Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.  Na stronę trafiłem bo zmusiło mnie do tego życie ;) Posiadam stronę, którą kilka lat temu sam pozycjonowałem z dobrym skutkiem. Potem tego zaprzestałem z braku czasu i teraz postanowiłem znowu podnieść swoją pozycję w google. Ponieważ nie posiadam zbyt dużo czasu postanowiłem, że znajdę firmę, która miałaby się tym zająć. I tu pojawia się problem bo wydaje mi się, że ta firma robi mnie w „Karolka”. Minęły 3 miesiące, a moje statystyki wyglądają gorzej niż w dniu rozpoczęcia współpracy.  Boje się, że jak dotrwam do końca umowy to w ogóle będę na samym końcu wyszukiwarki. W związku z tym mam do Was pytanie. Czy jeżeli w dniu w którym skończy mi się umowa moja pozycja będzie gorsza niż w dniu podpisania umowy  to czy mogę zażądać zwrotu kosztów?  Czy warto czekać do wygaśnięcia umowy czy może teraz ją rozwiązać, tylko w jaki sposób? Dodam, że firma przez 3 miesiąca przysłała mi info, że dodali mnie do 3 katalogów z czego odnalazłem się tylko w jednym. Co miesiąc wysyłają mi raport wyświetleń zapytań z analityki wyszukiwania z Search Console + średnią pozycję fraz , która z miesiąca na miesiąc jest coraz gorsza. Co robić??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj,

Jak zapewne się domyślasz nie jesteś jedynym, który ma podobny problem. Z Twojego opisu wnosząc lepiej za tę współpracę podziękować. Natomiast w jaki sposób trudno powiedzieć bez znajomości umowy.

Przy wyborze nowej firmy naprawdę warto poświęcić więcej czasu na wytypowanie kogoś ogarniętego.

Edytowane przez Nikonem

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W umowie nie jest nic napisane co w przypadku takiej sytuacji powinny zrobić strony. Jest tylko zapis, że umowę można rozwiązać po upływie min 6 miesięcy. Nie ma też nic napisane co w przypadku jeżeli strona zamiast rosnąć w rankingach, spada. Stąd też pytanie. Jak się z tego „wymiksować”. Pewnie są tu osoby które miały podobną sytuację lub same są właścicielami firm seo.  Co do wyboru firmy to nie brałem pierwszej lepszej.  Wybierałem z pośród ok 10 które sam znalazłem lub takich które odp. na moje ogłoszenie. Na stronie u wszystkich wszystko ładnie wyglądało.  Pełna profeska, opinie klientów (raczej nie brałem ich pod uwagę)  itd. A jak już się podpiszę umowę to.. Zresztą myślę, że tak jest w każdej branży, że są profesjonaliści i naciągacze, których niestety jest więcej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
On 1/13/2018 at 7:02 PM, jumajka said:

W umowie nie jest nic napisane co w przypadku takiej sytuacji powinny zrobić strony. Jest tylko zapis, że umowę można rozwiązać po upływie min 6 miesięcy. Nie ma też nic napisane co w przypadku jeżeli strona zamiast rosnąć w rankingach, spada.

Wygląda na to, że jeszcze 3 m-ce przed Tobą :)

Zobacz kalendarz 2018 do druku. Skorzystaj z kreatora i stwórz za darmo własną wersję kalendarza na 2018 rok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie załamuj mnie :( a co w przypadku jeżeli nie otrzymam jakiegoś comiesięcznego raportu, który jest w umowie zagwarantowany?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, jumajka napisał:

Nie załamuj mnie :( a co w przypadku jeżeli nie otrzymam jakiegoś comiesięcznego raportu, który jest w umowie zagwarantowany?

Zagwarantowany raport dobry czy zły ;) Dla mnie ileś lat temu firma seło zrobiła optymalizację, dodali link na swojej stronie w realizacjach (i tylko tam) i kasowali co miesiąc abonament. Pożegnanie kosztowało mnie 3 miesięczny abonament :D W DG zdarzają się złe decyzje trzeba to tylko zauważyć i następnym razem podejmować właściwsze. Wszystko.

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi