okazwłoka

Propozycje rozwoju LinkTak.pl

Polecane posty

Majestic zwiększył Fresh Index, to naturalna zmiana - musi być szybka. Zdaję sobie sprawę, że jest to dodatkowa praca.

System do nie tylko wydawcy, to również reklamodawcy - a Ci po zmianach za linki muszą płacić o wiele więcej punktów niż do tej pory - mimo iż fizycznie strony więcej linków nie mają przyłożonych.

linktakbaner.jpg.7c85969f6632caa356aac1496f31e71f.jpg

LinkTak.pl - 2200 domen (70 tysięcy stron)! Jest też program partnerski :)

@okazwłoka

a nie sadzisz że skoro jest trąbione jedno i nagle zmieniasz zasady dość radykalnie to czas na przygotowanie stron dla wydawców powinien być również wydłużony?  Zrobić RD to jedno ale majestic musi również trafić na nowo linki.

Napisano (edytowany)

Sądzę, że nagłe zmiany to ostateczność, a tu z taką mamy do czynienia, bo nie będziemy czekać aż reklamodawcy zaczną uciekać. Jeśli ich braknie, to system przestanie istnieć, bo i wydawcy zwiną "manatki".

Podkreślam: system jest uzależniony od Majestic i do niego system musi się dostosowywać. Przed nami pewnie jeszcze niejedna nieplanowana zmiana.

Zachęcam wydawców do ustalania stawek na zdrowym poziomie, bo skąd później brać budżet, gdy przyjdzie czas na szybkie działanie? Powtórzę: przed nami pewnie jeszcze niejedna nieplanowana zmiana mająca na celu nie uprzykrzenie życia wydawców, ale sprawienie, że system będzie skuteczny i w miarę możliwości odpowiednio szufladkujący moc poszczególnych stron. A to wyjdzie na dobre wszystkim korzystającym z systemu.

PS. Ja już linkuję swoje strony, bo sporo z nich ma RD<20.

PS2. Gdyby ktoś potrzebował, to mogę zgłosić trochę linków do Majestica, wtedy szybko je załapie.

Edytowano przez okazwłoka
  • Like 1

Napisano (edytowany)

Taka mała dygresja - u mnie spora część linków prowadzi do podstron a sprawdzane jest dla głównej http://www.domena.pl (pomimo ogólnie wielu linków do stron w domenie - RD dla strony głównej jest niskie)- ale to da się już chyba przeskoczyć w systemie z tego co widzę (chociaż jeszcze nie testowałem).

Ale do rzeczy:
Jeśli będzie jeden próg 20 RD - dodam po kilka brakujących mocnych linków na domenę. Natomiast jeśli będzie próg jak proponuje wedrowiec

Cytat

Nie można w takim razie dać limit do każdego ranku, poziom ranku x2 -40?

a Ty odpowiedziałeś:

Cytat

Mniej więcej tak myślę zrobić, z tym że będzie to stopniowo zwiększane do podobnego poziomu.

To nic tylko będzie trzeba jechać hurtowo linkami z automatu, zamiast mniejszej ilości a lepszych linków.

@okazwłoka daj znać czy docelowo idziemy w jeden próg dla Rank3 >20 (a reszta zależy od TF, CF i wieku), czy idziemy w progi (np +20 RD) dla każdego ranku.

Bo jeśli w progi to nie będę inwestował teraz w lepsze linki (co, przynajmniej dla mnie, jest bardziej kosztowne i czasochłonne, i przy obecnych cenach punktów całkowicie mija się z celem aby w ten sposób osiągnąć np. RD>180), tylko zapuszczę automat, co jest szybsze, prostsze i tańsze (ale nie jestem pewien czy lepsze. Przyznam, że strony podpięte do sytemu wykorzystuję też jako własne zaplecze i prawdę powiedziawszy wolę mieć mniej a mocniejszych linków do nich prowadzących niż setki śmieciowych/prawie śmieciowych).

I jeśli pójdziemy w jeden próg dla Rank3 >20 to tego się trzymać - bo dość frustrujące jest jeśli zainwestuję w coś, a potem nagle okaże się, że bezsensownie, bo zasady gry się nagle zmieniły.

Natomiast jak zauważył @Nossek do 1 czerwca niewiele czasu więc warto taką decyzję podjąć i informację podać jak najszybciej, bo na dzień dzisiejszy nie wiem jaką strategię linkowania wybrać.

Post dość długi wyszedł więc na podsumowanie najbardziej dla mnie istotne pytanie:

Czy docelowo idziemy w

a. dla powyżej Rank3 - RD>20 a reszta zależy od TF, CF i wieku

b. każdy RANK wyżej to więcej wymaganych RD (np. +20 RD/rank).

?

Edytowano przez boloo

Na ten moment na pewno od 1 czerwca RD>=20 dla rank>3 - tu decyzja zapadła i jest związana ze zmianami w Majestic.

Dalsze zmiany - opowiadam się bardziej za regulacją współczynnika (TF,RD,CF,wiek) dla najwyższych ranków  - stopniowo od rank=10 do rank=4.

Bardzo dobra zmiana. Najważniejsze jest żeby system kopał i żeby reklamodawcy byli zadowoleni. Jak będzie popyt na punkty to wydawcy sami się znajdą. najwyżej trzeba będzie podnieść ceny żeby biznes się zbilansował.

Natomiast jeśli chodzi o wprowadzenie zmian to trochę boję się tego że 1 czerwca (no powiedzmy do 15 czerwca zanim system zaktualizuje wszystkie domeny) będzie duży spadek Rank, przez co wielu wydawców może mieć mniej punktów niż sprzedaje, przelewy się pozrywają, reklamodawcy się wku...wią i będzie niezły bałagan. I nie, nie jestem za tym żeby przesuwać ten termin. Im szybciej tym lepiej. Tylko np. zastanawiam się nad tym czy system już teraz (w oparciu o obecne staty z majestica) mógł pokazywać prognozowany Rank na dzień 1 czerwca. Tak aby każdy wydawca miał 3-4 tygodnie na podciągnięcie tych stron które na chwilę obecną mu polecą z Rankiem.

• Like 1

Szukasz linków z anglojęzycznego zaplecza? - sprawdź ofertę! - Zobacz efekty!

Sprzedam punkty w nowym SWL'u LinkTak.pl

Jeszcze mi się chce..

Przelewy nie dłuższe niż 30 dni nie zrywają się nawet jeśli wydawca straci wszystkie punkty.

Cięcie 1 czerwca dotyczy domen, które mają mniej niż 20 RD, Informację dodam przy każdej takiej domenie z rank>3, że spadną na niej punkty.

• Thanks 1

Przed chwilą, Młynek napisał:

Bardzo dobra zmiana. Najważniejsze jest żeby system kopał i żeby reklamodawcy byli zadowoleni. Jak będzie popyt na punkty to wydawcy sami się znajdą. najwyżej trzeba będzie podnieść ceny żeby biznes się zbilansował.

Uważam tą wypowiedz jako bardzo dobry głos w dyskusji.

Rozumiem to, że przy starcie systemu duży nacisk został położony na zadowolenie wydawców. W końcu jeśli nie ma gdzie zamieszczać linków nie będzie także reklamodawców. W systemie jest ponad 2 tysiące domen, więc już okres "niemowlęcy" jest za nami. Teraz trzeba mocno zastanowić się nad przyciągnięciem większej ilości reklamodawców, a płacenie za SR10 przy RD10 czy RD100 według mnie nie jest ok.

Dnia 2.05.2018 o 12:24, okazwłoka napisał:

Odrzucenie z powodu cache jest czasowe, co jakiś czas będzie strona sprawdzana i jeśli wróci do cache, to wróci też punktacja. Różnica pomiędzy wróceniem cache i wróceniem punktów nie powinna być większa niż doba.

Cache został odświeżony 10.04, a w linktak pokazuje ostatnie sprawdzenie "Data: 09.04.2018 11:30." Podstrona 49759.

Sprzedaję m.in. ręcznie robione czapki dla dzieci, a dodatkowo rozwijam asortyment o gry planszowe.

Ustawiłem ręcznie cache dla tej podstrony. Miała po prostu pecha, bo sprawdzenie zaindeksowania odbyło się 9 kwietnia, a nowy cache wpadł 10 kwietnia. Normalnie podstrona musiałaby poczekać na kolejne sprawdzenie zaindeksowania.

Aaa, to przez wrócenie cache miałeś na myśli odnotowanie tego w linktak, a nie samo to że cache jest już świeży, to teraz rozumiem dlaczego tyle to trwało. Zrozumiałem, że strony odrzucone przez stary cache są sprawdzane raz na dobę.

Dzięki!

Sprzedaję m.in. ręcznie robione czapki dla dzieci, a dodatkowo rozwijam asortyment o gry planszowe.

Napisano (edytowany)
Podlinkuj stronę do RD minimum 20, inaczej 1 czerwca Rank strony spadnie wartośc 3

mam nadzieje, że system na samym początku przeliczy te linki ;-) 

E: Co do ilości RD też jestem za tym żeby podkręcić licznik (tak mówię to głównie jako wydawca, w mniejszym stopniu linkujący).

Być może mądrym rozwiązaniem byłoby to:

rank4 => 0

rank5 => 44

rank6 => 48

rank7 => 55

rank8 => 66

rank9 => 83

rank10 => 328

Co prawda zdecydowana większość moich stron mieści się w kryteriach Rank 9 - 10 tak czy inaczej, ale nie należę do zwolenników radykalnych cięć, dlatego np podwyższałbym o 5 linków i tak do końca wakacji (nie zapomnijmy, że od czerwca zacznie się okres urlopowy dla wielu będzie to kolejny cios z racji braku rąk do pracy / własnych wakacji) żeby każdy mógł się przygotować do zmiany ranku :)
Czyli np dla Rank 4 do końca czerwca 25 linków dla rank 5 26 linków i tak o 5, a przy rank 9 i 10 można byłoby być bardziej radykalnym.

Edytowano przez Dralik

On ‎10‎.‎05‎.‎2018 at 3:07 PM, boloo said:

To nic tylko będzie trzeba jechać hurtowo linkami z automatu, zamiast mniejszej ilości a lepszych linków.

Tylko po co w takim razie w ogóle wymagania i podział na Rank? ;) Nie o to chodzi że masz mieć 180 RD, masz mieć 180 jak chcesz mieć bardzo wysoki rank. A teraz jest brzydko mówiąc patologia - połowa stron ma najwyższą ocenę. Przypomnij sobie czasy PR, taki onet bardzo długo miał PR 6 a skala była taka sama. Strony porządne miały PR 4, strony porządne i do tego dość widoczne w sieci, łapiące się np. do rankingu gemiusa to była piątka. I powtarzając to co jest napisane wyżej - uważasz że domena z RD = 9 zasługuje na najwyższą ocenę w skali?

I druga, wracająca u mnie kwestia... indeksacja linków a raczej jej brak. Sprawdziłem ponownie listę 20 linków przydzielonych do 02.05.2018. Przeleciałem podstrony na których znajdują się linki , gindekserem, dwukrotnie, ostatnio 09.05.2018.

I na 20 stron cache aktualny jest na dwóch. Dalej są strony z cache z lutego. 

Niech będzie nawet 4/20. 20%. Czyli koszt punktów realnie x5. Do tego kompletna nieprzewidywalność czasu indeksacji i % który się zaindeksuje - może mi łapnąć 100/100 a może 5/100, raz po tygodniu a raz po 3 miesiącach. I częściowo wg. mnie wracamy do wymogów BL - strona słabo podlinkowana przez gogle odwiedzana nie będzie, link na takiej stronie to link stracony.

• Like 1

dymna.jpg

Tylko z tymi linkami to chyba też nie tak do końca, bo wielu linków w majestic nie widać :) Np jak dodałem 3k linków do domeny to pojawia się max 600 z niech czyli tak naprawdę 1/5 jest zaindeksowana przez majestic, co wcale nie świadczy o tym, że Google tych linków nie widzi. Kiedyś już o tym wspominałem. Z drugiej strony jak ktoś ma 13 linków (sprawdzałem przed chwilą sporo domen) to faktycznie można wnioskować, że domena nie jest podlinkowana, ale przy ilości 100 i w górę to już tak nie do końca jest to oczywiste. Kiedyś puściłem linki z zenbloga (10 paczek vip około 140 linków aktywnych) i w majestic pojawiły się 2 z tego co pamiętam, blogi podobnie też na 30 założonych 1-2 pojawiły się w majestic.

Zgadza się, majestic widzi tyle co nic. Bodajże około pingwina listopad(?) 2013(?) BLe spadły o 90% i od tego czasu tak się trzyma. Stąd historyczne dane dla starych domen są kosmiczne w stosunku do fresh index. 

Tyle że (zakładam) nikt pozycjonując np. linktakiem nie daje na stronę 10 czy 40 linków, nawet dla małego serwisu będzie to bliżej setki. Niech więc przekładając na 1/5 - dla małej stronki majestic by widział (a nie zobaczy bo linktak ma a przynajmniej mieć powinien :D  w 100% zablokowanego majestica. ) 20 linków. I wracamy do domen z Rank 10 które nie mają odpowiednika podlinkowania 50 linkami z linktaka... których koszt wynosi (średnia u mnie) 1250 pkt. A można wykluczyć linkowanie z głównej, wysokiego ranku :D itp. i mamy 500 pkt czyli jakieś 4 zł netto. Albo inaczej - z takiej domeny pójdzie więcej niż 50 linków. 

dymna.jpg

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez Delta
      Witam,   Wynajmę punkty w systemie LinkTak.pl.   Cena od 7zł netto za 1000 punktów za okres 30 dni.
      Dostępne 100 000 punktów.
      Wystawiam fakturę VAT.   Gwarancja stabilności transferu lub zwrot płatności.   Kontakt:
      STRONIK
      ul. Nieduża 22/7
      71-531 Szczecin
      NIP: 851-27-89-472
      email: makskonto@gmail.com   ZAPRASZAM DO WSPÓŁPRACY!
    • Przez Kaaarolek1
      Cześć,

Mam na wynajem punkty w systemie LinkTak.pl
      Cena: 7 zł netto 1000 pkt.
      aktualnie mam wolne 25k
      Wystawiam fakturę VAT
      Kontakt: Kaaarolek013@gmail.com

• Przez Dralik
      Sprzedam/ Wynajmę punkty Statlink

! PEWNE I STABILNE TRANSFERY !

Wolne 50k

Wystawiam fv
      Kontakt
      biuro@dralik.pl Dane:
      SEOklik Przemysław Śliwiński NIP: 789-173-53-49 62-302 Węgierki ul. Czereśniowa 27    
    • Przez Delta
      Witam,   Wynajmę punkty w systemie LinkTak.pl.   Cena od 7zł netto za 1000 punktów za okres 30 dni.
      Wystawiam fakturę VAT.   Gwarancja stabilności transferu lub zwrot płatności.   Kontakt:
      STRONIK
      ul. Nieduża 22/7
      71-531 Szczecin
    • Przez Delta
      STRONIK
      ul. Nieduża 22/7
      71-531 Szczecin