AQuatro

Moduł Rewrite - prośba o pomoc

Polecane posty

Witam. 

Kompletnie nie ogarniam tego modułu. 

Proszę o pomoc w prostym rozwiązaniu. 

Chciałbym aby zamiast adresu:

/find.py?q=NAZWA&lang=pl

wyświetlało się

/pl/NAZWA

Męczę się i męczę, ale nie wychodzi.

Moduł mi działa, bo mi skutecznie likwiduje przedrostek www. z adresu.

Ktoś coś podpowie?

Temat opracowany w 100 % i omawiany (n) razy, wiec nie ma sensu kolejny raz rozwijać go w formie odpowiedzi.
NP:

https://www.google.com/search?q=modrewritte

https://pomoc.home.pl/section/baza-wiedzy/zagadnienia-techniczne/modrewrite

:zdziwko: Masz lęk wysokości to nie oglądaj !

HTTP 200 usługi IT - Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Node.js / MySQL :chatownik:

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez ppdesignstudio
      Witam, mam problem ze zmianą linków z mojadomena.pl/listings/wpis1 na mojadomena.pl/miejsca/wpis1 zakupiony szablon https://southemes.com/demos/qibla/ nie ma takiej opcji i trzeba to wykonać ręcznie.

Wiadomość od autora szablonu:

I'm sorry but there's no UI to do that.

If you need to change the rewrite url for the "listings" post type you must hook in "register_post_type_args" with your custom code and add/change arguments based on your needs.

Here you can find the documentation about the rewrite https://codex.wordpress.org/Function_Re ... _post_type
      The filter is:

$args = apply_filters( 'register_post_type_args', $args, $this->name );

And located within the wp-includes/class-wp-post-type.php line 408.
      Then flush the rewrite rules.

Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez maciek257
      Dzień dobry, 
      Posiadam portal ogłoszeniowy, w którym przejście do kategorii skutkuje otworzeniem adresu:
      mojadomena.pl/kategoria?id=NAZWA-KATEGORII Dzięki przekierowaniu .htaccess:

RewriteRule ^kategoria/(.*)?$ /kategoria?id=$1  Uzyskałem taki adres:
      mojadomena.pl/kategoria/NAZWA-KATEGORII  Za wszelką cenę chciałby osiągnąć adres:
      mojadomena.pl/NAZWA-KATEGORII  Dla ułatwienia przebudowałem nieco kod strony i do kategorii można dostać się również poprzez adres:
      mojadomena.pl/?id=NAZWA-KATEGORII  Niestety w żaden sposób nie jestem w stanie uzyskać pożądanego adresu. 
      W ostatnim przypadku to właściwie tylko pozbycie się "?id=". 
      Od 2 dni próbuje różnych przekierowań znalezionych w internecie i nic, cały czas błąd 404. 
      Będę wdzięczny za wszelakie podpowiedzi.
      Z góry dziękuje i pozdrawiam.

• Przez Nowy_Bohun
      Dzień dobry,
      proszę o podpowiedź, co robię źle.
      Mam forum phpbb 3.1.9 . Niestety wszystkie adresy URL na forum mają postać przykładowo - ....../viewforum.php?f=4 . Pozycjonuje się to do d... Chce zamienić adresy tak, aby zamiast viewforum.php?f=1 pojawiała się konkretna nazwa np. sprawy_biezace. W pliku .htaccess wpisuję więc następującą komendę:
      RewriteCond %sprawy_biezace !-f
      RewriteCond %sprawy_biezace !-d
      RewriteRule ^(.*)$ viewtopic.php?f=1&t=4 [QSA,L]

Działa, ale nie całkiem. Całe forum się rozp...la - jest tekst, ale nie ma grafiki. Może ktoś z Szanownego Towarzystwa wie, co robię źle i zechce pomóc człowiekowi?

• Gość gooctwb
      Przez Gość gooctwb
      Jak w temacie czy struktura linku ma wpływ na pozycje w google?
      Mam portal postawiony na WP, i adres dla konkretnego miasta, gdzie mamy kilka informacji, jest aktualnie w formie
      www.adreslinku.pl/city/krakow - gdzie krakow dotyczy konkretnie Krakowa, i dalej Warszawa, Gdynia itp.

Nie mogę sobie poradzić w WP, z tym by zrobić  www.adreslinku.pl/krakow - bez korzystania z postów, czy tworzenia dużej ilości stron, czy postów.

Więc czy adres w formie /city/krakow nie będzie negatywnie wpływał na pozycję? oraz czy będzie go można dobrze wypozycjonować na daną frazę
    • Przez fix
      Szukam do współpracy kogoś, kto napisze na nowo wskazane/dostarczone texty. Aktualne texty na stronach są nieoryginalne i muszę je podmienić tak, aby, zachować ich sens, ale nowymi słowami. W tej chwili mam do zrobienia 2 teksty z branży turystycznej, 1 z motoryzacyjnej. Zainteresowanych proszę o kontakt mailowy fix małpa wp eu. Interesują mnie termin i cena.