Jump to content

Recommended Posts

Witam,

Mam pewien problem ze strukturą dotyczącą rankingów. Nie podaje konkretnych linków, jest to mój pierwszy post, ale jak ktoś z góry pozwoli tutaj, to je przedstawię.

Ogólnie chodzi o to, że mimo fajnej jakości rankingi różnego sprzętu mają niskie pozycje i często są za wieloma śmieciowymi rankingami. Wygląda to tak, że jest wyszukiwarka ranking /ranking/, potem podstrony, np. /ranking/procesory/ i lista konkretnych rankingów. Na podstronie jest także opis semantyczny. Patrząc na wyniki google, różne rankingi mają zawirowania z pozycją, często po publikacji wskakują na top3, a po kilku dniach znikają, po czym zwykle /kategoria/ranking/ je wypiera, ale i tak jest niżej niż był konkretny ranking. Ma ktoś jakieś pomysły jak to udoskonalić, żeby kategoria nie rywalizowała z konkretnym rankingiem? Niektóre kategorie mają wiele rankingów. Sytuacja dotyczy kluczowych fraz typu ranking procesorów, ranking procesorów 2018.

Czasem są też rankingi specyficznych typów, np. ranking procesorów ośmiordzeniowych i na taką frazę konkretny ranking znika, a pojawia się podstrona kategorii, ale też jest niżej niż byłby ten konkretny materiał.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By SmogWawelski
      Na sprzedaż domena Ranking.com.pl Możliwość negocjacji i rozbicia sprzedaży na 2 raty po wcześniejszym kontakcie mailowym lub wiadomości prywatnej. Zapraszam!

info @ domainer.com.pl
    • By grafu
      Witam

Jestem w trakcie konfiguracji sklepu internetowego. Dowiedziałem się, że teraz nie wpisuje się fraz kluczowych. Że sklep się pozycjonuje bez wpisanych fraz.. Czy to jest prawda ? 
      Czy jeżeli to prawda, to czy mam pousuwać frazy z całego sklepu ?
      Bardzo proszę o pomoc.
    • By Symeon
      Robię od jakichś 2-3 miesięcy testy, na ile, na niezbyt dobrze zoptymalizowanej pod względem wydajności stronie o średnim profilu linków (69 domen linkujących df), da się mocną optymalizacją contentu (duży nacisk na frazy zależne i benchmarki z top10 / top50, a także zapytania konwersacyjne) budować widoczność i pozycje.

Pierwszy eksperyment dotyczył frazy "pozycjonowanie śląsk" i pokrewnych. Zakończony bdb rezultatem, tj, wbiciem się na praktycznie wszystkie lokalne frazy na top1 (screen):

W komentarzach pojawiły się uwagi, że to mimo wszystko siła linków zadziałała. Trudno tu wyizolować czynnik linków lub czynnik optymalizacji contentu. W związku z tym postanowiłem pójść po grubsze frazy, czyli "pozycjonowanie stron", "pozycjonowanie", "pozycjonowanie stron www" itp.

No i udało mi się do pułapu top20 wbić korzystając z podobnej strategii optymalizacji (z wykorzystaniem Senuto / SurferSEO / Answerthepublic / Ahrefs keywords explorer). Zresztą dokładnie to opisałem we wpisie
      https://www.szymonslowik.pl/pozycjonowanie-stron/ (pod linkiem także odniesienie do wcześniejszego testu na "pozycjonowanie Śląsk").

