gregorB

podmiana strony

Polecane posty

Napisano (edytowany)

Moja strona wykonana była w php. Postanowiłem przejść na nowy szablon, który jest wyeksportowany do  html. Tworząc nowe podstrony zachowałem te same nazwy plików, znaczniki title, description, keywords. Cała treść bez zmian została przeniesiona do nowych podstron. Strona składa się z  8 podstron. Linkowana była w głównej mierze do strony głównej lecz istnieje kilka linków kierujących bezpośrednio  do podstron. Na serwerze usunąłem wszystkie pliki starej strony i wrzuciłem pliki nowej. W .htaccess zrobiłem przekierowania 301 z plików strony  *.php na *.html. Co jeszcze powinienem zrobić, aby zachować swoją pozycję w wynikach wyszukiwania google lub co zrobiłem źle. Zastanawiam się czy nie należy usunąć url stron php w gsc?

Edytowano przez gregorB

Nie ma gwarancji zachowania pozycji. To co zrobiłeś powinno wystarczyć... Najważniejsze to przekierowanie starych adresów na nowe...

• Like 1

DAMTOX.PL - pozycjonowanie stron!

StolicaZdrowia.pl - Portal o zdrowiu

Polecam hosting (bez reflinka) - whosting.pl

10 godzin temu, Lexy napisał:

ie jestem tylko pewna, czy konieczna była zmiana rozszerzenia na .html

Rozszerzenie URL strony jak .php, .html ,  jeśli serwis zbudowany jest nie tylko z statycznych  plików nie ma znaczenia.

Są serwisy, która wcale nie maja URL zakończonych rozszerzeniami (jak ta strona forum)  lub typu "katalogowego" z "/".

Ważny jest TYP dokumentu "Content-Type"  a ten zwraca serwer w nagłówku odpowiedzi na żądanie HTTP .

Content-Type: text/html;charset=UTF-8

https://developer.mozilla.org/pl/docs/Web/HTTP/Headers/Content-Type

Edytowano przez Mion

banerred23new.png

HTTP 200 usługi IT - Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.