okazwłoka

Propozycje rozwoju LinkTak.pl

Polecane posty

Napisano (edytowany)

@okazwłoka taka pierdoła ale denerwująca - od jakiegoś czasu po wejściu w grupę cała tabela jest rozjechana przez maksymalnie ile się da szeroką kolumnę Anchor (jeśli mamy wiele anchorów/synonimów dodanych przy linku), przez co inne kolumny są nieczytelne i całość się sypie. Poprzedni sposób wyświetlania anchorów w tabeli (chyba było wtedy przycięcie do kilkudziesięciu znaków + tak jak teraz podgląd wszystkich po najechaniu) był dużo lepszy. Teraz kolumna z datą przez to jest tak ściśnięta że data się dzieli na 6 wierszy i całość rozciąga w dół czyniąc jeszcze bardziej nieczytelną nawet w rozdzielczości full hd.

Przy okazji grzebania w interfejsie, proszę zrób też to wyświetlanie grup linków (zakładka Moje linki) alfabetycznie zamiast obecnej chaotycznej kolejności, wspominałem o tym kilka razy tutaj jak i pisząc przy okazji w korespondencji ale może czasu nie było.

I jeszcze jeden potencjalny błąd, jeśli moja obserwacja jest dobra - linki nie są wycofywane (tam gdzie ustawiliśmy ilość docelową mniejszą niż obecne przydzielenia) gdy brakuje wolnych punktów czy też są na minusie. Pewnie jest warunek sprawdzający dla przyrostu (jeśli punkty są to przyrost działa i są nowe przydzielenia) i może rykoszetem zadziałało to dla przyrostu ujemnego?

Edytowano przez Rainmaster

LaoHost - polecam dla stron wymagających wysokiego uptime (blisko 9 lat bez zająknięcia i niskie ceny za hosting)

dhosting.pl - dla stron o dużym ruchu, skalowalne zasoby z płatnością godzinową (rejestracja z linku daje 5% rabatu)

Posprawdzam wszystko, faktycznie przy koncie na minusie nie będzie zdejmowało linków  :)

Co do Ranku, co miesiąc będą zwiększane wymagania: 

https://www.forum.optymalizacja.com/topic/248064-aktualności-systemowe?page=2&tab=comments#comment-1559133

Nie będziemy szli w nakładanie ram na RD, zwiększany będzie współczynnik TF,CF,RD,wiek.

Co do czasu cache - zostanie on skrócony z 60 dni prawdopodobnie do 40 - dokładny czas będzie zależny od analizy tego parametru na stronach systemowych.

Coś mi się zdaje, że system nieprawidłowo notuje strony, które mają stary cache - zostanie to sprawdzone.

linktakbaner.jpg.7c85969f6632caa356aac1496f31e71f.jpg

LinkTak.pl - 2200 domen (70 tysięcy stron)! Jest też program partnerski :)

1 godzinę temu, okazwłoka napisał:

Co do czasu cache - zostanie on skrócony z 60 dni prawdopodobnie do 40 - dokładny czas będzie zależny od analizy tego parametru na stronach systemowych.

Coś mi się zdaje, że system nieprawidłowo notuje strony, które mają stary cache - zostanie to sprawdzone.

Zmiana sama w sobie nie jest zła, tylko fajnie gdyby system np. sprawdzał ten parametr częściej ;-) Mam podstrony, dla których cache jest zarejestrowany z 1 maja mamy 18 a one nadal nie w systemie.

Przeanalizowałem sprawę z cache i zostawimy 60 dni, ale będą zmiany od 1 czerwca, bo obecny algorytm jest dziurawy:

- w systemie jest bardzo dużo podstron, które mają cache starszy niż... ROK! A mimo to, punktują bo... nie mają linków i są w systemie minimum 3 mc (30% punktów), lub wymieniają linki i wtedy znowu podstrona dostaje 60 dni na uzyskanie cache. 

Przyśpieszenie sprawdzenia zaindeksowania też musi być zrobione, bo teraz jest sprawdzane raz w mc (niezaindeksowane są częściej sprawdzane).

Przypominam się z grupą "bez grupy" - w tej chwili mogę mieć gdzieś linki widmo, dodam kolejne i np. zamiast 30 linków na frazę będę miał 150...

• Like 1

dymna.jpg

@okazwłoka przy okazji - czy mechanizm podmiany linków w przypadku nie spełniania/wypadnięcia z kryterium np rank też był/jest zależny od ujemnego salda punktów? Mam na myśli w ogóle sprawdzanie i wycofywanie ich, bo że nowych nie przydzieli jak punktów braknie to rozumiem.

Swoją drogą, jak często jest takie sprawdzenie wszystkich linków robione tj. czy wszystkie przydzielone mieszczą się w ustawionym przedziale rank?

LaoHost - polecam dla stron wymagających wysokiego uptime (blisko 9 lat bez zająknięcia i niskie ceny za hosting)

dhosting.pl - dla stron o dużym ruchu, skalowalne zasoby z płatnością godzinową (rejestracja z linku daje 5% rabatu)

Jeśli jakiś link przestaje spełniać kryteria, to jest usuwany - nie ma znaczenia ilość punktów.

Sprawdzanie linków maksymalnie do kilku dni bez problemu powinno przechodzić.

• Thanks 1

Rozumiem, pytam bo bardzo często znajduję właśnie linki które są poza kryterium a dawno nie zostały już podmienione. Zerknij proszę jako przykład w przydzielenia dla linku o id 4496 - w jego ustawieniach znajdziesz wysokie kryterium rank oraz zaznaczone pilnowanie tego, w przydzieleniach zaś jest id 237897 o całkiem innym ranku z 11. kwietnia które nie zostało wciąż podmienione. Bardzo dużo znajduję takich przydzieleń które nie zostały podmienione od dawna więc gdzieś musi być tego przyczyna. Może to drobiazg ale w dużej skali powoduje spory problem z przepalaniem punktów czy po prostu zajmowaniem cenniejszych slotów linkiem z byle jakim anchorem które ktoś mógłby wykorzystać na coś lepszego.

• Like 1

Ok, sprawdzę to w wolnej chwili.

PS. Przy okazji znalazłem niezłą dziurę w systemie  - raz oznaczona podstrona jako zaindeksowana już nigdy z zaindeksowania nie wypadała, nawet w przypadku wyindeksowania :)  Także można się spodziewać w najbliższych dniach spadku ilości podstron w systemie.

O to trzymanie kryteriów nie miało prawa poprawnie działać, poprawię to w najbliższym czasie, w sumie juz poprawiłem ale muszę to dokładnie przetestować.

• Like 1

np: 55130 (27 kwiecień), 55220 (26 kwiecień), 55307 (18 kwiecień), 55291 (18 maj), 55277 (20 kwiecień), 55237, 55224, 55223 

Ogólnie trochę tego jest, tutaj kilka pierwszych z brzegu podstron.

System po prostu tego nie zdążył jeszcze wychwycić, wszystko działa poprawnie. Sprawdzanie zaindeksowania zostało przyśpieszone, więc powinno szybciej wychwytywać zmiany.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez Delta
      Witam,   Wynajmę punkty w systemie LinkTak.pl.   Cena od 7zł netto za 1000 punktów za okres 30 dni.
      Dostępne 100 000 punktów.
      Wystawiam fakturę VAT.   Gwarancja stabilności transferu lub zwrot płatności.   Kontakt:
      STRONIK
      ul. Nieduża 22/7
      71-531 Szczecin
      NIP: 851-27-89-472
      email: makskonto@gmail.com   ZAPRASZAM DO WSPÓŁPRACY!
    • Przez Kaaarolek1
      Cześć,

Mam na wynajem punkty w systemie LinkTak.pl
      Cena: 7 zł netto 1000 pkt.
      aktualnie mam wolne 25k
      Wystawiam fakturę VAT
      Kontakt: Kaaarolek013@gmail.com

• Przez Dralik
      Sprzedam/ Wynajmę punkty Statlink

! PEWNE I STABILNE TRANSFERY !

Wolne 50k

Wystawiam fv
      Kontakt
      biuro@dralik.pl Dane:
      SEOklik Przemysław Śliwiński NIP: 789-173-53-49 62-302 Węgierki ul. Czereśniowa 27    
    • Przez Delta
      Witam,   Wynajmę punkty w systemie LinkTak.pl.   Cena od 7zł netto za 1000 punktów za okres 30 dni.
      Wystawiam fakturę VAT.   Gwarancja stabilności transferu lub zwrot płatności.   Kontakt:
      STRONIK
      ul. Nieduża 22/7
      71-531 Szczecin
    • Przez Delta
      STRONIK
      ul. Nieduża 22/7
      71-531 Szczecin