Zacząłem dokładać trochę linków (11 domen linkujących df na chwilę obecną) i obserwuję wzrosty. Nie łudzę się, że na takie frazy, na które biją się wszystkie większe i mniejsze agencje (W topach Bauer, Whitepress, Tense, czy Eactive) uda się bez linków  Nie tym razem. Problem jest jednak inny. Zaczęły mi przeskakiwać strony (widać to na poniższym screenie i też jest opisane w samym artykule). Okazało się, że na 16. pozycji na pozycjonowanie siedzi wpis uprzednio optymalizowany pod wyniki lokalne, zamiast tego, który sobie zaplanowałem.
      No i teraz, co można zrobić...
      1) Artykuły są podlinkowane wewnętrznie z właściwymi anchorami
      2) Zdezoptymalizowałem trochę wpis "śląski" zmieniając trochę tytuł
      3) Bardzo mocno zastanawiam się nad radykalnym krokiem w postaci:
      - dołożenia całego contentu z /pozycjonowanie-slask do wpisu /pozycjonowanie-stron
      - ustawienia canonical (mogę poświęcić frazy lokalne - nie robię na tym biznesu) z /pozycjonowanie-slask na /pozycjonowanie-stron

Skoro strony przeskakują w rankingu na najważniejsze frazy (i są stosunkowo wysoko, więc dopasowanie jest imho całkiem niezłe), to myślę, że Google powinien takiego canonicala uznać. Jak sądzicie? Mam za sobą dużo działań z canonicalami w e-commerce, lecz zupełnie inaczej to wygląda przy URL-ach generowanych w nawigacji fasetowej (czy po prostu stosowaniu linków kanonicznych przy różnych wariantach URL), a inaczej przy contencie. Zawsze zastanawia mnie, gdzie jest granica, kiedy Google uzna, że to są zbliżone dokumenty.
      Jakieś sugestie? Ciekaw jestem Waszych opinii. Canonicala i tak wstawię za parę dni i podzielę się rezultatami. Jakieś prognozy?

• By localhost
      Cześć,

Czy jeżeli pozycjonuję słowa kluczowe (zupełnie wymyślone i przykładowe) poprzez program pozycjonujący sprawdzający pozycję słowa kluczowego w wyszukiwarce np: (slowa kluczowe wymyslonej firmy www.xxx.com ktore jest biurem nieruchomosci) np:

nieruchomosci warszawa
      dzialki na sprzedaz warszawa
      mieszkania na sprzedaz warszawa

to rozumiem że pierwsze słowo kluczowe powinno być sprawdzane pod kątem pozycji w wyszukiwarce dla strony głównej np www.xxx.com, a słowa poniższe (również słowa kluczowe) pod kątem podstron np www.xxx/dzialki i www.xxx/mieszkania czy również strony głównej?

np  nieruchomosci warszawa                  www.xxx.com poz . 1
      dzialki na sprzedaz warszawa                www.xxx.com/dzialki poz.6
      mieszkania na sprzedaz warszawa       www.xxx.com/mieszkania poz.6

czy wszystkie slowa kluczowe dla adresu strony glownej?

np  nieruchomosci  warszawa          www.xxx.com
      dzialki na sprzedaz warszawa           www.xxx.com
      mieszkania na sprzedaz warszawa    www.xxx.com

dzięki za info.

• By mrbino
      Witam, chciałbym zaindeksować podstronę. Cała strona jest w html.

Jest strona główna  asdf.pl    ( index.html)

Na stronie głównej typu one page jest opis działalności itp.  Została utworzona poddstrona   asdf.pl/podstrona.html

Strona główna nie linkuje do podstrony i nie ma linkować.

Zrobiłem mape xml.

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
          <urlset xmlns="http://www.sitemaps.org/schemas/sitemap/0.9">
              <url>
                  <loc>http://asdf.pl/index.html</loc>
                  <lastmod>2016-10-05</lastmod>
                  <changefreq>always</changefreq>
                  <priority>1</priority>
              </url>
              <url>
                  <loc>http://asdf.pl/</loc>
                  <lastmod>2016-10-05</lastmod>
                  <priority>1</priority>
              </url>
      <url>
                  <loc>http://asdf.pl/podstrona.html</loc>
                  <lastmod>2017-02-22</lastmod>
                  <priority>1</priority>
              </url>
          </urlset>

Podstrona nie została zaindeksowana, dalej nie widać jej w przeglądarce po wpisaniu -  site:asdf.pl

Jak ją zaindeksować ? Proszę o poradę.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy