Jump to content

Mój aktualny plan na "naturalne" pozycjonowanie

Recommended Posts

Chodzi o pozycjonowanie mojego bloga.

Myślę, żeby zdobyć "naturalne linki" z wartościowych forów w formie sygnatury. W większości dofollow. Po prostu się tam wypowiadam.

Z racji tego, że od jakiegoś czasu już linki z forów są brane pod lupę przez google. Zrównoważę to z linkami z wysokim trust rank. Czyli linki nofollow, które zamieszczam komentując odwiedzane blogi.

Plus trochę social media.

Plus, co Bóg da. (może ktoś coś podlinkuje)

To chyba rozsądna strategia, jak myślicie? Czy może trzeba to jakoś jeszcze dopalić czymś? Bo katalogi i precle na razie odpuszczam...

Blog ma 1200 backlinków. Stoi 2 lata. W sumie mało się nim zajmowałem, ale może teraz się zajmę.

pozdrawiam

12 godzin temu, okazwłoka napisał:

Do naturalnych linków drugi poziom też zrobi się naturalnie. Natomiast jest jeden słuszny i kultowy swl: e-web. Reszta to ściema i fotomontaż.

nie korzystam z tego kultu bo za drogo i dziala, wole inne ktore nie dzialaja, sa tansze i jakos przepalanie kasy mniej boli :-)

Tanie zakupy online https://promocje-w-sklepach.pl

Cytat

Z racji tego, że od jakiegoś czasu już linki z forów są brane pod lupę przez google. 

A kiedyś nie były? :)

Cytat

Zrównoważę to z linkami z wysokim trust rank. Czyli linki nofollow, które zamieszczam komentując odwiedzane blogi.

Linki nofollow ostatnio nawet świeżych domen nie chcą indeksować, więc czy to taka dobra technika, to nie wiem.

Czy nofollow mają wysoki TR, trudno powiedzieć. Linki z komentarzy na blogach to dziś prawdopodobnie najszybsza technika pozyskiwania BL, a co za tym idzie - mocno zdewaluowana. Ale to wynika nie z tego, że linki z komentarzy WP są zapisane w algo jako te o niższej wadze, tylko z postępującego osłabiania nofollow; w tej chwili nofollow to tylko pod dywersyfikację profilu BL. Choć i to pewne nie jest, bo nie wiadomo, czy czasami rozkład anchorów nie jest liczony wyłącznie przy udziale dofollow (albo wagowo np. 80% "siły" w rozkładzie anchorów przypada linkom dofollow, a 20% to nofollow i redirecty).

Cytat

Plus trochę social media.

Szkoda czasu.

Google ma co crawlować i nie jest nim FB, w którym parametry social'owe łatwiej zmanipulować niż na web'ach.

Dwa - część zasobów social mediów jest niedostępna dla robotów Google, więc próbka, na jakiej pracowałby algorytm Google byłaby mocno sfragmentowana (a co za tym idzie - zaburzałoby to wyniki organiczne). I ostatecznie - Google mocno się opiera FB w kontekście rywalizacji o powierzchnię użytkową/reklamową/przepływ kapitału z Zuckerbergiem. Więc to, że social media nie są czynnikiem rankingowym (a przynajmniej nie takim, którego manipulacja jest w jednoznaczny sposób odczuwalna w organiku w Google) to kilka składowych zasobowo-politycznych.

Cytat

Plus, co Bóg da. (może ktoś coś podlinkuje)

Na to bym nie liczył.

Nie jesteśmy w latach 90', gdzie bloga na darmowej subdomenie miała co druga pryszczata szesnastolatka, klepiąca na nim miłosne perturbacje. Sieć jest skomercjalizowana, linkami handluje się jak pomidorami na bazarze i wszyscy węszą $.

• Like 1

paq studio YouTube

Masz Ducati? Patrz sklep Do Dukata | Agencja SEO Paq Studio

Dnia 18.08.2018 o 14:06, Kamysto napisał:

Plus, co Bóg da.

Myślę, że to dobra strategia, ale też i konkurencja duża:

b5edd1168c2223ba91e4d46a29a47d5c-51.jpg

• Haha 1

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

17 godzin temu, okazwłoka napisał:

Do naturalnych linków drugi poziom też zrobi się naturalnie. Natomiast jest jeden słuszny i kultowy swl: e-web. Reszta to ściema i fotomontaż.

Używam tylko e-web. Kiedyś próbowałem czegoś innego, ale były to gorsze linki. Jednak w e-web strasznie wkurza mnie to, że nie działają pewne funkcje na koncie PRO i nikt nie odpowiada na zgłoszenia/nie rozwiązuje problemu <_<

3 wskazówki od 3G Studio do pozycjonowania strony samemu.