okazwłoka

PiO typuje wyniki MŚ 2018

Polecane posty

24 minuty temu, jimmi napisał:

czyli brać tylko takich do kadry, którym po prostu opłaca się dać wszystko z siebie bo muszą się pokazać żeby mieć szansę na duży  kontrakt?

@jimmi Nie wiem, nie znam się na piłce, ale wiem, że ryba psuje się od głowy. W PZPNie zmieniły się tylko nazwiska nic po za tym. Gra w reprezentacji powinna być zaszczytem dla piłkarza a nie możliwością dorobienia w reklamach. 

Nic to, mamy przecież jeszcze Kamila Stocha. Aby do zimy. :)

• Like 1

SzlafRock.pl.   

@jimmi  To problem sytemowy co z tego, że są orliki jeśli nie ma skólek szczególnie w malych miejscowościach.

Zobacz biografie genialnych światowych pilarzy, większosc z nich pochodzi z biednych rodzin i malych miejscowości. Kadrę trzeba budować nie od młodzieżówki ( która u nas tez jest bardzo słąba jak pokazują ostanie wyniki ) a od przedszkola. Nie dają kasę na pracę z młodymi bo cala kasa ginie kabinetach działaczy.

Jeśli to kólko wzajemne adoracji nie odlączą od panstwowej kasy, nic się nie zmieni. Historia pokazuję, że jeśli ktoś 30 lat temu był dobrym pilkarzem wcale nie znaczy, że bedzie dobrym menedżerem ( a wlasnie dobrych menedżerów uważam potrzebuje nasza piłka). Czasami sponsoruje ( wykonuje za darmo niektóre usługi) dla lokalnej drużyny pilkarskiej i wiem, że nie mają kasy na ubrania, wyjazy i tak dalej więc pytanie gdzie ta kasa?

Inna sprawa to liga, na razie nie jest stworzony przyjazny klimat również podatkowy dla ludzi z dużą kasą którzy chcieli by kupić na przykład jakiś Polski klub. Żeby liga żyla na światowym poziomie trzeba miljarderów którzy wlożą w to kasa, a nie wlożą jeśli im to nie będzie opłacać się.

re287am9.jpg

@MaxPan Zobacz nawet jak mamy młodzież nie potrafimy ich ładnie prowadzić. Zobacz nasza kadrę z IO w Barcelonie i porównaj z hiszpańską jak wyglądały ich kariery. Ilu z naszych mistrzów Europu U-19 z 2001 roku coś pokazało później albo kadra U-17 z 2012 roku obecnie grają tylko Linetty i Stępiński. U nas prawie w żadnej z dyscyplin nie ma szkolenia od małego i dlatego wyniki mamy jakie mamy. Brak dobrego skautingu i generalnego przygotowania do gry na światowym poziomie ilu mieliśmy graczy, którzy wyjechali jako obiecujący zawodnicy a na zachodzie nic bo jak sami mówili tam się inaczej pracuje. Z takim podejśćiem zawsze będą tylko pojedyńcze naturalne talenty a nie zawodnicy na poziomie.

Pozdrawiam

Pysio

Domondo.pl nowy sklep z osłonami przeciwsłonecznymi

No kiepski wynik na tym mundialu to nie jest przypadek. Wiele rzeczy zaczęło się psuć już po zakończeniu Euro, a niezłe wyniki w eliminacjach chyba nam wszystkim taki stan rzeczy przesłoniły. Inna sprawa, że w eliminacjach nie mieliśmy za bardzo z kim przegrać, a jak już przegrywaliśmy – to równie spektakularnie, jak teraz na mundialu.

Dużo, za dużo zawodników podjęło złe decyzje transferowe w ciągu ostatnich dwóch lat (Krycha to najbardziej dobitny przykład, Kapustka totalnie zaginął, żeby wymienić tylko tę dwójkę). Zbyt wielu zawodników nie rozwija się w tej kadrze tak jak w klubie (Milik i Zieliński poza paroma wyjątkami rzadko grają tak jak we Włoszech). Zbyt wielu zawodników jest holowanych na siłę (żeby wspomnieć tylko Thiago Cionka – najmniej inteligentnego piłkarza jakiego dane mi było oglądać, o Peszce napisano i powiedziano już chyba wszystko).

