jimmi

Wydobywanie bitconów na wp

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie odkryto dużą skale włamań na wp, co je odróżnia od innych to to że mają na celu wydobywanie bitconów lub innych kryptowalut.

Zhakowanie strony wolno działają i bardzo obciążają procesory serwerów.

Więcej w linku poniżej

https://www.wordfence.com/blog/2017/12/massive-cryptomining-campaign-wordpress/

• Like 1

dymna.jpg

Przyjaźń psa na całe życie. ZAGINĄŁ DOM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kuba z swhosting mówił mi o tym chyba parę miesięcy temu, że koparki instalują się na WP

re287am9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja to wiem, ale teraz miało być jakieś bardziej zorganizowane i masowe hakowanie wp w tym celu

dymna.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pomijając włamania, łatwo samemu dodać odpowiedni skrypt do WordPressa - są nawet dedykowane wtyczki. Taka alternatywa dla reklam na stronie itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no ale to trochę zabija serwery, kiedyś miałem na vpsie skrypt do litecoinów, tylko dla tego że to była rezerwowa maszyna i raczej wydobywanie ją zabijało

dymna.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadza się - przeważnie próby dotyczą kopania XMR czyli Monero.
A wtyczki o których piszecie umożliwiają kopanie coinów w przeglądarce użytkownika odwiedzającego stronę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, swits.pl napisał:

A wtyczki o których piszecie umożliwiają kopanie coinów w przeglądarce użytkownika odwiedzającego stronę

To teraz wiem dlaczego dochodzą dziwne stukania z monitora na niektórych stronach :zdziwko:

banerred23new.png

HTTP 200 usługi IT - Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez oktus
      Cześć!

Ok. roku temu stworzylem stronę opartą na WP połączoną z forum na PHPBB3. Aktualnie doszedłem do momentu, w którym zyskałem odpowiednią widoczność w Google i chcę przetestować pomysł pod kątem jego dochodowości. Nawiasem mówiąc tego PHPBB3 dosyć obecnie żałuję.
      Witryna oferuje usługę, która aktualnie dostępna jest za darmo. Po rejestracji użytkownik ma pełny dostęp. Chciałbym wdrożyć procesor płatności, płatność miałaby odbywać się przelewem lub SMS (Możliwe, że staniemy przy samym SMS, w zależności od opłacalności/warunków)- czyt. użytkownik zyskuje dostęp rejestrując się, ale najpierw musi zapłacić. 

Poszukuję specjalisty / firmy, która:
      - dokona migracji forum z PHPBB3 na skrypt... no właśnie... taki, który będzie współpracował z procesorem płatności, uniemożliwiając do niego dostęp przed zapłaceniem. Na prv mogę podać przykładową stronę konkurencji, która prowadzi zbliżony model,
      - (mile widziane, znacznie przyspieszy działania) miała do czynienia z procesorami płatności i jest w tym temacie w stanie doradzić odpowiednią firmę, która zapewni obsługę płatności.

Nie wymagam dostosowania pod kątem SEO. Dokonam niezbędnych edycji. Ważne, żeby sam skrypt forum był w miarę możliwości SEO-friendly. 

Współpraca miałaby odbyć się w taki sposób, że zostanie postawiona developerska wersja nowego forum. Po jej ukończeniu chciałbym dokonać edycji pod kątem SEO, przenieść forum pod poprzedni URL, dać 301 na kategorie. W zasadzie tyle. Cenowo nie będę bardzo wybredny. Priorytet stanowi profesjonalne wykonanie stabilnie działającego forum sprzężonego z procesorem. 

Czy jest tu ktoś kto byłby pewien profesjonalnego podjęcia się tematu lub możecie kogoś/jakąś firmę w tej kategorii polecić?

Kontakt: piotrowskimichal221@gmail.com

Dzięki z góry!
      Pozdrawiam!
    • Przez wordhea
      Cześć,

Skanuję stronę za pomocą BrokenLinkChecker - znajduje mi między innymi dwie kategorie przypadków (w sumie kilkanaście nie działających) nie istniejących zasobów (linki teoretyczne, przykładowe):

http://strona.pl/author/redaktor/page/2/ - tutaj jest problem z "author" i nie istniejącymi podstronami
      http://strona.pl/tag/przyklad-przyklad/page/2/ - tutaj jest problem z "tag" i nie istniejącymi podstronami

o ile dobrze mi się oczywiście wydaje.

Wiecie może jak to naprawić? Szukam w necie, grzebię w panelu admina ale nie mogę sobie jakoś poradzić. Będę wdzięczny za wskazówki.
    • Przez seo-synonimy
      Stworzę zaplecze na Twoim hostingu!

Oferuję stworzenie unikalnego zaplecza internetowego na hostingu. Zaplecze oparte na systemie CMS WordPress.  W skład usługi wchodzi instalacja i podstawowa konfiguracja i optymalizacja CMS, dobranie grafiki oraz publikacja do 7 tekstów + mediów (grafika, filmy).

Cena strony bez tekstów - 100 PLN (darmowa templatka lub templatka premium dostarczana przez zleceniodawcę)
      Cena strony z tekstami (7 unikalnych tekstów, długość 1200-2000 znaków ze spacjami + grafika do każdego wpisu) - 190 PLN

Istnieje możliwość indywidualnego doboru ilości tekstów (cena ustalana indywidualnie). Rabaty udzielam przy zamówieniu na 5 i więcej stron.
      Do wykonania usługi potrzebuję domeny i dostępu do konta ftp oraz DA.
      W razie pytań lub chęci zweryfikowania portfolio proszę o kontakt na: damian@seo-synonimy.pl

• Przez Seochess.pl

Wykonam kompleksowe usługi SEO dla klienta indywidualnego jak i firm. Link Building najwyższej klasy. Seo jest jak partia szachów. Rozegraj swoją konkurencję już teraz. Zobacz moje usługi!

STRATEGICZNE PLANOWANIE

Twoja strona potrzebuje strategicznego planowania i dobrze zoptymalizowanej kampanii backlinkowej. W dzisiejszych czasach odpowiednia optymalizacja i kampania backlinkowa to podstawa. 80 % sukcesu. Brak odpowiedniego zaplecza nigdy nie pozwoli Ci dostać się na sam szczyt wyszukiwarek. Współpracując ze mną masz pewność, że otrzymujesz usługę czy produkt, który pozwoli ci na optymalizację i backlinking 21 wieku. Rozegraj przeciwnika razem z nami !

CZAS TO PIENIĄDZ

Twój czas to pieniądz. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę. Dlatego każde zlecenie wykonujemy w tempie ekspresowym! Maksymalny czas wykonania usługi to 10 dni, jednak nasza średnia jest dużo lepsza! Robimy wszystko, abyś był zadowolony. Bardzo istotny jest dla nas także fakt, abyś brał czynny udział w tym co robimy i nanosił zmiany czy poprawki. Współpraca popłaca! Nie zapomnij również dobrze zoptymalizować swojego zamówienia pod względem logistycznym, tak aby miało ono sens.Każdy detal ma znaczenie…

EFEKT GWARANTOWANY

Wszystko co robimy, to najwyższej jakości usługi Backlinkowe. Link building ma swoje wady i zalety, ale jest niezbędny abyś zaistniał w wyszukiwarce i pokonał swoją konkurencję. Nasza rola polga na tym, aby nawigować twój ruch na szachownicy wyszukiwarek i prowadzić Cię krok po kroku do zwycięstwa. Warto pamiętać, że kampania backlinkowa powinna być przeprowadzona w odpowiedni i zrównoważony sposób.

Rozegraj przeciwnika razem z nami!

Oferta detaliczna :

Profile forumowe :

- Polskie
      - Zagraniczne (język angielski)
      - do 3 komentarzy na każde konto
      - wybrany anchor text i słowo kluczowe

Blogi Expires :

a) Blogi Tumblr 

- PA>27 + 10 zespinowanych artykułów + anchor text
      - PA>30-34 + 10 zespinowanych artykułów + anchor text
      - PA>35 + 10 zespinowanych artykułów + anchor text
      - PA>40 + 10 zespinowanych artykułów + anchor text
      * PA >35 ORAZ PA>40 nie zawsze dostępne!

Blogi Wordpress

c) Blogi Weebly

d) Blogi Webnode
      -

e) Blogi Over-blog

- Content building - artykuły wysokiej jakości, opytmalizacja wordpressa pod szybkość i seo, proste landing page pod proste produkty które dobrze konwertują.

- Trust Ranki - serwisy internetowe o wysokim PA ORAZ DA - czyli tworzymy konto i zostawiamy link w sygnaturce/strona internetowa/about

- Optymalizacja - Seo Audyt + monitoring pozycji w google (Rank Tracking via Scrapebox ) + raport

Proszę zapytać o ofertę na dane kontaktowe. 

Dane kontaktowe:

Tomasz Roman
      support@seochess.pl
      info@seochess.pl
    • Przez seo-synonimy
      Stworzę zaplecze na Twoim hostingu!

Oferuję stworzenie unikalnego zaplecza internetowego na hostingu. Zaplecze oparte na systemie CMS WordPress.  W skład usługi wchodzi instalacja i podstawowa konfiguracja i optymalizacja CMS, dobranie grafiki oraz publikacja do 7 tekstów + mediów (grafika, filmy).

Cena strony bez tekstów - 100 PLN (darmowa templatka lub templatka premium dostarczana przez zleceniodawcę)
      Cena strony z tekstami (7 unikalnych tekstów, długość 1200-2000 znaków ze spacjami + grafika do każdego wpisu) - 190 PLN

Istnieje możliwość indywidualnego doboru ilości tekstów (cena ustalana indywidualnie). Rabaty udzielam przy zamówieniu na 5 i więcej stron.
      Do wykonania usługi potrzebuję domeny i dostępu do konta ftp oraz DA.
      W razie pytań lub chęci zweryfikowania portfolio proszę o kontakt na: damian@seo-synonimy.pl