zasad.

 

Co to oznacza dla Twojego kanału

 

Będziesz nadal mieć dostęp do większości funkcji YouTube dla twórców, dzięki którym możesz zwiększać liczbę odbiorców, budować społeczność i zarządzać swoimi filmami. Możesz:

 • przesyłać, edytować lub usuwać swoje filmy;
 • czytać i moderować komentarze oraz odpowiadać na nie;
 • analizować wyniki kanału za pomocą YouTube Analytics;
 • Poznaj najlepsze praktyki i strategie w Akademii twórców
 • nawiązywać kontakt z innymi twórcami na Forum pomocy YouTube.

Nie wprowadzamy zmian w sposobie promocji Twoich filmów w naszych systemach wyszukiwania i rekomendacji.

 

Jak znowu zacząć zarabiać

 

Jeśli chcesz jeszcze raz zgłosić się do programu zarabiania, najpierw otwórz stronę zarabiania, aby dowiedzieć się więcej o zasadach, które naruszył Twój kanał. Potem sprawdź swoje filmy pod kątem zgodności z naszymi zasadami programu partnerskiego YouTube i Wytycznymi dla społeczności. Kolejnym krokiem jest zmodyfikowanie lub usunięcie wszystkich filmów, które naruszają nasze zasady.

Za 30 dni na stronie zarabiania pojawi się opcja ponownego zgłoszenia do programu. Jeśli zgłosisz się jeszcze raz, nasz zespół zajmujący się weryfikacją znowu dokładnie przyjrzy się Twoim treściom, aby upewnić się, że są zgodne z zasadami programu partnerskiego YouTube. Wyślemy Ci wiadomość e-mail oraz powiadomimy Cię w YouTube Studio, gdy tylko ten proces się zakończy. Średnio trwa on około jednego miesiąca.

Pamiętaj, że zgodnie z Warunkami programu partnerskiego, Warunki korzystania z usługi YouTube nadal będą mieć zastosowanie do korzystania przez użytkownika z YouTube nawet w przypadku odstąpienia od Warunków programu partnerskiego.

 

Zespół YouTube

 

Link to post
Share on other sites

Jeżeli Google tak uznało to miało podstawy. Na dole masz coś o 30 dniach. Nie znajac kanału niewiele można więcej Ci podpowiedzieć. Z reguły Adsense się nie myli a za kanały youtubowe ostatnio się wzięto dośc ostro ;)

 • Like 1
 • Thanks 1

Blog seo.zgred.pl inclick przestał istnieć, test linka ze stopki audyt seo - zobaczymy co wyjdzie. Strona z audytami Zgred.pl ;

 

 

Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, zgred napisał:

Jeżeli Google tak uznało to miało podstawy. Na dole masz coś o 30 dniach. Nie znajac kanału niewiele można więcej Ci podpowiedzieć. Z reguły Adsense się nie myli a za kanały youtubowe ostatnio się wzięto dośc ostro ;)

Kanał to Koleją z Mateuszem: 

 https://www.youtube.com/user/zakopiec911/ 


 

Tematyka jest bardzo specyficzna - są to przede wszystkim nagrania cabview – nagrania z perspektywy maszynisty pociągu. Są to nagrania właściciela kanału, posiada do nich pełne prawa.

Oprócz tego jest kilka moich filmów - nagrania przejazdów pociągów z parowozem.

Jakiś czas temu, żeby poprawić nagrania na których oryginalna ścieżka dźwiękowa jest kiepska (lub musi być całkowicie wyciszona) filmy zostały wzbogacone o muzykę. Są o nagrania na licencji Creative Commons. Na kilku nagraniach podkład muzyczny jest zapętlony -  z racji długości ciężko było coś dograć...

W zakładce "zarabianie: znajduje się takie wyjaśnienie powodu wyłączenia monetyzacji:
 

Oto dlaczego Twój kanał nie spełnia wymagań:

 • Ponowne wykorzystanie treści

  W większości przypadków nie możesz jeszcze raz przesłać treści należących do kogoś innego, dopóki nie otrzymasz pozwolenia. Nie wystarczy podać informacji o właścicielu treści lub oświadczyć, że „naruszenie praw autorskich nie było zamierzone”. Dowiedz się więcej o prawach autorskich i dozwolonym użytku.

  Oto kilka przykładów treści, które są chronione prawami autorskimi:

  • dzieła audiowizualne, jak programy telewizyjne i filmy;
  • nagrania dźwiękowe i kompozycje.
  • dzieła wizualne i pisemne, w tym obrazy, plakaty, artykuły i książki;
  • dzieła teatralne, na przykład sztuki i musicale;
  • gry i programy komputerowe;

 

Tymczasem w oknie głównym nie ma żadnych ostrzeżeń odnośnie praw autorskich / wytycznych:

209843727_stanyt.thumb.png.82398ba3dcec446bd302eaf8e47aa29c.png

 

Edited by skansen
uzupełnienie
Link to post
Share on other sites

"filmy zostały wzbogacone o muzykę" - możliwe jednak że to jest problem :/ tylko gdybam bo komunikat jest bardzo ogólny.

 

Jesli chcesz popytaj na supportowym kanale Youtube https://productforums.google.com/forum/#!forum/youtube ale nei wiem czy sitniej eodpowiednik Polskiego wsparcia.

 • Thanks 1

Blog seo.zgred.pl inclick przestał istnieć, test linka ze stopki audyt seo - zobaczymy co wyjdzie. Strona z audytami Zgred.pl ;

 

 

Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, zgred napisał:

"filmy zostały wzbogacone o muzykę" - możliwe jednak że to jest problem :/ tylko gdybam bo komunikat jest bardzo ogólny.

 

Ja też swoje podejrzenia kieruje na muzykę. Co prawda Creative Commons są dozwolone w ramach zarabiania, ale może YT uznało, że chodzi o muzykę a wizja jest "śmieciowa". Ludzie często wrzucają piosenki na YT z "śmieciową" grafiką...

Link to post
Share on other sites

Z tym CC to też różnie bywa i zależy od licencji, na której został udostępniony utwór. Używając jednych nawet nie trzeba wskazywać autora (bo są domeną publiczną, CC0), a innych nie wolno używać w filmach z monetyzacją, bo są na CC BY-NC (użytek niekomercyjny).
Jest jeszcze Share Alike, która w ogóle na YT chyba nie ma za bardzo zastosowania, bo wymusza udostępnianie gotowego utworu pochodnego na tej samej licencji.
A wszystkie te licencje nazywają się ogólnie Creative Commons.

 

Tak więc przy korzystaniu z utworów na CC trzeba jeszcze zwrócić uwagę na jakiej konkretnie jest on licencji.

 • Thanks 2
Link to post
Share on other sites
 • 2 months later...

Po długim czasie oczekiwania (w sumie wyszedł kwartał) monetyzacja została ponownie włączona. O motywach pierwszej (wyłączenie) i drugiej (włączenie) decyzje możemy jedynie się gdybać...

Tak czy inaczej-dziękuję za wszystkie sugestie :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Similar Content

  • By CashinPills
   Drodzy Partnerzy! 
    
   Z przyjemnością informujemy, że nasza oferta została wzbogacona o kolejny fenomenalny produkt! Alga DermoLift Elixir - innowacyjny krem dostępny w CashInPills. Unikalna formuła kremu, bogata w substancje aktywne, działa silnie przeciwzmarszczkowo. Z pewnością w krótkim czasie odmłodzi cerę. 

   Dla Partnerów przygotowaliśmy szereg materiałów promocyjnych dostępnych na naszej stronie, które swobodnie można wykorzystać w celu promocji.
   Sprawdź nasz nowy produkt na stronie: https://algadermolift.com/pl/
    
   W celu uzyskania dokładniejszych informacji prosimy o kontakt. --> help@cashinpills.com
    
   Pozdrawiamy!
   Zespół CashInPills
    
    
    
  • By Biznes.Suple
   Masz już dość pracy na kogoś? Zostałeś oszukany przez sieci partnerskie? Nie wypłacono Ci prowizji? Załóżmy wspólny biznes!
   Reprezentuję producenta suplementów diety, działającego w branży od 2009 roku. Zajmujemy się opracowaniem receptur, produkcją i dystrybucją suplementów diety. Posiadamy wykwalifikowany personel zajmujący się pracami badawczymi nad rozwojem produktów oraz ich wdrożeniem do produkcji.
   Możemy produkować szerokie spektrum suplementów diety na różnego rodzaju „dolegliwości”
    odchudzanie
    redukcję cellulitu
    redukcję trądziku
    poprawa erekcji
    wzmocnienie cebulek włosowych
    powiększenie biustu
    poprawa męskiego nasienia (dla mężczyzn o obniżonej płodności)
   wzmocnienie odporności organizmu
   I wiele innych rodzajów (ogranicza nas tylko wyobraźnia….)
   Szukamy osoby/firmy która zdecydowałaby się podjąć z nami współpracę w zakresie promocji/reklamy produktu w rozliczeniu CPS (prowizja od sprzedaży) przy zagwarantowaniu umową wyłączności obsługi reklamowej na daną markę produktu oraz pełną transparentność procesu sprzedaży (wgląd w panel/panele administracyjne sklepów). Zakres cen detalicznych produktów na poziomie 99 zł – 200 zł. Prowizja 60% !
   Z naszej strony oferujemy:
   opracowanie receptur produktów
   produkcję suplementów
   legislację (uzyskanie niezbędnych zezwoleń)
   pełną obsługę Klienta sklepu/sklepów internetowych
   obsługę logistyczną zamówień
   utrzymanie stanów magazynowych gwarantujących ciągłość sprzedaży
   Oczekiwane działania marketingowe:
   przygotowanie i prowadzenie blogów związanych z tematyką działania danego typu suplementu
   przygotowanie strony/stron rankingów produktów ( z przekierowaniem do sklepu). Ranking – porównanie kilku marek produktów i wskazanie najlepszego
   przygotowanie landing page/strony www produktowej
   pozycjonowanie ww. stron
   marketing szeptany
   prowadzenie profili w socjal mediach (FB, Instagram, itd.)
   inne formy działania zmierzające do wsparcia sprzedaży
   Uwaga: po potwierdzeniu w praktyce doświadczeń marketingowych osoby/firmy (uzyskanie określonych obrotów sprzedaży przez wskazany czas) istnieje możliwość podjęcia współpracy na zasadzie spółki. Taką opcję możemy zawrzeć w umowie o współpracy.
  • By jane_aivix
   Witam wszystkich! 
    
   Aivix jest bezpośrednim reklamodawcą produktów Zdrowia i Urody (COD) oraz ofert Finansowych (Forex/Crypto). Także mamy sporo innych kategorii ofert do wyboru:  randki, sweep-y, mobile...Wszystko z najlepszym CR! 
    
   Co oferujemy:
   1. Własne produkty z indywidualnymi warunkami 
   2. Unikalny produkt dla niszy Zdrowia i Urody - krem antycellulitowy Nivele;
   3. Ciągła ekspansja nowych GEO oraz produktów. Świeże nazwy i unikalne produkty dla lepszego CR!
   4. Przetestowane tunele sprzedażowe, więc nie musisz tracić czasu i pieniędzy na testowanie.
   5. Własne Call Centre z profesjonalnym zespołem sprzedażowym , zamiast zwykłych "autoresponderów";
   6. Indywidualne warunki dla afiliantów;
   7. Dla sprawdzonych partnerów - indywidualne warunki płatności i unikalne oferty.
    
    
   Zarejestruj się tutaj , z przyjemnością rozpoczniemy z Tobą współpracę! 
   Jeśli nadal masz jakieś dalsze pytania to napisz, porozmawiajmy: support@aivix.com
  • By Adservice AS
   Cześć,
    
   Chcę Was zachęcić do współpracy z siecią Adservice https://www.adservice.com/. Nie wiem czy już o nas słyszeliście?
   Jesteśmy nordycką siecią afiliacyjną. Od 10 lat działamy na rynkach skandynawskich i specjalizujemy się w kampaniach o charakterze finansowym.
   W Polsce jesteśmy od niedawna, zależy nam na nawiązaniu długoterminowych relacji z partnerami biznesowymi.
    
   Pracujemy w oparciu o model win-win-win. Jesteśmy słownym partnerem.
    
   Oferujemy transparentne i zawsze terminowe wypłaty.
    
   Chętnie pomożemy w ekspansji i rozwoju na innych rynkach.
    
   Oferujemy narzędzia tj:
   facebook tracking connect Adwords iFrame generator Widget generator i wiele innych  
   Jesteśmy zawsze gotowi do dialogu i otwarci na feedback.
    
   Zachęcam do rejestracji i sprawdzenia co oferujemy: https://www.adservice.com/
    
   Możecie się ze mną kontaktować mailowo: jat@adservice.com  oraz przez Skype: jat@adservice.com
    
   Pozdrawiam i liczę na kontakt 
    
   Joanna
  • By Boltron
   Cześć wszystkim!

   Pytanie jak w temacie, jaka jest najlepsza, największa? Na którą się zdecydować?

   Przede wszystkim mi chodzi o prestiż, albo wielkość danej firmy, jak długo działają, bo do maluczkich nie chcę wchodzić.
    
   Wybór z tego co widzę jest olbrzymi. Co sadźcie o S4AD?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy