conradd

Faktura dla zagranicznego kontrahenta - odwieczne pytanie

Polecane posty

conradd    4
3 godziny temu, Finan napisał:

Przeżyłem kontrolę krzyżową.I to nie jedną.Sądzę że autorowi tematu chodzi o rozliczenia z poza unii europejskiej.Większość firm z terenu UE nie zapłaci nie otrzymując faktury.

Chodzi mi o kontrahentów z UE i spoza. Dziwne jest to, ze sporo kontrahentów z UE nie chce faktur (różne kraje). Pisze mi taka osoba, że nie chce faktur i co? Mam im wciskać je na siłę jak SPAM? 

Finan    598

@conradd Cypr się dobrze domyślam? Przerabiałem ten temat podczas kontroli US, ważne jest abyś Ty miał fakturę oraz prawidłowo ją zaksięgował w dokumentach.

Korzystasz z konta firmowego czy np. z prywatnego w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej? Bo to też ma znaczenie, ale księgowa powinna o tym wiedzieć.

Moja rada zmień ją, skoro nie wie podstawowych rzeczy.

Zapytaj ją o coś takiego:

Ty mi świadczysz usługę/wysyłasz towar.Ja Ci zapłaciłem wcześniej, potem wystawiasz fakturę.

I według tego co Ci księgowa mówi jak mnie zmusisz do odebrania faktury?Jeśli jej nie będę chciał?Przyjedziesz i dasz mi ją na siłę?

Możesz jedynie w mailu wysłać jak napisał @Carnagge wcześniej.

A czy ktoś odbierze to inna sprawa, drugi czy nie wrzuci w kosz takiego maila od razu.

A trzeci czy Ty będziesz archiwizował wysłanie faktur?Bo nie ma takiego obowiązku w Polsce.

logo_novacash3.png

Forum o pożyczkach

Szybka pożyczka online                                                     

conradd    4

@Finan Nie tylko Cypr - różne kraje, chociaż cypryjskich spółek jest sporo. Korzystam tylko z konta firmowego. Ehh czyli najlepiej jednak wciskać na maila. Tyle że stawiajac się w ich sytuacji gdyby mi ktoś wysyłał takie dokumenty mailem to traktowałbym to jako spam i szybko się wkurzył, jesli kilka razy upomniałbym się że ich nie chcę a taki delikwent dalej z uporem mi je podsyłał

Edytowano przez conradd

BaS    0

To wyślij na jakiś mail w noreply@.. lub podobny w domenie kontrahenta, Ty będziesz miał podkładkę że wysłałeś, a w firmie docelowej pewnie nikomu nie będzie to przeszkadzać:)

jimmi    1085

@conradd dużo tych faktur wystawiasz? jeden, dwa emaile w miesiącu nie powinny robić im różnicy.

• Like 1

dymna.jpg

Przyjaźń psa na całe życie. ZAGINĄŁ DOM

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.