okazwłoka

Propozycje rozwoju LinkTak.pl

Polecane posty

Zmiany zostaną takie, jak to jest zapowiedziane. Aktualnie system czeka na deficyt punktów i wtedy zacznie się dodawanie nowych domen i treści na nowych zasadach, a wtedy cena powinna podskoczyć dla nowych transferów - nie widzę innej opcji. Liczyłem, że deficyt punktów przyjdzie szybciej, ale się przeliczyłem.

Rank10 muszą mieć strony naprawdę mocno podlinkowane, nie może być tak że rank10 ma strona z 30 linkami i rank10 ma strona z 300 linkami - to musi być i będzie zróżnicowane.

Widać http://linktak.pl/?typ=strona_statystyki , że w systemie jest sporo stron z kilkoma linkami z rankiem=10, spadły do rank9. Nadal słabo podlinkowane w następnych miesiącach będą spadać z rankiem.

Dodatkową modyfikacją w Ranku jaka będzie wprowadzana systematycznie do 1 października, to wpływ wieku domeny na Rank, chodzi o warunek:

Cytat

gdy TF>=8 oraz RD >100. W takich przypadkach każdy rok oznacza powiększenie parametru Rank o jeden.

Od 1 października będzie to

Cytat

gdy TF>=10 oraz RD >200. W takich przypadkach każdy rok oznacza powiększenie parametru Rank o jeden.

Co do zmian w definiowaniu linków, chcemy żeby to było wszystko na podstawie Rank, ale nie wykluczam wprowadzenia dodatkowych parametrów.

Co do tagów: najlepiej ustawiać po tagach występujących w tekście.

Napisano (edytowany)

czyli od października będzie dalej cięcie ranku? Czy ten październikowy update jest ostatnim?

Edytowano przez Nossek

przecież właściciel systemu zarabia na transferach punktów, im mniej punktów transferowych tym mniejsze zarobki, ja bym sam sobie nie obniżał pensji :D

Takie punktowanie jak jest obecnie (całość punktów nawet przy jednym linku, 30% punktów dla podstron bez linków ze stażem 3mc) spełnia swoją funkcję przy małym systemie.

Ale system się rozrósł i w tej chwili działa to faktycznie na niekorzyść całego systemu. Ilość generowanych punktów powinna być proporcjonalna do ilości emitowanych linków.

• Like 1

Czyli kolejne cięcia? Moim zdaniem trochę niefajnie byłoby zmieniać zasady punktowania dla stron z długim stażem w systemie.

ja bym to nazwał przejściem w końcu do normalności, patrząc na ilość linków w systemie i ilość podstron to praktycznie każdy na swojej podstronie ma przynajmniej 2 linki więc nie odbije się to zbyt mocno na wydawcach

Na jednych się odbije, na innych nie. Jeżeli na stronie masz 50% obłożenie tracisz połowę punktów - to mało?

Moim zdaniem system jest wciąż bardzo mały i takie ciągłe zmiany nie wpływają dobrze na jego stabilność. Teraz jesteśmy w trakcie aktualizacji ranku i dokładanie do tego następnych zmian to chyba trochę za dużo na raz?

To inaczej. Załóżmy, że strona ma rank10, 50% obłożenia i w tej chwili przynosi 5k punktów. Ile będzie ucięte? Potem przelicz to, powiedzmy, razy 50 stron i przemnóż razy 8 zł netto. Dla jednego mało, dla drugiego sporo, ale to już pisałem.

Poza tym od początku było mówione, ze strona dostaje całość punktów a teraz okazuje się, że ot tak, punktacja ma być zredukowana.

Przy aktualizacji ranku każdy ma możliwość reakcji i zapewne niebawem ranki wrócą do poprzedniego poziomu. Twoja propozycja oznacza prostą redukcję sporej ilości punktów dla części wydawców. Nie jestem pewien czy taka metoda na zmniejszenie ilości punktów na rynku jest najlepsza dla wszystkich.

Napisano (edytowany)

Problem jest zasygnalizowany. Na razie nie ma żadnych konkretnych zmian. Od tych bonusów trzeba bedzie odejść lub przyciąć. 

Statustycznie w obecnej formie upłynęło by około 8% punktow w systemie, a wiec tragedii by nie było.

