jimmi

algorytmy wyszukiwarek będą jawne?

Polecane posty

22 minuty temu, Beerbant napisał:

Jeżeli bierzemy pod uwagę tylko sumy jakie dostajemy "na czysto" i te które oddajemy to się zgadza, natomiast jeżeli rozpatrujemy w kategoriach zysków to już nawet towarzysz Michnik w swojej gazecie napisał, że z każdego euro wraca do Niemiec 70 erocentów.

I dlatego Niemcy nas na razie lubią póki u nich kupujemy. Jeszcze trochę rządów PIS a znów będziemy się rozliczać w rublach transferowych, przypominam 1RT-1USD ;-). My sprzęt, technologie a oni (wiadomo kto) statki z przeterminowanymi śledziami.

Szybki wniosek o pożyczkę na www.pozyczka-prywatna.pl do 2000 zł na 90 dni.

Decyzja w ciągu 15 min. Przelew tego samego dnia.

3 godziny temu, Beerbant napisał:

Barany liberałki zapomnieli, że duży rynek zbytu jest wartością samą w sobie ...

Nie zapomnieli tylko większość polskich firm centralnie sterowanych nie poradziła sobie z transformacją ustrojową. Nie było też elit, które mogły wykupić/zainwestować w majątek państwowy. Dobiero w trakcie i zaraz po transformacji część osób dorobiła się sporej kasy. Zaraz powiesz, że ukradli. Nie, skoro obecna władza się do nich nie dobrała.

Tygrysów azjatyckich zostaw w spokoju oni nie byli centralnie planowani, mają elity z kasą i inną mentalność. Jednak ponarzekać musisz, jak zwykle. :)

Napisano (edytowany)
5 godzin temu, AdamBoganD napisał:

I dlatego Niemcy nas na razie lubią póki u nich kupujemy. Jeszcze trochę rządów PIS a znów będziemy się rozliczać w rublach

Mam wrażenie, że nie zrozumiałeś tego odpowiednio.

Będąc w UE pozwalamy im wszystkim korzystać z naszego wewnętrznego popytu.

Podam przykład:
Jestem bogatym fabrykantem. Mam dużą fabrykę, w której pracują ludzie. W tym mieście połowa sklepów spożywczych i knajp należy do mnie. Ludzie u mnie pracują, płacę im, a potem te pieniądze do mnie wracają, bo robotnicy piją w moich barach, a ich żony kupują u mnie dla nich jedzenie.

Jeżeli budujemy drogo to przetargi wygrywają np. Niemieckie firmy i nam się wydaje, że UE dała nam na drogę, ale tak na prawdę to UE dała odnieść zysk na budowaniu drogi w Polsce. Tak to w skrócie wygląda.

Dostęp do rynku sam w sobie jest cenny. Gdyby nie był cenny to można by było przypuszczać, że dawno by nas wyjeb .....

Niemcy budują nasze drogi, podwykonawcy robią dla Niemieckich firm, a potem ludzie zatrudnieni w tych firmach robią zakupy w Lidlu :)

W tym znaczeniu Dostęp do rynku jest wartością. W momencie kiedy oni mogą robić bez przeszkód interesy w Polsce to wszystko jest ok.

Edytowano przez Toto
błędy, literówki

Izolacje Natryskowe - Ocieplanie pianką cena - Poddasza i stropy. 

Chroń budynek przed pożarem: systemy sygnalizacji pożaru sap.

Zrozumiałem, polskie firmy budowały już drogi i wiemy jak to wyglądało. Nie wiem @Toto jak u Ciebie ale ja mam: niemiecki samochód, niemieckie agd i rtv (nawet jeżeli składane w chinach). Gdyby się dało chętnie kupił bym polski gdyby był tej samej jakości za te same pieniądze. Usługi od polskich firm (z polską mentalnością pracowników) są o kant xxxx rozbić. Nie będę wymieniał żeby mnie nie pozwały ale jak mam dzwonić do BOK to szlag mnie trafia (trzeba najpierw wiadro melisy wypić). Więc sami sobie jesteśmy winni że dotacje z unii idą do innych a nie zostają na naszym rynku.

