Jump to content
natuseo

Pozycjonowanie serwisu tematycznego

Recommended Posts

Witam wszystkich formumowiczów,

aktualnie zaczynam pozycjonować serwis tematyczny 

http://naturalnie.love/ 

który podejmuje tematy zdrowego stylu życia, (naturalne kosmetyki, ekologiczne produktu) czy warto likować w katalogach artykuły czy tylko linki prowadzące do strony głównej?

10 minut temu, natuseo napisał:

aktualnie zaczynam pozycjonować

Rozumiem, że dlatego Twój pierwszy post znalazł się tutaj, z linkiem, a nie w odpowiednim dziale Powitalnym.

Myślę, że 30 min lektury forum pozwoli Ci dowiedzieć się wszystkiego, dlatego zachęcam.

I zapewne, nie wskazane jest "spamowanie forum dla spamerów" - jak to @MaxPan kiedyś napisał, a co zawsze przypomina mi się w takich sytuacjach.

Izolacje Natryskowe - Ocieplanie pianką cena - Poddasza i stropy. 

https://forum-natryskowe.pl a może wybierz sobie coś ładnego na: koszulki chrześcijańskie

@Toto - aktualnie zaczynam pozycjonować akurat ten projekt. Wcześniej byłem na zalogowany forum lecz utraciłem konto (parę lat temu) 

link wstawiłem by naświetlić sprawę. 

3 minuty temu, natuseo napisał:

zaczynam pozycjonować akurat ten projekt

3 minuty temu, natuseo napisał:

Wcześniej byłem na zalogowany forum

Czy nie uważasz, że w świetle tego co napisałeś, Twoje pytanie:

26 minut temu, natuseo napisał:

czy warto likować w katalogach artykuły czy tylko linki prowadzące do strony głównej?

wygląda zabawnie?

Ale jeżeli autentycznie szukasz odpowiedzi to napiszę:

Warto linkować różnie. I tak i tak.

https://forum-natryskowe.pl a może wybierz sobie coś ładnego na: koszulki chrześcijańskie

dziękuję za poradę :) - nie miałem złych zamiarów i żadna teoria przemycenia 1 linka mną nie kierowała. 

Miłego dnia.

1 godzinę temu, natuseo napisał:

czy warto likować w katalogach artykuły czy tylko linki prowadzące do strony głównej?

W tych katalogach, które były by ewentualnie warte uwagi raczej nie dodasz linka do podstrony.

• Sad 1

U kobiety ważniejsze są oczy niż piersi - kobieta bez oczu wygląda gorzej.

Polecam montaż anten legionowo - najlepszy montaż i serwis anten.

2 minuty temu, P@wel napisał:

W tych katalogach, które były by ewentualnie warte uwagi raczej nie dodasz linka do podstrony.

Aktualnie skupiam się na mocniejszych katalogach (płatnych i moderowanych)  które dają możliwość umieszczenia 3 linków. Zastanawiam się czy cały tekst wtedy pisać pod linkowany artykuł (np. grzybach) czy poruszać w nim tematykę całego serwisu.

Jak dlugie robisz opisy pod te 3 linki? Zreszta... katalogi wymieraja, nie wiadomo jak dlugo te wpisy beda widoczne. Pare lat temu byla fama, ze linki w opisach z katalogow szkodza, nie wiem jak jest teraz (pomijajac fakt, ze zostalo juz malo katalogow, ktore jeszcze trzymaja sie na powierzchni).

Teksty pod katalogi najlepiej dywersyfikować jak najbardziej możliwe, ale z zachowaniem tematyki strony. Spróbuj wybrać frazy kluczowe, które Cię interesują i właśnie pod nie pisać tekst.

Jeżeli masz możliwość dodania linków do podstron, które chcesz pozycjonować to najrozsądniej będzie napisać tekst właśnie pod konkretny artykuł. Jeżeli tylko do strony głównej to lepiej będzie zachować tematykę całego serwisu.

@DamianLokomotywa :) podobnie mam spojrzenie. Jaką masz strategie zew. link building?  Katalogi? - nie wiem czy chce się pchać w swoje zaplecze, a organicznie ciężko linka.

* o organicznego linka ciężko - przepraszam - dziś ręce wyprzedzają mój umysł :D 

47 minut temu, natuseo napisał:

@blazejs kolo 800 znaków - mam świadomość że katalogi wymierają i dlatego skupiłem się na tych mocniejszych. Jaką strategie link building polecasz?

Wiem, ze jestem paranoikiem, ale 800zn to dla mnie za malo. Strategia.. Odpowiem ci jak kazdy tutaj - dywersyfikacja, przy czym im wiecej masz swojego (nad czym masz pelnie kontroli) tym lepiej. Nic tak nie rujnuje dnia, jak odkrycie ze setki/tysiace twoich linkow poszly w pizdu bo ktos zamknal katalog/darmowy hosting/platforme blogowa czy cokolwiek innego.

• Like 1

27 minut temu, blazejs napisał:

Nic tak nie rujnuje dnia, jak odkrycie ze setki/tysiace twoich linkow poszly w pizdu bo ktos zamknal katalog/darmowy hosting/platforme blogowa czy cokolwiek innego.

Tak jak to ostatnio możemy zauważyć na przykładzie darmowych blogów.

Wszystko zależy na jaką skale chcesz to zrobić i jak silna jest konkurencja na frazy, które chcesz obstawić.

Jeżeli jest mocna konkurencja to temat o "wartości katalogów" warto przeczytać, aby zrozumieć, że raczej nie ma się nad czym mocno zastanawiać.