Symeon

Jak sprawdzić, czy strona dynamicznie dostosowuje treść w oparciu o user agent?

Polecane posty

Cześć. Chcę sprawdzić, czy na stronie następuje dynamiczna podmiana treści w zależności od ustawień (język przeglądarki / lokalizacja / urządzenie?) po stronie user agent. Najprostszy przykład, czy jeśli na jakiejś stronie X.com wyświetla się treść po polsku, czy mogę w łatwy sposób sprawdzić, czy ona została podmieniona dynamicznie? Ok, mogę zmienić ustawienia językowe przeglądarki. Dla mobile mogę zasymulować urządzenie lub po prostu sprawdzić z innego. Lokalizacji nie zasymuluję.

Podejrzewam, że to kwestia wejścia w view-source + ctrl+f, ale nie mogę nigdzie znaleźć sugestii w Google, czego mam w kodzie szukać. W sumie nie potrzebuję już tej informacji jakoś bardzo żywotnie, ale wątek wydaje mi się na tyle ciekawy, że warto, aby na PiO się znalazł.

Pozycjonuję serwisy internetowe, najchętniej e-commerce i serwisy contentowe. Robię audyty SEO, konsultuje projekty, szkolę wewnętrzne działy marketingu. Więcej o mnie na takaoto.pro i https://www.szymonslowik.pl/

NP PHP > CURL

-> http://php.net/manual/en/function.curl-setopt.php

--> CURLOPT_USERAGENT string

--> CURLOPT_HTTPHEADER array[]

I możesz przekazać również user agenta User-Agent jak i  Accept-Language

Lub za pomocą Web Driverów do sterowania przeglądarką.

:zdziwko: Masz lęk wysokości to nie oglądaj !

HTTP 200 usługi IT - Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Node.js / MySQL :chatownik:

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez zonic
      Hej
      potrzebuję wsparcia odnośnie pozycjonowania strony dwujęzycznej. Największy mankament dla mnie to fakt, że język strony dobierany jest według user agenta. Nie zmienia się w żaden sposób adres strony. (zastanawiam się nad dodawaniem na końcu /pl albo /en, ale najpierw Was chciałem spytać o rady.

Problem jest w tym, że teraz jak ja wyszukuję fraz kluczowych, to w SERPach pojawia mi się strona z zaindeksowanym angielskim tekstem. A szukam z Polski i po polsku.

Da się to jakoś sensownie rozwiązać? Czy jednak powinny być dwa adresy typu nazwa.com/pl i nazwa.com/en ?