• Thanks 1

@AdamBoganD, jest tak poniekąd przez właśnie takie podejście jak Twoje. Wszystko jest złe i bezsensowne, po co próbować. Jak nie dofinansujemy naszych firm (chociażby przez kupowanie ich produktów), to nigdy nie będzie lepiej. Ja osobiście wolę kupować produkty robione przez polskie firmy jeśli jest taka opcja. 

arachnofobia - strach przed pająkami
Każdy czasem potrzebuje pięknych życzeń i wierszyków na najróżniejsze okazje - http://zyczeniowo.pl/ 

Czy zastanawiasz się nad tym gdzie możesz kupić spinki do koszuli? Odwiedź sklep internetowy https://riwia.pl/spinki-do-mankietow gdzie znajdziesz największy wybór spinek do koszuli. Większość osób uważa spinki do mankietów za dodatek tylko dla mężczyzn, ale my wykraczamy poza utarte schematy i przedstawiay Wam świat niezwykłych dodatków.

29 minut temu, Aleksiejs napisał:

Ja osobiście wolę kupować produkty robione przez polskie firmy jeśli jest taka opcja. 

Też bym tak chciał ale nie ma, chyba że podasz mi:

- polski samochód

- polski telewizor, dekoder, tuner

- polskiego laptopa, drukarkę, router

- oraz lodówkę, zmywarkę, pralkę, zamrażarkę, płytę i piekarnik

chętnie rozważę zakup.

Dlatego napisałem "jeśli jest taka opcja", wiem, że jest sporo produktów, których nie kupi się polskich. 

arachnofobia - strach przed pająkami
Każdy czasem potrzebuje pięknych życzeń i wierszyków na najróżniejsze okazje - http://zyczeniowo.pl/ 

Czy zastanawiasz się nad tym gdzie możesz kupić spinki do koszuli? Odwiedź sklep internetowy https://riwia.pl/spinki-do-mankietow gdzie znajdziesz największy wybór spinek do koszuli. Większość osób uważa spinki do mankietów za dodatek tylko dla mężczyzn, ale my wykraczamy poza utarte schematy i przedstawiay Wam świat niezwykłych dodatków.

Napisano (edytowany)
4 godziny temu, AdamBoganD napisał:

Gdyby się dało chętnie kupił bym polski gdyby był tej samej jakości za te same pieniądze. Usługi od polskich firm (z polską mentalnością pracowników) są o kant xxxx rozbić

Polska wiedzie prym w wielu płaszczyznach gospodarki, o których widać nie masz pojęcia.. pewnie jesteś jednym z tych, którzy kupują polskie meble czy agd w szwedzkiej ikei jojcząc jakie to chuuujowe produkty są w innych sieciówkach a w ikei taki ordnung.. podobnie z rynkiem warzyw i owoców - nie mamy się czego wstydzić, a nasze jabłka czy warzywa można spotkać w europejskich sklepach, nie tylko na półkach osiedlowego warzywniaka.. 

Jest jeszcze kilka innych gałęzi, na których polach wstydzić się nie musimy - ba, na wielu jesteśmy liderami z podium eksportu. 

To tylko nasza polska mentalność - zachłysnęliśmy się importowanym towarem po wyjściu z komuny i już nam tak zostało.. na całe szczęście obserwuję, że małymi krokami idzie ku dobremu.

P.S. Jak chcesz jeździć polskim samochodem przesiądź się na komunikację miejską - Solarisa eksportujemy nawet do krajów ropą płynących.

Edytowano przez MaxPan
usunąłem "leminga"
  • Like 2

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

20 godzin temu, SzlafRock napisał:

oni nie byli centralnie planowani

Nie masz racji, zapoznaj się z historią ;) - wszystkie te państwa były centralnie sterowane a niektóre z nich nawet trąciły o zamordyzm (np. taki Singapur czy Tajwan) :P . Istotą ich transformacji była początkowa mocna ochrona firm rodzinnych i z sektora MSP oraz ochrona kapitału własnego i bankowości, w początkowej fazie kiedy to nastąpił napływ kapitału obcego. Na przykład w kredytowaniu, firmy rodzinne i firmy państwowe miały preferencje w początkowej fazie bo zdawali sobie sprawę, że nie będą na starcie mogły konkurować z firmami rozwiniętymi i obcymi korpo. Dopiero jak szanse się wyrównały zlikwidowano preferencje i pomoc państwową. 

21 godzin temu, SzlafRock napisał:

większość polskich firm centralnie sterowanych nie poradziła sobie z transformacją ustrojową.

Wobec tego wytłumacz mi dlaczego firma która "nie radziła sobie" i nie miała możliwości zdobycia linii kredytowych w 48 h po "sprywatyzowaniu" z tymi samymi pracownikami otrzymywała kredyty w banku ?? :D Tylko nie pisz proszę o zmianach w zarządzaniu bo były one "kosmetyczne" ;) 

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja fotografia kulinarna :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... Mogę odmówić SEO powołując się na klauzulę sumienia, niski budżet oraz brak chęci współpracy ze strony klienta ..

Napisano (edytowany)
54 minuty temu, mcmagik napisał:

Nie kupuje mebli w ikea. Robi mi polska lokalna firma na zamówienie a cześć mam z Indii (palisander), pewnie nie wiesz co to.

No to kup sobie solarisa i parkuj przed blokiem :-)

Edytowano przez MaxPan
wyluzujcie!
  • Like 2

14 minut temu, AdamBoganD napisał:

No to kup sobie solarisa i parkuj przed blokiem :-)

:D

• Like 2

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

26 minut temu, AdamBoganD napisał:

(palisander), pewnie nie wiesz co to

Zdecydowanie wolę heban :)

A solaris już stoi w ogrodzie ;)

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

51 minut temu, Beerbant napisał:

Wobec tego wytłumacz mi dlaczego

Uwaga, trudne słowo klucz: restrukturyzacja. W Wikipedii jest zapisane znaczenie tego trudnego słowa.

54 minuty temu, Beerbant napisał:

(np. taki Singapur czy Tajwan)

Widzę że dobrze opanowałeś strefę gospodarczą Azji. Szkoda że nie w Polsce. ;)

Prawdą jest, że nie mamy się czym wstydzić. Polskie firmy odnoszą sukcesy na zachodzie i w świecie

Gorzej jest natomiast w Polsce. Składa się na to wiele czynników. Podstawowe to restrykcyjny i skomplikowany system podatkowy, prawo gospodarcze i pracownicze oraz sami konsumenci. Konsumenci wolą tandetę z dyskontów aby tylko tanio i dużo. Nie za milion monet to ciągle słyszane powiedzenie. 

Nawet obecny rząd pronarodowy nic z tym nie robi. Nasuwa się tradycyjne pytanie: jak żyć Panie premierze?

W trakcie rozmowy o gospodarkach Polski i Azji gdzieś uciekł przewodni wątek. 

Czy poznamy całościową recepturę sukcesu wyszukiwarki Google , czy tylko jest to wybieg marketingowy i zobaczymy co najwyżej środkowy palec?

• Like 1

3 minuty temu, SzlafRock napisał:

obecny rząd pronarodowy nic z tym nie robi

Jedną dobrą rzecz robi - odkupuje firmy no i niektóre stawia na nogi ;) , poza tym jak każdy rząd, okrada nas z pieniędzy za które potem kupuje poparcie u nierobów... 

7 minut temu, SzlafRock napisał:

Uwaga, trudne słowo klucz: restrukturyzacja.

Polegające w większości na zatrudnianiu w zarządach "krewnych i znajomych królika" a w większych korpo pracowników służb. ;)

9 minut temu, SzlafRock napisał:

Widzę że dobrze opanowałeś strefę gospodarczą Azji.

Ambicjonalnie kiedyś postanowiłem "przytrzeć noska" pewnemu profesorkowi pieprzącemu głupoty o transformacji w PL ;) to i musiałem zapoznać się z tematem dogłębnie :P 

11 minut temu, SzlafRock napisał:

Konsumenci wolą tandetę z dyskontów

Nie dziwi nic skoro połowie nie chce się pracować a druga połowa mało zarabia (ale tak jest na całym świecie) ;)

12 minut temu, SzlafRock napisał:

jak żyć Panie premierze?

Na to pytanie ZUS (Zakład Utylizacji Staruszków odpowiada: "krótko" :D

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja fotografia kulinarna :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... Mogę odmówić SEO powołując się na klauzulę sumienia, niski budżet oraz brak chęci współpracy ze strony klienta ..

1 godzinę temu, Beerbant napisał:

Jedną dobrą rzecz robi - odkupuje firmy no i niektóre stawia na nogi ;) 

Niech zadba, żeby dofinansowanie z UE trafiało do małych firm, nie molochów i pośredników. Powinien być zakaz dofinansowania powyżej pewnych obrotów. "Rolnicy" obracają milionami a dostają darmową pomoc, tanie kredyty itd. Bogaty dealer maszyn dostaje dofinansowanie do zakupu maszyny, którą sprzedaje. To tak jakby dealer Mercedesa dostał dofinansowanie na swoje auto.

To są patologie i wzmacnianie barier a nie ich burzenie.

• Like 1

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.