Latarnik

Przekierowania z 404?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

W Search Console pojawiły mi się błędy 404 o nie istniejących stronach. Poprosiłem Google o usunięcie stron z wyszukiwarki, usunięto ale widzę że chyba problem powraca bo wydaje mi się że te strony widma powracają i ponownie pojawiają się jako błędy indeksowania. Widocznie nie tędy droga i usunięcie z Google takiej strony nie załatwia sprawy.

Nie jestem mocny w te klocki ale się czegoś ciągle uczę... no i mam prośbę o pomoc jak to ogarnąć.

przykład: http://iplywamy.pl/aktualnosc/balijski-weekend-w-spa-nad-morzem-resort-bryza-spa-jurata/

Wpis usunąłem, zwraca komunikat że taka strona nie istnieje. Zatem pewnie powinienem zastosować jakieś przekierowanie (?) do strony głównej (?).

Podpowiecie gdzie i jak to zrobić?

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przekierowania robisz w pliku .htaccess  - najlepiej zrobić na aktualnosc/ albo na inne kategorie gdzie usunąłeś wpisy. Jak się robi przekierowania to poszukaj w Google bo całego poradnika ci nie napiszę. Znajdź linki do tej usuniętej strony na witrynie i je usuń. W Google Search Cosole masz podgląd gdzie takie linki są.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź! ok, z robieniem przekierowań w .htaccess powinienem sobie poradzić. Tak, w Google Search Console wiem gdzie te linki są prezentowane.

Pytanie co do usuwania tych linków - mówisz o usunięciu ich ponownie potem w Search Console jak już zrobię przekierowanie np; na kategorię Aktualność?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez wordhea
      Cześć,

Skanuję stronę za pomocą BrokenLinkChecker - znajduje mi między innymi dwie kategorie przypadków (w sumie kilkanaście nie działających) nie istniejących zasobów (linki teoretyczne, przykładowe):

http://strona.pl/author/redaktor/page/2/ - tutaj jest problem z "author" i nie istniejącymi podstronami
      http://strona.pl/tag/przyklad-przyklad/page/2/ - tutaj jest problem z "tag" i nie istniejącymi podstronami

o ile dobrze mi się oczywiście wydaje.

Wiecie może jak to naprawić? Szukam w necie, grzebię w panelu admina ale nie mogę sobie jakoś poradzić. Będę wdzięczny za wskazówki.
    • Przez Presta
      Witajcie, od jakiegoś czasu często udostępniam łącze z telefonu na laptopa. Mam problem, ponieważ wszystkie linki AdWords w serpach wyświetlają mi strony 404.

Mam problem również z logowaniem się do G Analytics, gdzie mam:  NET::ERR_CERT_AUTHORITY_INVALID

Wiecie w czym problem ?
    • Przez stachi
      W Search Console pojawiła się informacja o wykryciu wielu błędów 404 na jednym z moich blogów. Błędy dotyczą wpisów, które nigdy nie pojawiły się na blogu. Sprawdziłem, czy gdzieś z bloga nie linkowałem do tych wpisów, ale nic nie ma. Mam to odłączać czy zostawić? Jeżeli usuwać to jak? Przez "Usuń adresy URL" w SC?
    • Przez Mavex
      Witam mam pytanie i prośbę o rade w sprawie błędów indeksowania, zauważyłem że mam trochę błędów typu 404, dodatkowo kilka dni temu dostałem taką wiadomość:
      Screen 1
      Screen 2
      Co do dokładnych błędów to nie mogę podać z wiadomych względów , ale podam przykład jak takie błędy wyglądają, są w 2 postaciach:

(Przykład)

modern-combat-2-apk-tool-android/moja-domena.com/clash-of-clans-trainer-mod-ios lub w takiej tag/office-android-rumle-cheats/moja-domena.com/angry-birds-tricks-tips-ios (A po wejściu w dany błąd wyświetla się to) Screen 3 // Dodatkowo zainstalowałem plugin "404 to Start" ale błędy nie znikają, mimo że plugin dobrze przekierowuje... Moje pytanie brzmi czy takie błędy mogą zaszkodzić stronie? Jeśli tak to co murze zrobić aby temu zapobiec?
    • Przez Robbieriviera
      Nie wiem, czy wiecie, ale:
      "Google will treat 301 redirects that redirect to a home page as a 404 error page"

potwierdzenie od 22:50
      i wydaje mi się, że to na dniach wcielili w życie...