jimmi

algorytmy wyszukiwarek będą jawne?

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Herkules napisał:

odczuła kryzys na rynku przede wszystkim wschodnim

Problem w tym, że oni na rynek wschodni nie za dużo eksportowali a i kryzys na tych rynkach największy był jak już Malmy nie było ;)

4 minuty temu, Herkules napisał:

wina jest prezesa

Pełna zgoda, ale prezesa Banku który robił wały na wycenie nieruchomości, najdziwniejsze, że w papierach znacznie zawyżył ich wartość, ergo działał na własną niekorzyść.

6 minut temu, Herkules napisał:

Dziwne jest to,

Najdziwniejszym jest to, że jak "właściciel" Malmy zorientował się, że bank robi go w wała i nie zamierza dotrzymać umowy zaczął szukać innego inwestora informując o tym bank i po poinformowaniu o tym banku dostał wypowiedzenie kredytów z terminem ..... 14 dniowym :D 

8 minut temu, Herkules napisał:

(tam jakieś grubsze wały szły, Pirelli tam też się włączył)

Poszperaj kto był właścicielem Barilli (dla informacji innych największa włoska firma produkująca makarony) i gdzie miał udziały :)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja fotografia kulinarna :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... Mogę odmówić SEO powołując się na klauzulę sumienia, niski budżet oraz brak chęci współpracy ze strony klienta ..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Beerbant napisał:

Aha i jeszcze jedno , wiesz, że dzwoni ale nie wiesz w którym kościele :D Malma miała rzeczywiście kłopoty ze spłatami kredytów na skutek poniesienia stóp procentowych ale z bankiem NBP i ....

Aha - jasne. Tylko, że w owym czasie stopy regularnie były obniżane, z wyjątkiem 2004 roku, kiedy na chwilę wzrosły o 1,25 pkt proc. i to nie na raz. Coś takiego nie wykańcza normalnie działającej firmy.

Reszta to to też takie dopasowywanie faktów i zdarzeń do spiskowej teorii.

Szef Malmy generalnie ma problemy z wiarygodnością, ale tak wiem - sądy też brały udział w spisku.

A po co dyrektor banku zawyża wycenę? Bo dostaje dużą prowizję za udzielenie kredytu (a dodatkowo czasem łapówkę od klienta) i wierzy, że firma spłaci kredyt, ale jak nie podpicuje papierów, to się scoring nie zgodzi i centrala zablokuje umowę. Takie rzeczy był standardem na prowincji w dawnych czasach i nie robiło się tego, żeby wykańczać firmy, tylko, żeby "obejść" system. No, ale po czasie to oczywiście pasuje do spiskowej teorii.

A co to w ogóle Malma pierwsza, która udławiła się zbyt łatwym dostępem do finansowania? Przejedli kasę na fajerwerki, a zobowiązania były tak duże, że wystarczyło tąpnięcie, żeby się zesrało. Poza tym każdy bank może wypowiedzieć umowę kiedy widzi, że jest zagrożona spłata - to jest nawet obowiązek działać. No, ale jasne - wszystko spisek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
36 minut temu, Michael1977 napisał:

Coś takiego nie wykańcza normalnie działającej firmy.

Zgadza się, wykończył Malmę PKOSA nie NBP .

37 minut temu, Michael1977 napisał:

sądy też brały udział w spisku.

Powiedz to temu kolesiowi co odpękał 18 lat za freeko i wielu innym (w tym i firmom)

39 minut temu, Michael1977 napisał:

że wystarczyło tąpnięcie, żeby się zesrało.

Nie wprowadzenie firmy na giełdę i termin zwrotu kredytów oraz brak jakichkolwiek działań banku aby ponieść jak najmniejsze straty to raczej nie tąpnięcie ale działanie na szkodę akcjonariuszy 

• Thanks 1

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja fotografia kulinarna :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... Mogę odmówić SEO powołując się na klauzulę sumienia, niski budżet oraz brak chęci współpracy ze strony klienta ..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Beerbant historia jakich wiele, polska firma odnosząca sukcesy na europejską skalę to trzeba ją wykończyć ;)

Zgodzę się z wieloma stwierdzeniami, a PKOSA=UniCredit (na tamten czas mieli 40% udziałów)

Przekręt gonił przekręt

Trzymajcie sie panowie i bez nerwów, dyskusja fajna bo na poziomie ;) każdy ma swoją racjuę nasze polskie firmy mogły być potęgami jak Optimus ale niestety nie pozwoliły im na to największe koncerny ;)

Najlepsze teksty na strony zaplecze i internetowe w przystępnych do tego cenach tutaj

Szukasz rzetelnego niedrogiego copywritera? Jestem do twojej dyspozycji :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 minut temu, Beerbant napisał:

Powiedz to temu kolesiowi co odpękał 18 lat za freeko i wielu innym (w tym i firmom)

Śmieszna demagogia

16 minut temu, Beerbant napisał:

Nie wprowadzenie firmy na giełdę i termin zwrotu kredytów oraz brak jakichkolwiek działań banku aby ponieść jak najmniejsze straty to raczej nie tąpnięcie ale działanie na szkodę akcjonariuszy 

A może okazało się, że nie ma czego wprowadzać na giełdę, bo jest kreatywna księgowość? A może z tego samego powodu właściciel ogłosił, że nie sprzeda spółki inwestorowi strategicznemu, bo może Malma nie przetrwałaby due diligence? Co wtedy mówi właściciel jak jest smrodek w papierach? Zazwyczaj, że nie sprzeda... typowy manewr wyprzedzający.