Edytowano przez okazwłoka

tylko że przez to ciągłe zmienianie zasad nikt już nie dodaje nowych stron do systemu, tylko ubywa podstron - system zamiast się rozwijać zawiesił się w próżni 

Czyli niektóre strony były fajne przy przyjmowaniu do systemu, a teraz już niekoniecznie i część wydawców ma sobie radzić.

Oka, patrzysz globalnie na cały system i faktycznie dla całego systemu 8% to niewiele, ale jak komuś poleci 50% to już jest problem, prawda? Powtórzę: przy takiej zmianie reguł gry w jej trakcie nie ma możliwości reakcji i poprawy. Zmiany tego typu powinny dotyczyć tylko nowych stron, moim zdaniem.

Od dwóch miesięcy nie przybywa stron, na giełdzie jest tylko jakieś 250k punktów. Faktycznie przy takich zmianach i sposobie ich wprowadzania mało kto będzie dodawał nowe strony.

O tym ile stracę punktów na aktualizacji ranku dowiedziałem się na kilka dni przed faktem. Wcześniej informacja była taka, że zmiany będą kosmetyczne.

Sama redukcja punktów nie sprawi, że ceny wzrosną i pojawią się nowi klienci.

nie róbcie już patologii z tymi cięciami... chhuj mnie strzela jak czytam co niektóre pomysły i propozycje. Utnijmy wszystko, nie będziemy robić nic innego, tylko kupować i dodawac kontent po to żeby utrzymać ilość punktów. Ja na kosmetycznej korekcie ranku będę w plecy 50k punktów, 350 zł netto nie leży na ziemi. Nie chce już liczyć ile podstron muszę oddać żeby wyjść na 0.

• Kto przegląda   1 użytkownik

• Podobna zawartość

• Przez Gamsiu
      Dzień dobry,

Sprzedam punkty w systemie wymiany linków e-weblink w ilości 1mln

Możliwe mniejsze lub większe ilości. Dowolny okres wynajmu punktów.

Wystawiam faktury VAT. Cena do uzgodnienia.

Kontakt:
      Piotr Kołodziejczyk
      GG:6157716
      lub PW na forum.

Gamster
      ul: Kochanowskiego 15
      32-540 Trzebinia
      Nip: 628-202-81-87
    • Przez Delta
      Wynajmę punkty w systemie LinkTak.pl.   Cena od 7zł netto za 1000 punktów za okres 30 dni.
      Dostępne 100 000 punktów.
      Wystawiam fakturę VAT.   Gwarancja stabilności transferu lub zwrot płatności.   Chcesz przetestować system, a nie masz jeszcze konta? Napisz do mnie na emaila a dostaniesz 1 000 punktów gratis na miesiąc rejestrując się z mojego polecenia.   Kontakt:
      STRONIK
      ul. Nieduża 22/7
      71-531 Szczecin
      NIP: 851-27-89-472
      email: makskonto@gmail.com   ZAPRASZAM DO WSPÓŁPRACY!
    • Przez Kaaarolek1
      Cześć,

Mam na wynajem punkty w systemie LinkTak.pl
      Cena: 7 zł netto 1000 pkt.
      aktualnie mam wolne 25k
      Wystawiam fakturę VAT
      Kontakt: Kaaarolek013@gmail.com

• Przez Delta
      Wynajmę punkty w systemie LinkTak.pl.   Cena od 7zł netto za 1000 punktów za okres 30 dni.
      Dostępne 100 000 punktów.
      Wystawiam fakturę VAT.   Gwarancja stabilności transferu lub zwrot płatności.   Chcesz przetestować system, a nie masz jeszcze konta? Napisz do mnie na emaila a dostaniesz 1 000 punktów gratis na miesiąc rejestrując się z mojego polecenia.   Kontakt:
      STRONIK
      ul. Nieduża 22/7
      71-531 Szczecin
      NIP: 851-27-89-472
      email: makskonto@gmail.com   ZAPRASZAM DO WSPÓŁPRACY!
    • Przez boloo
      Posiadam na wynajem punkty Linktak.pl

Cena 7 zł netto/1k/30 dni. Na chwilę obecną dostępne 40k.

Kontakt:
      PW
      lub
       linktak (m.a.ł.p.k.a) aplikacje.net

Na punkty wystawiam faktury VAT.