Polecane posty

Sobotnie przemyślenia. Co zrobić żeby emitowane reklamy Adsense były zgodne z RODO? Nic prostszego. Dodać zgodnie z opisem na stronie dwa wiersze:
(adsbygoogle=window.adsbygoogle || []).requestNonPersonalizedAds=1;
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).pauseAdRequests=0;
Ja poszedłem krok dalej zapewniając sobie 101% zgodności z RODO - ustawiłem czas emisji do 24.05 do godz. 23:59

Po 25.05 przestanie się opłacać emitować ich reklamy, brak personalizacji spowoduje że na pożyczkach będą wyświetlać się kapcie a na stronach z kapciami zobaczymy garki.

Tyle w temacie. Do widzenia Adsense.

Szybki wniosek o pożyczkę na www.pozyczka-prywatna.pl do 2000 zł na 90 dni.

Decyzja w ciągu 15 min. Przelew tego samego dnia.

Sprawdzone i działające proxy

Nie popadajmy w paranoję w związku z RODO..... ;)

Co do wyświetlania reklam kapci na pożyczkach to tu wystarczy zoptymalizować reklamy ;) W większym stopniu to pomoże i poprawki dochód z reklam. Ale też nie zapominajmy o tym, że jak user jest na pożyczkach to na siłę nie kliknie w reklamę banku a kliknie w reklamę np. kawy bo 5 min wcześniej szukał dobrej jakościowo kawy ;)

Napisano (edytowany)

Tu nasuwa się inne pytanie - czy wyświetlanie reklam AdSense na stronie w oparciu o kod pozyskany od Google jest faktycznie naruszeniem zapisów RODO?

Korzystasz w końcu z czegoś co dostajesz od innej firmy, nie przetwarzasz w sposób bezpośredni żadnych danych pozyskanych od klienta, a jedynie pośrednio za pośrednictwem kodu z zewnętrznego źródła wyświetlane są reklamy w oparciu o dane zebrane przede wszystkim na innych stronach. Nie analizowałem tego aż tak bardzo, ale myślę, że to temat do gruntownego przemyślenia.

Edytowano przez theqkash

Właściciel w simpleideas.pl - serwery, migracje, SEO, optymalizacja wydajnościowa i pagespeed, odwirusowywanie

Polecam serwery VPS oraz hosting z oferty webh.pl - 20% rabatu z kodem PROMO777.

Sprawdź także niezależne forum o hostingu.

Nie wczytywałem się dokładnie ale tu jest opis tego co dziś dostałem mailem od google:

https://support.google.com/adsense/answer/7670312

Napisano (edytowany)
41 minut temu, AdamBoganD napisał:

Nie wczytywałem się dokładnie ale tu jest opis tego co dziś dostałem mailem od google:

Wychodzi więc na to, że bez wprowadzania żadnych zmian, osoby objęte zmianami GDPR będą z automatu otrzymywały niespersonalizowane reklamy, co można zmienić stosując odpowiednie wymuszenie.

Edytowano przez theqkash

Właściciel w simpleideas.pl - serwery, migracje, SEO, optymalizacja wydajnościowa i pagespeed, odwirusowywanie

Polecam serwery VPS oraz hosting z oferty webh.pl - 20% rabatu z kodem PROMO777.

14 minut temu, theqkash napisał:

Wychodzi więc na to, że bez wprowadzania żadnych zmian, osoby objęte zmianami GDPR będą z automatu otrzymywały niespersonalizowane reklamy, co można zmienić stosując odpowiednie wymuszenie.

I dlatego nie będzie się opłacać emitować reklam na tematycznych stronach a z innego postu na tym forum już ludzie narzekają, że zarobki coraz mniejsze.

Przed chwilą, AdamBoganD napisał:

I dlatego nie będzie się opłacać emitować reklam na tematycznych stronach a z innego postu na tym forum już ludzie narzekają, że zarobki coraz mniejsze.

Pora chyba ruszyć na internetowy podbój juesej :-) 
Znajomy od lat to robi i mówi, że święty spokój, a $ dużo lepsze.

14 godzin temu, AdamBoganD napisał:

brak personalizacji spowoduje że na pożyczkach będą wyświetlać się kapcie a na stronach z kapciami zobaczymy garki.

Przecież jest dokładnie odwrotnie. :D

To właśnie dopasowanie do zainteresowań ("personalizacja") powoduje, że na stronach o kapciach pojawiają się reklamy pożyczek, wycieczek, albo garnków. Gdy nie będzie tej personalizacji, pozostaną reklamy dopasowane kontekstowo do treści strony. 

Będzie gorzej, bo zazwyczaj te personalizowane mają wyższy CPM, ale to inna historia.

• Like 1

Już teraz widzę różnicę, od kilku dni mam dodany kod "bez personalizacji" i widzę co się pokazuje na moich stronach. 

Może gdyby były to gołe baby to by klikali :-) A tak wyświetleń duuuużo a klików nie ma. Nawet mi się już nie chce blokować stron.

24 maja kończę z Ads i niech sobie google emituje reklamy na telebimach w Europarlamencie gdzie te debilizmy powstały (gdpr)

• Haha 1

58 minut temu, AdamBoganD napisał:

(...)A tak wyświetleń duuuużo a klików nie ma. (...)

Może po prostu źle dobrany układ reklam?:) Też miałem klienta, który marudził, że klików nie ma a dużo wyświetleń. To po poprawieniu układu dochód wzrósł z 1k na 5k.

Układ reklam dobrany dobrze, wcześniej efekty były bardzo dobre. Faktem, że od dłuższego czasu używam zgód na cookies w tym reklamowych.

Wystarczy wstawić ten kod(kod poniżej) czy jest jeszcze potrzebna jakaś zgoda / akceptacja zanim wyświetlimy reklamy?

(adsbygoogle=window.adsbygoogle || []).requestNonPersonalizedAds=1;
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).pauseAdRequests=0;

Napisano (edytowany)
Dnia 12.05.2018 o 20:38, ucho_od_sledzia napisał:

czy jest jeszcze potrzebna jakaś zgoda / akceptacja zanim wyświetlimy reklamy?

Musisz uzyskać zgodę od CBŚ, Detektywa Rutkowskiego, Malanowskiego i partnerzy, Seby Wątroby, Mamy, Taty, Cioci, Kochanki, Psa, Królika, Kota.

Edytowano przez brn
  • Haha 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.