Czaoszesq

Prawa autorskie odnośnie obrazków/zdjęć

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytaj ze zrozumieniem 

32 minuty temu, Czaoszesq napisał:

Przestrzegam przed wykorzystywaniem na prawach cytatu zdjęć tylko i wyłącznie w celu wzbogacenia swojego przekazu

aby skorzystać z prawa cytatu musiałbyś przeprowadzić analizę zdjęcia z opisem kiedy, jak zostało wykonane i ewentualnie w jakich warunkach ;) 

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja fotografia kulinarna :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... Mogę odmówić SEO powołując się na klauzulę sumienia, niski budżet oraz brak chęci współpracy ze strony klienta ..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, Czaoszesq napisał:

Znalazłem odpowiedź na to pytanie. 

Ty szukasz odpowiedzi, która przypadnie Ci do gustu, będzie na rękę. Jak należy postąpić zgodnie z prawem nie hamując jednocześnie rozwoju Twojej strony masz już kilka razy napisane w tym temacie. Korzystasz z czyjejś pracy, doświadczenia, często bardzo drogiego sprzętu i powinieneś postępować zgodnie z życzeniem autora. Jeśli uważasz, że są zbyt duże droga wolna, sam też możesz robić zdjęcia i zarabiać na ich udostępnianiu.

• Like 1

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, Beerbant napisał:

Przeczytaj ze zrozumieniem 

aby skorzystać z prawa cytatu musiałbyś przeprowadzić analizę zdjęcia z opisem kiedy, jak zostało wykonane i ewentualnie w jakich warunkach ;) 

No własnie czytam ;-) Lepiej by było napisane czego nie można robić.

Kiedy, jak zostało wykonane i w jakich warunkach? - to jeśli cytuje czyjś tekst to też mam opisać w jakich warunkach i kiedy był przez autora wklepany do komputera? Kompletnie absurdalny i niezrozumiały dla mnie pomysł. Jeśli pojedyńcze zdjęcie można tłumaczyć jako cytat całego filmu to nie widzę sensu aby taką analizę przeprowadzać.

human2.com.pl - nie wchodź, jeśli nie interesuje Cię temat medycyny przyszłości/trans-humanizmu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdjęcie jest utworem gdzie trudno jest "zacytować" fragment utworu ;). Publikując zdjęcie nie swojego autorstwa do którego nie masz praw majątkowych w określonym polu eksploatacji musisz udowodnić konieczność skorzystania z "prawa cytatu" a jedynymi "koniecznościami" są albo analizy zdjęcia albo załączenie ich w celu zobrazowania analizowanej np. jakiejś sytuacji ;) 

• Like 1

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja fotografia kulinarna :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... Mogę odmówić SEO powołując się na klauzulę sumienia, niski budżet oraz brak chęci współpracy ze strony klienta ..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Czaoszesq sorki za familiaryzm, ale ile ty masz lat?
Zobacz przy cytacie możesz zastosować przypis harwardzki albo oksfordzki z pełną bibliografią.

dymna.jpg

Przyjaźń psa na całe życie. ZAGINĄŁ DOM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
23 minuty temu, Czaoszesq napisał:

Jeśli pojedyńcze zdjęcie można tłumaczyć jako cytat całego filmu

Pojedynczy kadr z filmu możesz spokojnie umieścić na zasadach cytatu. Film to zupełnie inna para kaloszy niż zdjęcie 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

31 minut temu, Beerbant napisał:

Pojedynczy kadr z filmu możesz spokojnie umieścić na zasadach cytatu. Film to zupełnie inna para kaloszy niż zdjęcie 

Tak, cały czas o tym mówię. Znacznie mi to ułatwi warsztat pracy. Dzięki.

Edytowane przez Czaoszesq

human2.com.pl - nie wchodź, jeśli nie interesuje Cię temat medycyny przyszłości/trans-humanizmu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 9.01.2018 o 21:21, Beerbant napisał:

Wystarczającym (_!_)chronem jest korespondencja mailowa potwierdzająca zgodę autora

Najlepiej mieć umowę przekazania autorskich praw majątkowych do dzieła z wyszczególnionymi polami eksploatacji, zakresem i terminem. Korespondencja mailowa pozostawiać może dowolność interpretacji- i tu kwestia oceny sądu. Ale faktycznie posiadanie takiej korespondencji - już coś daje.
Aby spisać umowę należy za zdjęcie zapłacić. Nie można nabyć autorskich praw majątkowych bez wynagrodzenia.

23 godziny temu, Czaoszesq napisał:

Można, korzystając z prawa Cytatu

Nie radziłbym. Jak chcesz zacytować zdjęcie? Wyciąć i pokazać tylko połowę?  A jeżeli ta połowa wzbogaci treść serwisu?

Co innego jest dochodzenie praw przez autora. Trzeba mieć sporo determinacji.

Przenoszenie Maszyn - Przenoszenie i relokacja maszyn oraz linii technologicznych
Rejestracja leków - consulting regulatory affairs
Opakowania kartonowe - opakowania

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

^^^Cały czas rozmawiamy o wykorzystaniu prawa cytatu, w przypadku zrobienia pojedynczego kadru filmu.Zdjęcie jako cytat video.

Edytowane przez Czaoszesq

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi