Jump to content

Jakie alternatywy dla seo hostingów dla zaplecza 10 WP z ruchem?

Recommended Posts

Witam

Szukam alternatywy dla seo hostingów "50 IP za 200zł" dla wysokiej jakości zaplecz na WP ze spodziewanym ruchem (po kilkanaście, do 30 podstron) Chciałbym uniknąć sytuacji w której hosting będzie "wąskim gardłem" zaplecza i nie stresować się tym, czy na moich współdzielonych IP nie pojawią się strony z hazardem, erotyką itd. Dla strony zapleczowej, która kosztuje mnie w raz z podlinkiem ok 1k zł nie będzie mi szkoda wyłożyć dodatkowych 50zł rocznie < to szacunkowy budżet na hosting.

1. Jakie hostingi z możliwością zakupu dedykowanych IP polecicie?

2. Czy jest sens pakować się w vps (konfiguracja, problemy?) przy takiej ilości domen? planuję w ciągu roku rozszerzyć zaplecze jeszcze o przynajmniej ok 20 stron średniej jakości

3. Czy jest jakaś alternatywa dla RocketIP?

Edited by gav3l

Dobrze rozumiem, że oczekujesz 50IP za 200 zł rocznie i jednocześnie oczekujesz wysokiej jakości (sąsiedztwa)? :) Bo jeśli tak, to życzę powodzenia ;) Coś co kosztuje niewiele będzie przyciągać takie towarzystwo, więc nie masz co liczyć na szał. Jak chcesz jakości to kup VPS w ovh i dodaj IP - będą dedykowane, tylko dla Ciebie, bez złego sąsiedztwa.

"Szaleństwem jest chodzenie po ulicy z połówką melona na głowie i powtarzanie: Jestem chomikiem"

Dick Steele, Agent WD-40 [*]

Jeśli wierzysz w to, że sąsiedztwo ma realny wpływ na jakość zaplecza/strony, to jedyną sensowną opcją są dedykowane adresy IP, a te najtańsze są w ovh. Zawsze możesz też pójść w zwykłe tanie hostingi i tam jako sąsiedztwo będziesz miał normalne strony, czyli będzie to chyba najbardziej naturalne. Jak poszukasz hostingów w cenie do 50 zł /rok, to dla 10 stron wyniesie Cię to 500 zł.

Czyli albo idziesz w rozwiązania SEO i akceptujesz to, że masz ruletkę jeśli chodzi o sąsiedztwo, albo idziesz w droższe rozwiązania.

• Like 2

"Szaleństwem jest chodzenie po ulicy z połówką melona na głowie i powtarzanie: Jestem chomikiem"

Dick Steele, Agent WD-40 [*]

11 godzin temu, Arkadiusz napisał:

Zawsze możesz też pójść w zwykłe tanie hostingi i tam jako sąsiedztwo będziesz miał normalne strony, czyli będzie to chyba najbardziej naturalne.

A myslisz, ze gdzie ja stawiam zapleczowki? ;-)

• Like 1

Dziękuję za odpowiedzi

Prawdopodobnie wybiorę więc vps na ovh. Podpowiecie czy opcja VPS SSD 1 (1 vCore(s) 2,4 GHz , 2 GB RAM, 20 GB SSD) jest wystarczająca na potrzeby 10 stron plus jakieś skalowanie w przyszłości? 

Dam sobie radę z konfiguracją vps bez doświadczenia w tym temacie, czy lepiej zlecić to komuś? Trzeba jakoś dodatkowo zabezpieczać te serwery?

To świetnie, bo Google się nie połapie które to zapleczówki, a które nie ;) 

W laohost na zwykły hosting masz do dyspozycji 4 maszyny, na każdej po 4 IP - w sumie masz 16 IP, 39 zł brutto od konta - jakość kont bardzo dobra.

Rzucę refem: https://www.laohost.pl/najlepsze_serwery.htm

i Bez refa: https://www.laohost.pl/

Przed chwilą, gav3l napisał:

Dam sobie radę z konfiguracją vps bez doświadczenia w tym temacie, czy lepiej zlecić to komuś? Trzeba jakoś dodatkowo zabezpieczać te serwery?

Do miesiąca masz podstawowy atak na ssh i blokadę VPSa - trzeba zabezpieczać.

• Like 1