Jump to content
okazwłoka

Propozycje rozwoju LinkTak.pl

Recommended Posts

Naprawdę z majestic nie ma tak źle. Zrobiłem porównanie domen i z reguły majestic pokazuje mniej więcej 2x mniejszy TF niż DR z Ahrefs. Co więcej przykładowo linktak.pl ahrefs ocenia na DR=5, a Majetic na TF=7. Ja widzę, że to jest  "po jednych pieniądzach".

Opieranie się na ahrefs czy majestic daje takie same ryzyko - to wciąż dane zewnętrzne, bo na Googla liczyć tu nie można (ruch też nie jest wyznacznikiem, robiłem ostatnio testy i na świeżej domenie i w miesiąc bez zbędnego wysiłku mam +200 ruch - wystarczy nasycić  stronę słowami kluczowymi i przyłożyć trochę linków z byle czego).

db9414e0b8038d55832ea4776c6a0c51.png

Pytanie, czy algorytm systemu pozwala na obłożenie linkami strony wydawcy w 100% czy zachowuje bufor np. 10% w celu zagwarantowania efektywności opcji "Unikalne domeny w obrębie grupy", którą można wybrać przy konfigurowaniu linkowania?

Jak tam Ekipa wasze przygody z Linktakiem? System jest skuteczny ale irytuje mnie brak nowych domen, nawet już po wyborze minimalnych wymagań linkowania, okazuje się, że w końcu tych miejsc jest za mało. Statlink widzę ma w puli 3 razy więcej domen.

Zauważyłem, że koszt linka na podstronie nie koreluje jakoś wybitnie z rankiem, dlatego dzisiaj zamiast operować skalą ranka przy dodawaniu linków, ustawiłem zakres punktów. Dla linków mniej ważnych, 1-25, dla tych niby ważniejszych z mojego pkt widzenia: 1-50. Co o tym sądzicie? Zobaczcie na koszty punktowe z jednego projektu, to tylko podstrony, nie widzę tu zalezności albo o czymś nie wiem:

image.thumb.png.5444f6788073fc1d66de59867771b220.png

Nie ma takiego buforu o który piszesz.

Faktycznie pod względem ilości domen linktak przegrywa. Zaleczy co dla kogo bardziej się liczy, ilość czy jakość.

Koszt linka uzależniony jest nie tylko od ranku, ale też od długości treści. Niższe koszty mają też stare strony, które swojego czasu nie przeszły na nową punktację.

PS-> 

Edited by okazwłoka

@okazwłoka w porządku, tylko wg mnie, skoro pod Rankiem Linktaka stoją 3 naprawdę sensowne parametry Majestic i 1 parametr czyli wiek domeny, to długość tekstu na stronie z linkiem za bardzo wpływa, ma za dużą wagę do wyceny linka czyli punktów za jego publikację. Dlaczego tak uważam? Ponieważ po:

1. nie jest to UXowe, nowi w systemie na logikę wezmą, że cena linka zależy od Ranka, to naturalnie oczywiste a Reklamodawcy opisu algorytmu w zakładce "dla Wydawcy" czytać raczej nie będą.. 

2. długość tekstu nie wpływa wybitnie na moc linka ale dowodów na to nie mam, pytanie jednak czy wolisz link z dalekiej podstrony, która ma 15 tys. znaków czy link z "łysej" głównej o wysokim TF itd. w Majesticu lub jakiejś podstrony bez tekstu, która też ma wysoki TF z określonych powodów? Ja wolę z tej głównej lub podstrony bez tekstu bo mimo, że otoczenie kontekstowe coś tam niby znaczy to jednak tematyczność strony, Google określa też anchorami prowadzącymi do strony, czyli ważniejszą rolę odgrywa tutaj parametr TF w Majesticu czy tam TR w Ahrefsie itd.. ponieważ to właśnie te parametry próbując zastąpić niepublikowany PR, dają jako taki obraz mocy URLa itd.