W końcu – zbyt wielu zawodników pojawiło się w tej reprezentacji za późno. Ciężko oczekiwać od Kownackiego, aby był naszym zbawicielem na mundialu, skoro na poziomie krajowym nie rozwijał się, tylko duszono go w tej cieniutkiej reprezentacji u-21. Ciężko oczekiwać od Bednarka, aby nagle po dwóch sparingach współtworzył obronę nie do przejścia (ale to stwierdzenie faktu, nie usprawiedliwianie go, bo przynajmniej dwie z pięciu do tej pory straconych bramek obarcza jego konto).

Przy tym wszystkim Nawałka na dodatek się pogubił, co znalazło odzwierciedlenie w testach taktyki z trzema obrońcami i dwoma wahadłowymi. Ja rozumiem, że to nowy – stary krzyk taktycznej mody w Europie, ja też rozumiem, że to mogła być odpowiedź na problemy ze skrzydłowymi (kontuzje, brak gry). Ale po pierwsze: do takiej gry nie mamy wykonawców (chociaż akurat jedyny Rybus na tle całej tej mizerii wyróżniał się na plus, a tradycyjnie już właśnie o lewą obronę zawsze obawiamy się najbardziej). Po drugie: po kilku latach gry 4-4-2 lub jej wariantu 4-4-1-1 przejście na grę z trójką środkowych obrońców to duży przeskok, przez który zawodnicy potracili automatyzmy, nie do nadrobienia w tych paru sparingach. Po trzecie: taktyki okazały się bardzo niedopracowane, w sparingach może jeszcze w miarę skuteczne w obronie, ale biedne w ataku (a to właśnie bramek potrzebowaliśmy wczoraj). Po czwarte: to już daleka przeszłość, do której pewnie nie ma co wracać, bo to zupełnie dwie inne personalnie reprezentacje, ale już Beenhaker próbował gry z trójką środkowych obrońców. A w eliminacjach do mundialu 2010 nie potrafiliśmy wygrać nawet z cieniutką wówczas Słowenią.

Nie wiem, czy Nawałka powinien odejść. Niemal na pewno złoży rezygnację, ale czy zostanie przyjęta, to jeden Boniek wie. Facet wykonał z tą reprezentacją kawał świetnej roboty i przyszłość trzeba będzie ocenić na chłodno i po mundialu. Tylko oby z decyzjami nie zwlekać, bo zaraz będzie Liga Narodów, czyli dobra okazja, aby w meczach o coś wypróbować nowe pomysły i rozwiązania.   

Sam Nawałka mówił, że ma kontrakt do końca mundialu, więc jakoś nie rozumiem składania dymisji przez niego.

A może by tak, kasę na inne sporty przeznaczyć...

np.

1517092465_7jguvq_600.jpg

dymna.jpg

Przyjaźń psa na całe życie. ZAGINĄŁ DOM

16 minut temu, jimmi napisał:

Sam Nawałka mówił, że ma kontrakt do końca mundialu, więc jakoś nie rozumiem składania dymisji przez niego. 

Jap, słusznie, nie wiedziałem tego wcześniej. Bardziej chodziło mi o to, że obawiam się, że Nawałkę za ten blamaż spotka ostracyzm, na który nie do końca zasłużył.

//ed.

Edytowano przez jaazoo

Polska wygrywa,  tradycyjnie w 3 ostatnim meczu.

dymna.jpg

Przyjaźń psa na całe życie. ZAGINĄŁ DOM

Końcówka żenująca... 

edycja// ta końcówka właśnie pokazała gdzie 'nasi' mieli te MS.

Edytowano przez krzysiuus

webKS - Wdrożenia stron i sklepów Internetowych.
Usługi Informatyczne 'webKS'.

@okazwłoka Coś chyba padło bo pomimo zalogowania dostaję komunikat (jak chcę sprawdzić zakładkę typów w panelu) i mnie wylogowuje. 

"Nie masz dostępu do tej części serwisu. Musisz się najpierw zalogować"

• Like 1

webKS - Wdrożenia stron i sklepów Internetowych.
Usługi Informatyczne 'webKS'.

Teraz to chyba w ogóle stronka padła..

Jeden seo rabin powie tak, a inny powie nie.

Zostałem SEMitą, żeby nawet w pracy siedzieć przy komputerze B)

Mysql się zatrzymał :) Mecze 1/4 dodane.

Wygląda na to, że drabinka wymusza niespodziankę w finale: Rosja/Chorwacja/Anglia/Szwecja

Po drugiej stronie: Urugwaj/Francja/Brazylia/Belgia.

Czasem lepiej zająć drugie miejsce w grupie.

"IDZIE WIOSNA" - kod zniżkowy na programy SEO z  https://www.i4a.pl 30% taniej - tylko do końca 21 marca!

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.