Jump to content

Artykuł na jednej stronie czy podzielony na kilka podstron? Który lepszy dla Adsense?


Recommended Posts

Na początek sam odpowiem sobie na postawione przez siebie pytanie. Dla mnie lepsze okazały się artykuły dzielone na 3 podstrony. Ale od początku...

 

mam stronę z anglojęzycznymi artykułami poradnikowymi (10-15 sposobów na...itp) objętości około 1000 słów każdy. Zależy mi najbardziej na ruchu z wyszukiwań w Google. Na początku testowałem rozbijanie wpisów na 3 podstrony z 1-2 bannerami Adsense i miałem lepsze efekty niż obecnie, po powrocie do publikowania w całości na jednej stronie (3-4 banery). Zrobiłem tak bo mam inne wątpliwości. Pierwsza: O ile w Polsce rozbijanie artykułów nawet na 15 podstron to normalka takie przeklikiwanie, to chyba na świecie (zwłaszcza USA czy UK) chyba nie, bardziej przyzwyczajeni do scrollowania, prawda? Czy użytkownicy na dłuższą metę się nie zrażą? Druga: czy tak podzielony artykuł będzie miał negatywny wpływ na pozycje w wynikach wyszukiwań? Ktoś może podzielić się wnioskami z własnego doświadczenia? 

Link to post
Share on other sites

co do przyzwyczajeń się nie wypowiem, ale większość serwisów anglojęzycznych, które znam mają paginację. Pod seo rozbicie na podstrony ma sens, szczególnie że możesz mieć więcej wejść z długiego ogona na poszczególne podstrony artykułu. 

  • Thanks 1

dymna.jpg

Przyjaźń psa na całe życie. ZAGINĄŁ DOM

Link to post
Share on other sites

jeśli chodzi o przyzwyczajenia, to ogólnie zaleca się, by tworzyć takie strony, które będą wymuszały od użytkowników jak najmniej kliknięć, przeklikania (niestety nie znalazłem żadnych badań na temat takich zachowań), itp, co stoi w zupełnej sprzeczności z ideą rozbijania artykułów na kilka podstron. Strony, którymi się inspiruję, mają cały art na jednej stronie. Starałem się wyszukać jakieś anglojęzyczne serwisy, ale znalazłem może jeden. Możesz podać jakieś znane Ci przykłady? W Polsce takie tipy interia mają czasami po 5 a nawet i 10 podstron z 2-3 zdaniami na jednej podstronie i chyba dobrze na tym wychodzą. 

Link to post
Share on other sites
8 minut temu, pmmoskwa napisał:

W Polsce takie tipy interia mają czasami po 5 a nawet i 10 podstron z 2-3 zdaniami na jednej podstronie i chyba dobrze na tym wychodzą. 

Bo się rozliczają z reklamodawcami w CPM i chcą natrzepać jak najwięcej wyświetleń.

 

Jeśli przejście między podstronami będzie szybkie i płynne, nie powinno powodować dyskomfortu.

  • Thanks 1

Jeden seo rabin powie tak, a inny powie nie.

Zostałem SEMitą, żeby nawet w pracy siedzieć przy komputerze B)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dzięki za cenne rady. Czy googlowi nie będzie przeszkadzało, że artykuły o obiętości około 600słów, albo krótsze będą podzielone na pół, czyli na dwie podstrony? Dzielę to w wordpresie poprzez "Page Break". Boję się robić jak tipy interia, bo tam często są 2-3 zdania i następna podstrona. 

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Hej dziękuję Wam wszystkim za podpowiedzi :) Zostałem jednak przy całym artykule, publikowanym bez żadnego dzielenia. Miałbym jeszcze jedno pytanie: jeśli zrobię artykuł na załóżmy 700 słów a pod nim dodam drugą część, coś w stylu "People also ask" , "Q&A Section" "i wypiszę kilkanaście zwrotów/pytań jakie ludzie zadają w związku z tym tematem, ale jeszcze bez odpowiedzi, to googlowi nic nie będzie do tego? 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy