jimmi

20% czy 50% kosztów uzyskania przychodów dla copywriterów

Polecane posty

Zgodnie z nową ustawą stawkę 50% kosztów mogą stosować tylko wymienione w ustawie osoby a właściwie działalności 

czyli w dzałaności:

• twórczej w zakresie architektury, architektury wnętrz, architektury krajobrazu, urbanistyki, literatury pięknej, sztuk plastycznych, muzyki, fotografiki, twórczości audiowizualnej, programów komputerowych, choreografii, lutnictwa artystycznego, sztuki ludowej oraz dziennikarstwa;
  • badawczo-rozwojowej oraz naukowo-dydaktycznej,
  • artystycznej w dziedzinie sztuki aktorskiej i estradowej, reżyserii teatralnej i estradowej, sztuki tanecznej i cyrkowej oraz w dziedzinie dyrygentury, wokalistyki, instrumentalistki, kostiumografii, scenografii,
  • w dziedzinie produkcji audiowizualnej reżyserów, scenarzystów, operatorów obrazu i dźwięku, montażystów, kaskaderów,
  • publicystycznej.

Ponieważ copywriting nie jest wymieniony a można go podciągnąć pod publicystykę czy literaturę piękną, a także dziennikarstwo dlatego można go różnie traktować.

Większość platform copy przeszła na 20% rozliczenie tak na wszelki wypadek.

Firmy rozliczające z 20% kosztem uzyskania przychodów UoD

Giełdatekstów

Goodcontent

TextBookers

Whitepress

Firmy rozliczające z 50% kosztem uzyskania przychodów UoD

Useme.eu

Wiem że kilka firm myśli o złożeniu wniosku o indywidualnej interpretacji podatkowej.

• Like 1

dymna.jpg

Przyjaźń psa na całe życie. ZAGINĄŁ DOM

@Kasia_Maciek  wiece coś więcej na temat co jest uzgadniane... z tego co sam słyszałem to nie ma nic o copy.

Widać branża albo nie działała albo nie ma dojścia do osób decyzyjnych... pewnie jakby copy pisali do "swoich" posłów i senatorów jak i do MF to coś by z tego było

dymna.jpg

Przyjaźń psa na całe życie. ZAGINĄŁ DOM

Ja się też zastanawiam jak to wygląda w przypadku freelancerów i wykonywania np. stron, bo zapis "tworzenie programów komputerowych", to raczej nie jest, a tworzenie sztuk plastycznych też mi nie bardzo pasuje.

Blog o optymalizacji i projektowaniu stron internetowych.

@jimmi Ciekawe w sumie to jest. czy np "twórczości audiowizualnej, programów komputerowych" nie można podciągnąc pod robienie , rozwijanie portalu ? Przecież tam również wykonuję pewną twórczość w zależności od zaangażowania może być tego trochę ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.