Co innego nagradzać punktacją Wydawców za długie teksty czyli tak jak obecnie, to jak najbardziej, ponieważ wspomagają one indeksację, generują jakiś tam ułamkowy ruch i podwyższają wartość witryny biorącej udział w systemie.

Edited by Anmato

@okazwłoka możesz ten nowy moduł dodać niżej lub wyżej, bo można oczopląsu dostać, UX.. nie może być między 2 najczęściej używanymi modułami / opcjami / ustawieniami

image.thumb.png.95ba1a9aa45f3f7d376362e4f9f53fa7.png

No nie wiem czy to takie złe, jest przydzielaj z rankiem i dodatkowy parametr powinien być przy nim :)

Nie no UX to jest dział nauki a nie odczucia.. zrobię ankietę na 100 osób 90 da taką opinię jak ja.. no dobra, jak chcesz. 

17 godzin temu, okazwłoka napisał:

Które prawo nauki UX łamię takim układem? ;) 

@okazwłoka szanuję Cię dlatego nie będę tutaj pisał Tobie w sposób, w jaki mógłbym napisać, bez ciśnienia, UX w Polsce nauką na pewno nie jest, tutaj dopiero uczymy się pisania nagłówków na stronach, okej, wiele nowości przed nami, OK, nie wytłumaczę tego widzę, zrób sobie klamkę w drzwiach po stronie zawiasów albo w samochodzie przyklej nawigację na środek szyby, no przykładów mogę dać wiele, temat zamykam skoro to takie trudne ułożyć wiersz z nową opcją, która będzie używana najrzadziej bo jest opcjonalna, o jeden wiersz niżej lub wyżej, w porządku :) Skupmy się na mechanice Linktaka zatem a pierdoły odłóżmy na nigdy

Edited by Anmato

Spokojnie, to jest forum i wymiana myśli jak najbardziej wskazana :)  Jeśli nie będzie wycieczek osobistych to możesz śmiało pisać.

Ale faktycznie jest to pierdółka, są ważniejsze rzeczy do wprowadzenia jak np. statystyki ruchu jako dodatkowy parametr przy wyborze linka czy kalkulator wolnych miejscówek, bo coś tam nie sprzęga.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By Delta
      Wynajmę punkty w systemie LinkTak.pl.   Cena od 7zł netto za 1000 punktów za okres 30 dni.
      Dostępne 100 000 punktów.
      Wystawiam fakturę VAT.   Gwarancja stabilności transferu lub zwrot płatności.   Chcesz przetestować system, a nie masz jeszcze konta? Napisz do mnie na emaila a dostaniesz 1 000 punktów gratis na miesiąc rejestrując się z mojego polecenia.   Kontakt:
      STRONIK
      ul. Nieduża 22/7
      71-531 Szczecin
      NIP: 851-27-89-472
      email: makskonto@gmail.com
    • By boloo
      Posiadam na wynajem punkty Linktak (wolne 50k).
      Cena 7 zł netto/1k na 30 dni.
      20k i powyżej 6,5 zł netto/1k
      100k i powyżej 6 zł netto/1k
      ----------------------------------------

Posiadam na wynajem punkty Statlink Standard (wolne 250k).

Atrakcyjne ceny!

Sprawdzony i doświadczony wydawca - w statlinku od samego początku czyli od 2008 roku.
      -----------------------------------------
      Kontakt:
      PW
      lub
      statlink (m.a.ł.p.k.a) aplikacje.net

Na punkty wystawiam faktury VAT.

• By Delta
      Wynajmę punkty w systemie LinkTak.pl.   Cena od 7zł netto za 1000 punktów za okres 30 dni.
      Wystawiam fakturę VAT.   Gwarancja stabilności transferu lub zwrot płatności.   Chcesz przetestować system, a nie masz jeszcze konta? Napisz do mnie na emaila a dostaniesz 1 000 punktów gratis na miesiąc rejestrując się z mojego polecenia.   Kontakt:
      STRONIK
      ul. Nieduża 22/7
      71-531 Szczecin
    • By Delta
      STRONIK
      ul. Nieduża 22/7
      71-531 Szczecin
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy