jankos

Usunięcie wielu słabych wpisów z bloga

Polecane posty

Napisano (edytowany)

Kuzynka poprosiła mnie żebym zerknął na optymalizację jej bloga. Szybko zauważyłem, że połowa wpisów które na nim ma, bardziej nadaje się na posty w jakimś forum albo wpisy na FB albo na marne twity. Wpisy krótkie a jak dłuższe to i tak raczej niewiele wnoszące do bloga, ogólne, podobne jeden do drugiego. Już sprawdziłem w GA że tego typu nijakie wpisy nie doczekały się odwiedzin przez ostatnie cztery miesiące w przeciwieństwie do wielu innych jej wpisów które są dobre, treściwe. Zaproponować, żeby usunęła te badziewne wpisy? Moim zdaniem to one tylko zabierają link juice tym wartościowym przez co obniżają ogólną ilość uu. Jak tak, to czy może je pousuwać od razu jednego dnia ze dwieście a może o wiele więcej czy lepiej usuwać je stopniowo? Nie ma linkowania wewnętrznego z treści, tylko wtyczka - podobne wpisy pod postami. 

Edytowano przez jankos

"Aktualnie myję się w wodzie ze smartfona, i łykam gansy rtęciowe. Musiałem jeździć po całym trójmieście za termometrami, wiesz że ich już praktycznie nie produkują? Parchy chcą nas odciąć od wszystkiego!"

można je hurtem  usunąć, ale musisz pamiętać o przekierowaniach 301 z usuniętych wpisów.

• Like 1

dymna.jpg

Przyjaźń psa na całe życie. ZAGINĄŁ DOM

gorzej jak ta sieczka jest jak kompost który przyczynia się do wyższego wzrostu tych lepszych postów.

ja bym to posegregował od najlepszych do najgorszych

18 minut temu, jimmi napisał:

można je hurtem  usunąć, ale musisz pamiętać o przekierowaniach 301 z usuniętych wpisów.

Po co? Na 99% żaden z tych wpisów nie ma linka z zewnątrz.

15 minut temu, Beltan napisał:

gorzej jak ta sieczka jest jak kompost który przyczynia się do wyższego wzrostu tych lepszych postów.

ja bym to posegregował od najlepszych do najgorszych

Wątpię. U siebie kiedyś robiłem testy, co daje linkowanie wewnętrzne przy użyciu wtyczki "podobne wpisy". Prawie nic, niewiele. 

"Aktualnie myję się w wodzie ze smartfona, i łykam gansy rtęciowe. Musiałem jeździć po całym trójmieście za termometrami, wiesz że ich już praktycznie nie produkują? Parchy chcą nas odciąć od wszystkiego!"

@jankos po to żeby nie generować niepotrzebnych 404

dymna.jpg

Przyjaźń psa na całe życie. ZAGINĄŁ DOM

Napisano (edytowany)
3 minuty temu, jimmi napisał:

@jankos po to żeby nie generować niepotrzebnych 404

Wydaje mi się, że wtyczka "Podobne wpisy" od razu aktualizuje odnośniki i usuwa te do usuniętych wpisów. 

Edytowano przez jankos

Czy nie lepszym rozwiązaniem będzie rozbudowa tych słabych wpisów zamiast je usuwać i dawać 301? Jeśli link się indeksuje, to czasem wystarczy solidnie rozbudować treść.

• Like 1

Napisano (edytowany)
22 godziny temu, Asia_ napisał:

Czy nie lepszym rozwiązaniem będzie rozbudowa tych słabych wpisów zamiast je usuwać i dawać 301?

Te wpisy są podobne do innych na tej stronie, lepszych które zajmują dobre pozycje. Poza tym te do usunięcia nie są to tytuły i treści zbierające nie wiadomo jak duży ruch z Google. Szkoda pracy nad nimi. To jest Wordpress więcnie trzeba robić 301, nie ma ręcznie wstawionych linków wewnętrznych. 

Edytowano przez jankos

Minął tydzień od usunięcia marnych wpisów i kuzynka melduje o 30% wzroście uu jak na razie. 

Dnia 25.04.2018 o 13:58, jankos napisał:

Minął tydzień od usunięcia marnych wpisów i kuzynka melduje o 30% wzroście uu jak na razie. 

Daj znać po 2-3 tygodniach, Google ma zwyczaj wracać i re-ewaluować po takim okresie.

Jakiś monitoring fraz w SERP?

Dnia 4.05.2018 o 22:04, Beltan napisał:

Nie.

Uważam, że nie nie będzie żadnej reewaluacji. Mniej gęb do wykarmienia przeto te co są to dostają więcej żarcia i pną się. Jutro na mojej witrynie też wytypuję takie z zero uu  w przestrzeni 3 miesięcy i też je usunę. 

BTW Wydaje mi się że linki wewnętrzne już nie mają siły. 

Dnia 4.05.2018 o 22:04, Beltan napisał:

4 godziny temu, jankos napisał:

Nie.

Uważam, że nie nie będzie żadnej reewaluacji.

No jak robisz coś ciekawego to jaka dla nas to wiedza o wpływie na efekty.

Analytics pokazywał mi ostatnio +20% wejść na zakładkę kontakt i dostałem przytyki że nie ma żadnych zapytań kontaktowych i co się dzieje.

Działo się akuratnie tak, że pozycje poleciały poza Top10. Analytics nie można ufać.

A ja zrobiłem dokładnie to samo co kolega @jankos wypieprzyłem na chama, ponad 1000 badziewia typu cały film sraty taty  z lektorem polskim czy muzyka dla chomika mp3, było tego naprawdę sporo. Oprócz tego wywaliłem całkowicie ze strony mnóstwo fotek ok. 3k, które generowały potężne obciążenie cpu i zżerały tylko transfer serwera. I jest ok, na początku było sporo odrzuceń w statach i czas odwiedzin spadł masakrycznie , obecnie powoli te lepsze artykuły idą do góry.  A swoją drogą Analytics jest zwykłe g...no, kłamcy  tak samo jak wszystko co od gugla pochodzi.

Dnia 8.05.2018 o 00:45, Beltan napisał:

Analytics nie można ufać.

Nie mam powodów żeby nie ufać Analytics. Wpisy najczęściej komentowane figurują w GA jako najczęściej odwiedzane z organików, proporcjonalnie do częstości komentowania.  

Dnia 8.05.2018 o 09:10, kair4 napisał:

A ja zrobiłem dokładnie to samo co kolega @jankos wypieprzyłem na chama, ponad 1000 badziewia ... obecnie powoli te lepsze artykuły idą do góry. 

Nie było innej możliwości. A u kuzynki liczba uu wzrosło już o 80%. Ja wczoraj o północy zakończyłem wywalanie u siebie, jestem dziś wykończony i właśnie regeneruję się horyłką. 

9 godzin temu, jankos napisał:

Nie mam powodów żeby nie ufać Analytics. Wpisy najczęściej komentowane figurują w GA jako najczęściej odwiedzane z organików, proporcjonalnie do częstości komentowania.  

Nie było innej możliwości. A u kuzynki liczba uu wzrosło już o 80%. Ja wczoraj o północy zakończyłem wywalanie u siebie, jestem dziś wykończony i właśnie regeneruję się horyłką. 

Właśnie nie bardzo kupuję info że samo kasowanie słabszych treści wpływa +80% na odwiedziny bloga.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.