okazwłoka

Propozycje rozwoju LinkTak.pl

Polecane posty

z innej bańki... gdzieś mi mignęła zajawka, że można zobaczyć zapotrzebowanie tematyczne na strony, ale w systemie nie widzę tego...

Ekologiczne torby papierowe z nadrukiem. Wysoka jakość!

Nie jest to zapotrzebowanie tematyczne, to zapotrzebowanie na linki na danej domenie i tematyką mogą naprawdę mocno odbiegać. Będzie wprowadzona opcja dopasowania po konkretnej kategorii (link=>strona), ale to też różnie linki są definiowane po różnych kategoriach.

Edytor SEO dla leniwych Copy ;) - https://edytorseo.pl

SWL statyczny numer 1: http://linktak.pl

Coś do obsługi zaplecza: https://www.i4a.pl/seo/zaplecze/wpis

45 minut temu, okazwłoka napisał:

Nowa domena może lepiej kopać niż taka, która od lat jest obłożona linkami. Wiek domeny to składowa Ranku.

Skoro wracamy do dodrukowania punktów podam przykład jak jest teraz, a jaką zmianę proponuję na przykładzie stron z rank 10. I postaram się wytłumaczyć dlaczego moim zdaniem nie jest to dodrukowanie.

Teraz:

Dodaję stronę z rank 10: 1000 punktów.

Podpinam do niej 10 podstron: po obłożeniu linkami otrzymuję 500 punktów.

Propozycja:

Dodaję stronę z rank 10: 2000 punktów.

Podpinam do niej 10 podstron: po obłożeniu linkami otrzymuję 500 punktów.

Rozwiązanie takie jest lepsze niż powrót do 1/50 czy 1/40, bo nie dotknie zasobów już istniejących w systemie - a to daje STABILNOŚĆ. Dodatkowo zwiększy koszt linka na domenie głównej - obecnie jest szalenie trudno zdobyć linki ze stron głównych, bo są one rozchwytywane. Dodatkowo powinno zachęcić do podpinania nowych zasobów jednocześnie nie zniechęcając do podpinania podstron. Jeśli źle myślę, to mnie zresetujcie :)

Wydaje mi się że to dobra zmiana, bo moc z głównej strony do tej pory nie była doceniona punktowo, w porównaniu do podstron

Czyli znowu dokładamy punkty w systemie a nie zdejmujemy.

Koszt linka na głównej - dla mnie właśnie koszt jest zbyt wysoki w stosunku do najniższego kosztu. Czy strony główne są rozchwytywane - nie wiem, przy niektórych grupach miałem 75% linków z najdroższym kosztem, skończyło się wywaleniem tych linków i ustawieniem limitu kosztu na 250 pkt. 

Ktoś pisał że przychodzi czas przedłużania dużej ilości domen. Po zmianie bardziej będzie opłacało się w niektórych przypadkach olać starą domenę i przenieść treść na nową - będzie dodatkowe 85 zł rocznie. Czyli nic się nie zmieni poza wzrostem liczby punktów.

Punkty powinny być tylko za zasoby wykorzystane.

Czyli jeżeli ja i inny reklamujący zużyli 10 mln punktów to w systemie powinno tych punktów być maksymalnie 11 mln (czy 12, kwestia oszacowania wielkości bufora). Czy też inaczej - 10 mln + bonusy za sam fakt dodania domeny ale z uwzględnieniem wykorzystania - więc jeżeli jest 1000 za R10, średnie obłożenie stron głównych to 50%, przyjmijmy 100% R10, 10 mln zużytych punktów, 2000 domen w systemie - powinno być 10 mln punktów + 0,5*2000*1000 pkt. I wracamy do 11 mln. Pytanie czy np. obecnie przy zużyciu 10 mln punktów nie jest ich w systemie 20 mln.

dymna.jpg

@up jest dokładnie tak jak piszesz, punktów 1.5 raza więcej niż powinno być i stąd są problemy z wydawcami. Z tego co wiem to właśnie to będzie podlegać najbliższym zmianą :) Czyli masowe usuwanie darmowych pkt.

Sytuacja w ostatnich dniach była mocno analizowana i koszt linków z głównych nie będzie zwiększany, co więcej koszt takich linków będzie ostatecznie mniejszy o kilka procent (dotyczy to w zasadzie wszystkich linków w systemie).

Najważniejsze, to zmiany w punktacji podstron. Niestety jesteśmy zmuszeni zmienić zasady punktowania podstron, które mają mniej niż 3 linki.  System będzie przechodził na proporcjonalne do ilości emitowanych linków wynagradzanie podstron. Docelowo 100% punktów otrzymywać będę podstrony, które emitują 3 linki, 66% punktów podstrony, które emitują 2 linki i 33% podstrony, które emitują jeden link. Podstrony bez linków bez względu na staż nie będą otrzymywały punktów.

Zmiany te chcemy wprowadzić stopniowo rozkładając cały proces na kilka miesięcy tak, by nie było wstrząsu w systemie, a wydawcy mieli czas na uzupełnienie braków.

Dzisiaj zostaną też wprowadzone zmiany w zasadach przyjmowania nowych stron do systemu, bo niektóre wymagania obecnie są bezsensowne.

strach się bać i co liczymy na to że liczba punktów się skurczy i cena pójdzie do góry tak? Bonusy też zostaną ściągnięte, możesz napisisac cos więce, bo mam 30k punktów i nei wiem czy to starczy na takie czary mary czy szukac kupca na nie.

Brak UX staje się coraz bardziej męczące podczas pracy po 3 tygodniach z systemem i zniechęca do jakichkolwiek zmian. Sugestie:

- domyślna większa ilość wyświetlanych wierszy, rozwijane menu z wartościami, enter (nie działa)

- edycja liczby docelowej z poziomu grupy a nie edycji grupy, te wartości zmienia się często przecież, muszą być pod ręką

- osobne ilości docelowe lda każdej frazy, obecnie wygląda to tak, dałeś za mało linków, chcesz zwiększyć, musisz założyć okulary i policzyć po przecinku ilość raz podanych w wierszu :D potem pomnożyć, potem edytować grupę, zescrollować, podać liczbę, zapisać..

- w widoku Moje linki brakuje kolumny Ilość docelowa, proponuję większość UX skopiować z SS, tam jest do dopracowane na maxa

- nie wiem po co miejsce zajmuje kolumna Osiągnęło MAX i co to jest w ogóle, ma też literówkę w nazwie kolumny

• Like 1

Napisano (edytowany)

@Kaaarolek1 - liczymy na popchnięcie systemu do przodu, a nie powolne jego wymieranie. 

To był błąd, że system wynagradzał strony w ten sposób. To było dobre na początku, ale już dawno powinniśmy od tego odejść. Zmiany nie będą ekspresowe.

Zostały wprowadzone zmiany ułatwiające sprawę z dodawaniem stron:

Edytowano przez okazwłoka

Czy ktoś z wydawców ma problem z wypadniem stron głównych? U mnie codziennie wypadają strony główne i mam komunikat  "problem z komunikacją linktak i stroną", klikam - "sprawdź teraz" i wraca ale na punkty musze czekać. Nieraz chce przedłużyć przelew loguje się i mam -10k, bo 13 stron głównych mi wypadło.

Sprawdź logi serwera, może ma padaczkę.

Punkty za każdą stronę przeliczane są kilka razy dziennie. Minusowy stan konta na kilka godzin w takim przypadku nic nie szkodzi.

Prośba o zmodyfikowanie kolumny "ile przydzieleń" na głównej liście grup tak by wyświetlała liczbę faktycznie dokonanych przydzieleń (fizycznych już linków czyli bez "w kolejce do opublikowania") łamaną przez liczbę zsumowanych wszystkich ustawionych maksymalnych przydzieleń z danej grupy. Czyli np 17/280 i po rzucie oka wiadomo na jakim etapie w danej grupie jest przydzielanie, które grupy stoją, które już mają max itp :) Tym samym kolumnę "osiągnęło max" można usunąć dla lepszego UX (która chyba i tak nie działa jak należy bo widzę w niej same zera).

• Like 1

LaoHost - tani i niezawodny / dhosting.pl - dla stron o dużym ruchu, skalowalne zasoby z płatnością godzinową (link daje 5% rabatu) / spideric - genialny monitoring pozycji niezależny od sytuacji z proxy

19 godzin temu, Rainmaster napisał:

Prośba o zmodyfikowanie kolumny "ile przydzieleń" na głównej liście grup tak by wyświetlała liczbę faktycznie dokonanych przydzieleń (fizycznych już linków czyli bez "w kolejce do opublikowania") łamaną przez liczbę zsumowanych wszystkich ustawionych maksymalnych przydzieleń z danej grupy. Czyli np 17/280 i po rzucie oka wiadomo na jakim etapie w danej grupie jest przydzielanie, które grupy stoją, które już mają max itp :) Tym samym kolumnę "osiągnęło max" można usunąć dla lepszego UX (która chyba i tak nie działa jak należy bo widzę w niej same zera).

Tak jest. Prosimy o jakąś aktualizację w ramach zmian pakietu UX ;P

Proponuję dodać możliwość wyboru linka po Trust Flow (TF) - może to zachęcić większa liczbę chętnych na punkty - na podstawie tego parametru są sprzedawane linki np.na allegro. Często nie idzie w parze z rankiem linktaka.

Tak sobie obserwuję z boku te wahania punktów i ich nadmiar. I w sumie mam ciekawostkę: od kilku miesięcy mam ustawione ściąganie linków i ilość docelowa widnieje mi na minusie cały czas. Po kilka tygodniowo. I zamiast mi przybywać punktów, te jeszcze istniejące linki (i pewnie nowe, które są emitowane w miejsce starych, które wygasną np. wraz z domenami) to linki wykorzystują mi coraz więcej punktów.

Wydaje się to nielogiczne, ale wg mnie to ma powiązanie z tymi bataliami o "puste punkty", które się tutaj przewijają. Więcej punktów za strony oznacza tylko i wyłącznie większe koszty linków. I rację ma okazwłoka, że to zwiększy zapotrzebowanie na punkty, bo po prostu trzeba ich coraz więcej wpakować, by mieć tyle samo linków. Ale to nie do końca pójdzie w parze we wzrostem cen. Bo to zwyczajna inflacja. 
Za niecały rok, jak już wyczyści niemal wszystkie domeny co były dodane do systemu na samym początku, takie same ilości linków, na domenach o tych samych statystykach będą żarły ze 2x tyle punktów co teraz. Do tego czasu podejrzewam, że zjadanie coraz większych ilości punktów za "te same linki" nie ustanie.

Tani hosting z darmowym certyfikatem SSL HEXCORE

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez boloo
      Posiadam na wynajem punkty Linktak (wolne 40k).
      Cena 7 zł netto/1k na 30 dni.
      ----------------------------------------

Posiadam na wynajem punkty Statlink Standard (wolne 30k).

Atrakcyjne ceny - szczególnie przy większych zamówieniach!

Sprawdzony i doświadczony wydawca - w statlinku od samego początku czyli od 2008 roku.
      -----------------------------------------
      Kontakt:
      PW
      lub
      statlink (m.a.ł.p.k.a) aplikacje.net

Na punkty wystawiam faktury VAT.

• Przez Kaaarolek1
      Cześć,
      Wynajmę punkty w systemie LinkTak.pl
      Cena: 7 zł netto 1000 pkt.
      aktualnie mam wolne 40k
      Wystawiam fakturę VAT!

Kontakt: Kaaarolek014@gmail.com lub PW

GRATIS POMOC W KONFIGURACJI KAMPANII!

• Przez boloo
      Posiadam na wynajem punkty Linktak (wolne 40k).
      Cena 7 zł netto/1k na 30 dni.
      ----------------------------------------

Posiadam na wynajem punkty Statlink Standard (wolne 30k).

Atrakcyjne ceny - szczególnie przy większych zamówieniach!

Sprawdzony i doświadczony wydawca - w statlinku od samego początku czyli od 2008 roku.
      -----------------------------------------
      Kontakt:
      PW
      lub
      statlink (m.a.ł.p.k.a) aplikacje.net

Na punkty wystawiam faktury VAT.

• Przez Delta
      Wynajmę punkty w systemie LinkTak.pl.   Cena od 7zł netto za 1000 punktów za okres 30 dni.
      Dostępne 100 000 punktów.
      Wystawiam fakturę VAT.   Gwarancja stabilności transferu lub zwrot płatności.   Chcesz przetestować system, a nie masz jeszcze konta? Napisz do mnie na emaila a dostaniesz 1 000 punktów gratis na miesiąc rejestrując się z mojego polecenia.   Kontakt:
      STRONIK
      ul. Nieduża 22/7
      71-531 Szczecin
      NIP: 851-27-89-472
      email: makskonto@gmail.com