Jump to content

Serwis contentplanet - opinie


Recommended Posts

Cześć wszystkim, 

Natknęłam się ostatnio na serwis contentplanet, który działa na podobnych zasadach, jak większość platform dla copywriterów, czyli daje możliwość zarejestrowania się i tworzenia tekstów dla zleceniodawców. Chciałam zapytać - czy ktoś ma/miał styczność z tą stroną i może podzielić się swoimi opiniami?

Jestem ciekawa, jak to wszystko tam wygląda, ale trochę niepokoi mnie fakt, że żądają przesłania dowodu osobistego. Czy ktoś tam działa i może coś powiedzieć, albo przybliżyć szczegóły współpracy z tym portalem?

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Myślę, że w tym przypadku najlepsza będzie odpowiedź z pierwszej ręki :) Reprezentuję serwis contentplanet.pl i śpieszę z wyjaśnieniem, dlaczego wymagamy kopii dowodu osobistego.

 

W odróżnieniu od niektórych platform funkcjonujących na rynku, rozliczamy się z Autorami wyłącznie w oparciu o umowę o dzieło. W związku z tym, że z większością Autorów nie kontaktujemy się osobiście (umowa jest wysyłana pocztą), a musimy odprowadzić zaliczki na podatek dochodowy, a następnie przygotować rozliczenie roczne - musimy zweryfikować, że dane podane podczas rejestracji są poprawne. Oczywiście na kserokopii dowodu osobistego dopuszczamy zamazanie danych niewymaganych do przeprowadzenia weryfikacji (np. zdjęcie), a także dopisanie informacji, że dowód jest przesyłany do naszej firmy i wyłącznie w celu weryfikacji.

 

W związku z powyższym zapewniam, że przesłanie kserokopii dowodu jest wymagane, abyśmy mogli dopełnić ciążących na nas obowiązków. Aktualnie współpracujemy z niemal 400 Autorami - dbamy o to, aby wszystkie przekazywane nam dane były w pełni bezpieczne.

Link to post
Share on other sites

Nie zakladam, że miałoby to być działanie celowe, chociaż niezależnie od przyczyn - tego też wykluczyć nie można. Uznaliśmy, że taki model weryfikacji zabezpiecza nasze interesy w zakresie poprawnych rozliczeń podatkowych. Oczywiście podanie wszelkich danych jest dobrowolne, ale jednocześnie jest to niezbędny warunek współpracy. Więcej o tym piszemy na naszym blogu.

 

Zdaje sobie sprawę z tego, że dla niektórych osób podanie danych osobowych, jak również przesłanie kserokopii dowodu osobistego jest barierą nie do przejścia. Szacuje, że z tego powodu nie dochodzi do sfinalizowania 5-10% umów z potencjalnymi Uzytkownikami naszej platformy. Chociaż jest to dla nas dużą strata, to jednak w ostatecznym rozrachunku, poprawność danych i możliwość wykazania przed administracja skarbowa, że dokładamy wszelkich starań w celu ich weryfikacji jest wartością nadrzędna.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy