Jump to content
okazwłoka

Propozycje rozwoju LinkTak.pl

Recommended Posts

Posted (edited)

Jeśli mam wybraną 1 kategorię, która zwraca po czasie brak slotów, "doznaczam" 2 kategorię, np. Wielotematyczne.. to po zmianach w anchorach, system nie wie, którą kategorię preferuję? Jeśli tak to, powinna być opcja wyboru kategorii głównej i dodatkowych lub coś na podobnej zasadzie inaczej, np. po usunięciu linków, system usunie mi te z pożądanej kategorii i zacznie dodawać w "awaryjnej", wielotematycznej.

Edited by Anmato

Nie ma preferowanych kategorii. Można wykorzystać do tego możliwość kopiowania projektów i ustawiania w nich różnych kategorii.

Usuwanie linków przez system to powinna być ostateczność. Przed upływem 4 dni od wejścia konta na minus najlepiej ręcznie usunąć te linki, które są mniej priorytetowe.

LinkTak.pl - linkuj z SWL

Posted (edited)

Prośba o dodanie na białej liście przy każdym urlu obok przycisku "Usuń" drugiego w stylu "Usuń i dodaj do czarnej listy". Analogicznie też przydałby się taki przycisk na czarnej liście "Usuń i dodaj do białej listy". Przy żonglowaniu domenami między listami znacznie to przyspieszy grzebanie zamiast obecnego wyszukiwania domeny na obu listach tym bardziej że czasem dodawanie wielu adresów przez formularz do białej listy zawodzi i doda się tylko ostatnia linia więc pewniej ale wolniej jest dodawać po jednym adresie.

Edit: a przy okazji tematu białej listy jeszcze prośba o tuning opcji we właściwościach linku "Przydzielaj tylko na domenach z mojej białej listy: " - z zero-jedynkowej zrobić np dropdown z opcjami:

- przydzielaj tylko na domenach z białej listy

- bez znaczenia (opcja domyślna niczym niezaznaczona obecna)

- nie przydzielaj na domenach z białej listy

Zastosowaniem tej trzeciej opcji byłaby super wygoda przy testowych projektach dla budowania białej listy (dodawane do takowej domeny od razu by znikały z przydzieleń tego testowego projektu tak jak to działa z czarną listą).

Edited by Rainmaster

LaoHost - tani i niezawodny / dhosting.pl - dla stron o dużym ruchu, skalowalne zasoby z płatnością godzinową (link daje 5% rabatu) / spideric - genialny monitoring pozycji niezależny od sytuacji z proxy

Posted (edited)

Mam propozycję, aby dodać formularz do dodawania pojedynczej podstrony (chodzi o strony, na których się wyświetlają linki systemowe). Taki formularz miałby:

• pole adres url artykułu
  • textarea dla tekstu głównego,
  • pole dla tagów.

Chodzi o łatwość dodania nowej podstrony, gdy np. uaktualniłem stronę o jakiś nowy artykuł (teraz muszę tworzyć tekst do zaimportowania wg schematu i wklejać to w formularz importu podstron). A tak bym robił ctrl+c, ctrl+v bezpośrednio z danej podstrony, wpisał tagi i voila.

Może się to też przydać dla nowych użytkowników, którzy dopiero co poznają system i mogą mieć początkowo problemy z importem podstron (były takie przypadki z tego co wiem).

Nie wiem czy ma to większy sens, mi by się raz na jakiś czas przydał taki formularz.

Edited by ttah
  • Like 2

Tani hosting z darmowym certyfikatem SSL HEXCORE

Posted (edited)

@Rainmaster - dodam te przyciski, co do nieprzydzielania na domenach białej listy dopisuję, ale będzie to gdzieś tam na szarym końcu na razie :) 

@ttah - przyda się, oj przyda :) - zrobione.

Edited by okazwłoka
  • Like 2

@okazwłoka ok to super - czeka mnie przewalenie kilkudziesięciu stron między listami i takie przyciski niesamowicie ułatwią sprawę wykluczając ewentualne czeskie błędy.

I przy okazji - wiadomo już coś na temat wdrażania parametrów widoczności z semstorm w module artykułów oraz samym swlu?

LaoHost - tani i niezawodny / dhosting.pl - dla stron o dużym ruchu, skalowalne zasoby z płatnością godzinową (link daje 5% rabatu) / spideric - genialny monitoring pozycji niezależny od sytuacji z proxy

Posted (edited)

Kierowanie po tagach jest obecnie sprawne w 50%, system wymaga podania każdej odmiany wyrazu - tagu, co ogranicza celność i dopasowanie. Np. po tagu "reklama" znajdzie 6 slotów a po dodaniu kolejnego słowa gdy będziemy mieli "reklama, reklamy" już znajdzie 9 slotów. Przydałoby się maskowanie czyli działanie opcji "reklam*", "budow*" itp. i tak dokładność maksymalna jest tutaj zbędna.

--

Wg mnie dla optymalizacji systemu brakuje podawania danych o zapotrzebowaniu kategorii na nowe sloty, tak było w Statlinku, to świetna opcja. Widać wówczas, jakie kategorie są chodliwe i które wymagają dostawienia stron.

Prawie w każdej kategorii brakuje unikalnych domen! Nie ma jak pozycjonować, czy będzie jakiś państwowy interwencjonizm w zasoby?

--

"anchory zostaną podmienione tylko w przypadku, gdy opublikowany link z anchorem nie znajdzie się wśród zdefiniowanych. Opublikowane linki z anchorami istniejącymi w polu z anchorami nie zostaną zmienione." - dla mnie to zaskoczenie, ktoś popełni literówkę i potem musi usuwać anchor, dodawać na nowo w osobnym linku bo system nie poprawi, skąd taki pomysł autora? Zaszła zmiana we frazach u klienta i zamiast dokonać płynnej zmiany muszę zerować, dodawać, to masakra. Musi to działać jak w Statlinku, inaczej wiele osób nie przeniesie się stamtąd do Linktaka

Edited by Anmato
  • Like 1

8 godzin temu, Anmato napisał:

brakuje podawania danych o zapotrzebowaniu kategorii na nowe sloty

Jest ta funkcja, tylko lista jest rzadko aktualizowana. Z głównego panelu trzeba wejść w "Strony" -> "Dodaj nową stronę" i wtedy na górze mamy listę. Obecnie (stan na 17.04.2019) prezentuje się to tak:

Moda i Styl (10.46%)
Biznes i ekonomia (8.7%)
Wielotematyczne (6.94%)
Reklama i Marketing (6.84%)
Internet (6.82%)
Edukacja i Wiedza (6.51%)
Przemysł (6.35%)
Społeczeństwo (6.3%)
Rozrywka i czas wolny (6.3%)
Media i Wiadomości (6.27%)
Kultura i Sztuka (6.13%)
Prawo i Polityka (6.02%)
Dom i Mieszkanie (2.88%)
Nieruchomości i Budownictwo i Architektura (2.03%)
Zdrowie i Uroda i Dieta (1.92%)
Elektronika i Komputery (1.42%)
Banki i Kredyty (1.35%)
Motoryzacja i Transport (1.13%)
Kuchnia (0.86%)
Sport (0.82%)
Rodzina (0.8%)
Turystyka i Noclegi (0.75%)
Grafika i Fotografia (0.72%)
Telefony i GSM (0.62%)
Ogród (0.56%)
Zwierzęta (0.31%)
Film i Muzyka (0.17%)

• Like 1

Moim zdaniem warto by było obniżyć zakresy TF dla wszystkich StatRanków, gdyż widzę że była jakaś konkretna aktualizacja parametrów i znacząco poleciały u mnie TF na wszystkich stronach. Zakładam, że nie tylko u mnie.

Przeglądając przydzielenia linków widzę czasami takie zawieszone na "W kolejce do opublikowania..." gdzie ten stan trwa już miesiąc a nawet lepiej nie wiadomo czemu. Może warto wprowadzić jakiś mechanizm który by takie zawieszone przydzielenia odnajdował, po x dni wycofywał i próbował przydzielić na innej domenie?

@Anmato

- system działa tak, że wystarczy wpisać część słowa np. reklam i wtedy będzie dopasowanie do reklam, reklama, antyreklama, reklamy itd.

-  zapotrzebowanie jest podane

- opcja podmiany linków działa dobrze. Jeśli masz literówkę, to ją poprawiasz i zapisujesz, wtedy literówka zostanie podmieniona na jeden ze zdefiniowanych adresów. Mogę też dać opcję ręcznej podmiany dla każdego linka - nie widzę problemu.

@lj2m - TF spada gdy strona nie jest linkowana. U mnie to co nielinkowane pospadało też ostro. Linki znikają z publicznych miejscówek.

Ogólnie działam i poprawiam różne funkcje w systemie.

Dzisiaj doszła opcja automatycznego zgłoszenia do addurl.i4a.pl.

Wg mnie spadła moc systemu, podstrony z linkami indeksują się gorzej a w Konsoli po np. 90 dniach wchodzi jakieś 10-20% linków

Konsola to konsola - byłoby pięknie, gdyby wszystko tam było pokazywane.

A co do mocy - każdy ma swoje zdanie - ja widzę wzrost zainteresowania systemem, a stali klienci zwiększają ilości wynajmowanych punktów do linkowania nowych projektów.

Posted (edited)

No wzrasta i nie będę się chwalił dzięki komu ;)

Ludziska! Dostawcie strony do "motoryzacja" bo brak slotów.

Edited by Anmato

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By Gamsiu
      Dzień dobry,

Sprzedam punkty w systemie wymiany linków e-weblink w ilości 500k

Możliwe mniejsze lub większe ilości. Dowolny okres wynajmu punktów.

Wystawiam faktury VAT. Cena do uzgodnienia.

Kontakt:
      Piotr Kołodziejczyk
      GG:6157716
      lub PW na forum.
      Tel: 796058746

Gamster
      ul: Kochanowskiego 15
      32-540 Trzebinia
      Nip: 628-202-81-87
    • By boloo
      Posiadam na wynajem punkty Linktak (wolne 60k).
      Cena 7 zł netto/1k na 30 dni.
      50k i powyżej 6,5 zł netto/1k
      100k i powyżej 6 zł netto/1k
      ----------------------------------------

Posiadam na wynajem punkty Statlink Standard (wolne 340k).

Atrakcyjne ceny!

Sprawdzony i doświadczony wydawca - w statlinku od samego początku czyli od 2008 roku.
      -----------------------------------------
      Kontakt:
      PW
      lub
      statlink (m.a.ł.p.k.a) aplikacje.net

Na punkty wystawiam faktury VAT.

• By Seo tekst
      Sprzedam punkty STATLINK standard i LINKTAK. Atrakcyjna cena.

Dane firmowe

Zapraszam do kontaktu:
      kontakt {} technernet.pl
      gg: 11083930
    • By Gamsiu
      Dzień dobry,

Sprzedam punkty w systemie wymiany linków Statlink standard w ilości 40k

Możliwe mniejsze lub większe ilości. Dowolny okres wynajmu punktów.

Wystawiam faktury VAT. Cena do uzgodnienia.

Kontakt:
      Piotr Kołodziejczyk
      GG:6157716
      lub PW na forum.
      Tel: 796058746

Gamster
      ul: Kochanowskiego 15
      32-540 Trzebinia
      Nip: 628-202-81-87
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy