okazwłoka

Propozycje rozwoju LinkTak.pl

Polecane posty

Moim zdaniem blokowanie botów jest średnim pomysłem(nawet jako opcja). Przy blokowaniu prowadzenie kampanii TR będzie mocno wątpliwe, a w końcu tak system jest reklamowany.

To tak jak możesz zdecydować czy chcesz link dofollow czy nofollow, tak możesz zdecydować czy chcesz linkiem świecić, czy nie. Podkreślam, że każdy wydawca może sam decydować czy blokować boty i część z nich to robi. Czyli od strony linkującego w zasadzie nic się nie zmieni jeśli nie będzie chciał.

LinkTak.pl - kampanie TrustRank 
148 domen z TrustFlow > 30; 647 domen z TrustFlow 20-30; 945 domen z TrustFlow 10-20; 213 domen z TrustFlow 5-10

Hm, dla mnie ważniejsze jest by system kopał równo po pozycjach będąc efektywnym niż podbijał wartość TF/CF strony docelowej bo mimo wszystko to wskaźniki firmy trzeciej nie mające bezpośredniego wpływu na pozycję w serpach. Problem jest natomiast taki, że bez ukrycia linków ciężko będzie na długo system efektywnym zachować. Finał będzie taki, że przy wyłapaniu stron z systemu i zgłoszeniu ich przez spamraport przez "somsiada" prędzej czy później scenariusze mogą być trzy:

- poleci ban na te wyłapane strony co choć napsuje krwi wydawcom przez ogromne straty jak i linkującym przez zerwane transfery to będzie to scenariusz o tyle "wygodny" że będzie widać które strony dostały

- polecą swego rodzaju filtry na wyłapane strony i tu wbudowany mechanizm w systemie możliwe że wyłapie które to ale mam wątpliwości bo filtr raczej trafia się na strony linkowane a nie linkujące

- linki ze stron systemowych po prostu pod względem mocy będą zerowane przez algo (tak jak zresztą twierdzą że to działa w erze pingwina "live") czyli scenariusz najgorszy, bo i parametry domen będą dalej jak były i banów nie będzie - za to efektywność samego wbijania pozycji poleci łeb na szyję i nikt nie będzie wiedział czemu = spadnie popyt na punkty i system powoli zdechnie

Wydawcom/handlarzom na pewno będzie zależało na tym, by ich biznes zabezpieczyć. Linkującym zaś powinno zależeć by w ogóle system działał.

W statlinku nie bez powodu roboty były blokowane dla bezpieczeństwa przed życzliwymi, bo jak dobrze pamiętam tam też była swego czasu niezła akcja masowego zbanowania wielu stron. A linktak ma jeszcze gorzej, bo nawet konta nie trzeba w nim zakładać i specjalnie się starać by teraz część linków wyłapać. Także każdemu sugeruję się grubo zastanowić czy ważniejsze jest podbijanie systemem cyferek TF/CF strony docelowej czy jednak wolelibyście by linktak jak najdłużej działał kopiąc w serpach. Linki do podbicia statystyk majestic można kupić w pierwszym lepszym seo sklepie, zaś narzędzi które pozwalają prowadzić wygodne i efektywne linkowanie (i działają!) z domen o zróżnicowanych parametrach od ręki za dużo na naszym rynku nie ma.

LaoHost - polecam dla stron wymagających wysokiego uptime (blisko 9 lat bez zająknięcia i niskie ceny za hosting)

dhosting.pl - dla stron o dużym ruchu, skalowalne zasoby z płatnością godzinową (rejestracja z linku daje 5% rabatu)

Problem jest taki, że strony oceniamy przez to co widzi majestic a jak się to ma do google to każdy może się zastanowić sam.

Chciałbym zwrócić uwagę na 3 kwestie:

- jeśli zablokujemy dostęp do stron zapleczowych robotowi majestic od razu wskaźnik TF spadnie. Trzeba pamiętać, że na TF wpływa także linkowanie wewnętrzne a tego już robot nie zobaczy bo na stronę nie wejdzie. Mogę mieć wszystkie linki zewnętrzne skierowane do podstron a i tak główna będzie miała najwyższy TF przy odpowiednim linkowaniu wewnętrznym. Zmienia się mocno strategia linkowania, więc w zależności od wydawcy dla jednego nic się nie zmieni a dla drugiego wszystko;

- jeśli chodzi o

Cytat

Także każdemu sugeruję się grubo zastanowić czy ważniejsze jest podbijanie systemem cyferek TF/CF strony docelowej czy jednak wolelibyście by linktak jak najdłużej działał kopiąc w serpach.

to problem jest taki: z jednej strony mówimy, że system ocenia strony (a klient płaci) za pomocą właśnie cyferek TF/CF bo majestic "jest super" a z drugiej chcemy blokować robota bo te cyferki przecież ważne nie są, ważniejsze są serpy. Uwagę zwracam jedynie na tą niekonsekwencję, bo także uważam serpy za najważniejsze;

- jeśli zostanie wprowadzona opcja np. "nie dodawaj linków do stron bez blokady majestic" to oczywiste jest, że prawie każdy linkujący to zaznaczy, więc z poziomu wydawcy dowolność w blokowaniu/ nie blokowaniu jest tylko pozorna. Oczywiście część osób chce, aby ich linki były widoczne - są to wydawcy, którzy linkują swoje strony przez LinkTak.

Tu nie chodzi o blokowanie stron robotom, chodzi o blokowanie wyświetlania samych linków systemowych.

Nie będzie opcji wybierania zamieszczania linków na stronach blokujących/nieblokujących. Byłaby opcja wyboru, czy nasz link ma być zablokowany, czy nie.

Oczywiście jest to pewna niekonsekwencja, ale moim zdaniem jest to najlepszy sposób pogodzenia. @wedrowiec chciałby, żeby jego linki były niewidoczne, przykładowo @fvr chciałby, żeby jego linki były widoczne. Dlaczego więc nie dać zarówno jednemu jak i drugiemu możliwości spełnienia marzeń przynajmniej w pewnym procencie? Wydawca na tym nic nie straci, bo co najwyżej majestic nie zobaczy linków wychodzących z systemu. Oczywiście z drugiej strony barykady są wydawcy wycinający w pień ruch z niepotrzebnych botów i tu nie ma żadnego gadania.

• Like 1

148 domen z TrustFlow > 30; 647 domen z TrustFlow 20-30; 945 domen z TrustFlow 10-20; 213 domen z TrustFlow 5-10

1 minutę temu, okazwłoka napisał:

Tu nie chodzi o blokowanie stron robotom, chodzi o blokowanie wyświetlania samych linków systemowych. 

Jeśli te zmiany wejdą w takiej postaci to jestem jak najbardziej na tak :)

W sumie jest to ciekawy pomysł.

A przy okazji nie wiem jak to jest w regulaminie ale jeżeli nie ma to bym dodał - zakaz wyłączania cache strony. 

Bo tak to się systemy w balona robiło już dawno temu ;)

dymna.jpg

Chodzi o cache w Google? Jeśli nie ma cache, to nie będzie punktów - ale nie wiem czy dobrze zrozumiałem.

No tak, zaćmienie, tyle razy temat wałkowany a ja nie połączyłem faktów :D

dymna.jpg

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez Delta
      Wynajmę punkty w systemie LinkTak.pl.   Cena od 7zł netto za 1000 punktów za okres 30 dni.
      Dostępne 100 000 punktów.
      Wystawiam fakturę VAT.   Gwarancja stabilności transferu lub zwrot płatności.   Chcesz przetestować system, a nie masz jeszcze konta? Napisz do mnie na emaila a dostaniesz 1 000 punktów gratis na miesiąc rejestrując się z mojego polecenia.   Kontakt:
      STRONIK
      ul. Nieduża 22/7
      71-531 Szczecin
      NIP: 851-27-89-472
      email: makskonto@gmail.com
    • Przez Szeryf
      Witam!

Sprzedam pkty w statlink.pl:
      1) STANDARD
      2) GOLD

Cena zależna od ilości. Oferuję rabaty za ilość oraz długotrwałą współpracę! - napisz przedstawię ofertę.
      Preferuje stałą, długoterminową współpracę. Posiadam duże ilości punktów - zawsze mam duży zapas, także nie musisz się obawiać, że braknie mi punktów. Na punkty wystawiam fakturę VAT.

Kontakt:
      PW
      kubakepka{}op.pl
      gg: 7841442
      tel. 796301986

Dane firmy:
      Net Sukces Jakub Kępka
      ul. Starowiejska 55b
      43-603 Jaworzno
      NIP: 632-191-26-82
      REGON: 240839610
    • Przez Ewelina21
      Witam,
      Sprzedam punkty w systemie Linktak oraz w Systemie Statlink
      Cena 7 zł netto/miesiąc w Linktaku oraz 10 zł netto/ miesiąc Statlink.

Oferujemy stabilne i pewne transfery w obu systemach działamy niemalże od początku. 
      Wystawiamy fakturę VAT

Zapraszam do kontaktu!
      Na adres e-mail eplodzien@gmail.com lub telefonicznie 794206787
      -----------------------------------------------

E&K SeoTime
      35-068 Rzeszów, Jabłońskiego 7/72
      NIP 5170384686
    • Przez Delta
      Wynajmę punkty w systemie LinkTak.pl.   Cena od 7zł netto za 1000 punktów za okres 30 dni.
      Dostępne 100 000 punktów.
      Wystawiam fakturę VAT.   Gwarancja stabilności transferu lub zwrot płatności.   Chcesz przetestować system, a nie masz jeszcze konta? Napisz do mnie na emaila a dostaniesz 1 000 punktów gratis na miesiąc rejestrując się z mojego polecenia.   Kontakt:
      STRONIK
      ul. Nieduża 22/7
      71-531 Szczecin
      NIP: 851-27-89-472
      email: makskonto@gmail.com
    • Przez Szeryf
      Witam!

Sprzedam pkty w statlink.pl:
      1) STANDARD
      2) GOLD

Cena zależna od ilości. Oferuję rabaty za ilość oraz długotrwałą współpracę! - napisz przedstawię ofertę.
      Preferuje stałą, długoterminową współpracę. Posiadam duże ilości punktów - zawsze mam duży zapas, także nie musisz się obawiać, że braknie mi punktów. Na punkty wystawiam fakturę VAT.

Kontakt:
      PW
      kubakepka{}op.pl
      gg: 7841442
      tel. 796301986

Dane firmy:
      Net Sukces Jakub Kępka
      ul. Starowiejska 55b
      43-603 Jaworzno
      NIP: 632-191-26-82
      REGON: 240839610