Poza tym za wprowadzenie spółki na giełdę odpowiedzialny jest zarząd, a nie bank. Więc to w ogóle argument chyba dla amatorów, którzy nie wiedzą jak to wygląda.

Spółka miała problem z transparentnością - reszta to głupie teoryjki, które opowiedział mało wiarygodny facet i teraz żyją własnym życiem. Powtarzają je ludzie, którzy nigdy z bliska nie widzieli jak to wszystko chodzi, ale lubią żyć w przeświadczeniu, że Polska byłaby potęgą, gdyby nie obce siły.

Na szczęście jest wiele za********h polskich firm, które urastają już do grona liderów w PL i nie tylko, w swoich branżach - i nie mam tu na myśli państwowych monopoli paliwowych - ale to nie pasuje do tych smętnych i żenujących teorii spiskowych. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, Michael1977 napisał:

Śmieszna demagogia

Raczej smutna prawda

8 minut temu, Michael1977 napisał:

A może okazało się

że są szanse na innego inwestora ?

13 minut temu, Michael1977 napisał:

którzy nigdy z bliska nie widzieli

Jesteś tego pewien ?

14 minut temu, Michael1977 napisał:

Na szczęście jest wiele

Mogło by być ich znacznie więcej, gdyby ktoś pomyślał wcześniej o lepszej ochronie rodzimych firm. Bo naiwnością jest sądzić, że zachodnie korpo czy eurokołchoz zajmują się tylko działalnością charytatywną spiesząc z wszechstronną pomocą aby państwo polskie rosło w siłę i znaczenie ... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, Beerbant napisał:

Raczej smutna prawda

Raczej bezsensowne odbijanie piłeczki - jak wspomniałem w pierwszym poście. Wizerunek wszechwiedzącego ciąży - nie można odpuszczać, przyznanie się do błędu, braku wiedzy nie wchodzi w grę, nie? Nawet za cenę kompromitacji przed ludźmi trochę bardziej ogarniętymi.

8 godzin temu, Beerbant napisał:

Mogło by być ich znacznie więcej

Bo Ty tak twierdzisz? LOL

Ej, a to już nie stopy procentowe, które złośliwe narzucił NBP zabiły Malmę? :D

A co do Pekao to wiesz, że odsetki karne bank nalicza nie według swojego widzimisię, tylko wtedy kiedy zobowiązania nie są regulowane w terminie? ;)

Ale czerp dalej wiedzę z blogów, które wiedzą co to dobra dziennikarska robota. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Beerbant zgłębiając tajniki ekonomii krajów azjatyckich, zapomniałeś lub niedoczytałeś na którymś blogu o wątku czeskim w sprawie Malmy. 

Podpowiem, że Marbot nie był wcale taki kryształowy jak się wydaje. To nie PKO,  nie system,  nie sądy,  nie eurokołchoz jest winny upadkowi Malmy a sam właściciel.  To co można przeczytać na narodowo-prawicowych blogach jest manipulacją. Nawet swego czasu poseł Palikot obrońca przedsiębiorców wystosował zapytanie do KNF w sprawie Malmy.  Myślał,  że były naruszenia i manipulacje. Niestety lub stety takowych nie było. 

Proponuję nie brnij dalej.  :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja wspomniałem również o tym właścicielu, tam poszedł właśnie przewał iż on wziął ten kredyt (lub przed jego zaciągnięciem) a potem wydzierżawił komuś znajomemu 2/3 nieruchomości (przez co bank wycofał kredyt gdyż nie miał pokrycia w majątku) chyba dobrze to rozumiem w tej sytuacji 

Najlepsze teksty na strony zaplecze i internetowe w przystępnych do tego cenach tutaj

Szukasz rzetelnego niedrogiego copywritera? Jestem do twojej dyspozycji :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, SzlafRock napisał:

@Beerbant Nawet swego czasu poseł Palikot obrońca przedsiębiorców wystosował zapytanie do KNF w sprawie Malmy.  Myślał,  że były naruszenia i manipulacje. Niestety lub stety takowych nie było.

No co Ty Palikota wymieniasz? Przecież to polako-żerca. I na pewno miał kiedyś konto w Pekao albo może nawet i kredyt, albo nie daj boże grał jeszcze w piłkę z prezesem Bieleckim. On na pewno brał udział w spisku mającym na celu wykończenie polskiej firmy, która, gdyby nie oni, do dziś podbiłaby cały świat. Kto wie, może do dziś nawet Chińczycy przerzuciliby się z ryżu na makaron i to wszystko pod Polską flagą.

Ale niestety - zawsze pod górę ma ten naród wybrany. Unia Europejska nawet powstała, żeby nas wykończyć. Zawsze mamy pod górę, a przecież tacy jesteśmy zdolni, mądrzy, pracowici i uczciwi, tylko zawsze ktoś nam szkodzi.

Nawet na Eurowizji na nas nie głosują, bo na złość nam robią, albo raczej ktoś steruje tymi smsami. Na pewno - nie może być inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi