AdamBoganD

Google Search Console

14 postów w tym temacie

[GSC i pobierz jako]. Przeniosłem stronę na inny host. Wszystko działa poprawnie. Testy na pingdom i gtmetrix pokazują że strony wczytywana jest poprawnie. Natomiast w GSC niestety nie tzn. sporo zasobów ma status "tymczasowo niedostępny", poniżej przykłady:
https://moja-strona-joomla/components/com_k2/css/k2.css?v2.7.1 Arkusz stylów Tymczasowo niedostępny -- 
https://moja-strona-joomla/media/plg_jchoptimize/assets/gz/0/c4fbd5dce5b18727aeec56c0972e60d7.js Skrypt Tymczasowo niedostępny -- 
https://moja-strona-joomla/media/k2/assets/js/k2.frontend.js?v2.7.1&sitepath=/ Skrypt Tymczasowo niedostępny -- 
https://moja-strona-joomla/media/plg_jchoptimize/assets/gz/1/c4fbd5dce5b18727aeec56c0972e60d7.js Skrypt Tymczasowo niedostępny -- 
https://moja-strona-joomla/media/plg_jchoptimize/assets/gz/2/c4fbd5dce5b18727aeec56c0972e60d7.js Skrypt Tymczasowo niedostępny -- 
https://moja-strona-joomla/images/miloan-logo.png

Co może być powodem? Dodam, że linijki w robots.txt nie blokują tego.

Spróbuj się dowiedzieć czy obecny host nie stosuje czegoś na styl mod_evasive - w przypadku dużej ilości zapytań naraz mogą być blokowane zapytania.

simpleideas.pl - konfiguracja i administracja serwerów (pod hosting i nie tylko), migracje, SEO, strony www

Polecam serwery VPS oraz hosting z oferty webh.pl - 20% rabatu z kodem PROMO777.

Tylko dziwne, ze inne monitoringi testery (np. pingdom, gmatrix) nie mają problemu z pobraniem wszystkiego.

Dziś "do pobrania i renderowania" dałem podstronę i dwa obrazki zaczytał a kolejnych już nie.

Dziwne bo są w tym samym katalogu.

Dodam, że strony są na współdzielonym hoście na microhost, znajomy ma 4 strony na wordpresie na hekko i ma ten sam problem ze wszystkimi (jedna z nich idzie przez CF, jedna ma ssl więc nie ma to znaczenia).

W związku z powyższym skłaniam się że problemem jest panel DA i jakieś ograniczenia.

beta-error-gsc.png

Edytowano przez AdamBoganD

Strona pozostawia wiele do życzenia, :)  ale wyświetla się poprawnie, nawet jak robot google na nią wejdzie.  Nie zawracaj sobie głowy GSC i uciekaj z microhost.

Kolejny blog o SEO - SzlafRock.pl

Podobno najlepsze Proxy.

28 minut temu, SzlafRock napisał:

Strona pozostawia wiele do życzenia, :)  ale wyświetla się poprawnie, nawet jak robot google na nią wejdzie.  Nie zawracaj sobie głowy GSC i uciekaj z microhost.

1. Jakie masz najważniejsze uwagi do strony?

2. Dziwne że było dobrze a nie jest. I chcę by było OK. Support hosta twierdzi że to wina CF choć i strony bez CF mają takie problemy. Wskazywany błąd 520 opisany jest tu:

https://support.cloudflare.com/hc/en-us/articles/200171936-Error-520-Web-server-is-returning-an-unknown-error

Wg Ciebie nie ma to wpływu na SEO skoro google nie wiele widzi.

3. A dlaczego uciekać z microhosta? Jakaś alternatywa na współdzielony z DA?

49 minut temu, AdamBoganD napisał:

1. Jakie masz najważniejsze uwagi do strony?

Nie chce nikogo krytykować, ale poziom wykonania jest mierny. W moich kategoriach estetycznych nie akceptowalny.

52 minuty temu, AdamBoganD napisał:

Jakaś alternatywa na współdzielony z DA?

np. https://linuxpl.com/

Podobno najlepsze Proxy.

15 minut temu, SzlafRock napisał:

I płacić za SNI czy stałe adresy IP do każdego certyfikatu SSL? :-)
Ewentualnie wprowadzać cloudflare z flexible ssl dla wszystkich domen żeby mieć SSLa... To chyba nienajlepszy pomysł.

simpleideas.pl - konfiguracja i administracja serwerów (pod hosting i nie tylko), migracje, SEO, strony www

Polecam serwery VPS oraz hosting z oferty webh.pl - 20% rabatu z kodem PROMO777.

17 minut temu, SzlafRock napisał:

Nie chce nikogo krytykować, ale poziom wykonania jest mierny. W moich kategoriach estetycznych nie akceptowalny.

np. https://linuxpl.com/

Linuxpl.com odpada, fatalny kontakt, byłem u nich, płaciłem abo za pomoc admina i gó**o robili, wszystko im ciężko, nigdy nic nie było z ich winy nawet zwiechy serwera.

Wykonanie jest jakie jest. Właściciel strony zaakceptował wykonanie (była to w 50% migracja ze starej joomli).

17 minut temu, theqkash napisał:

do każdego certyfikatu SSL?

Nie korzystam z certyfikatów SSL dla zwykłych stron internetowych.

13 minut temu, AdamBoganD napisał:

fatalny kontakt, byłem u nich, płaciłem abo za pomoc admina i gó**o robili,

Mam całkowicie odmienne zdanie.

1 osoba lubi to

Podobno najlepsze Proxy.

21 minut temu, SzlafRock napisał:

Nie korzystam z certyfikatów SSL dla zwykłych stron internetowych

Tak czy inaczej jest to chyba jedna z niewielu firm w Polsce która nie umożliwia instalacji certyfikatu SSL w ramach hostingu bez ponoszenia dodatkowych opłat, dlatego ja zdecydowanie nie polecam.

27 minut temu, theqkash napisał:

która nie umożliwia instalacji certyfikatu SSL w ramach hostingu bez ponoszenia dodatkowych opłat

Certyfikat SSL stosuje się tylko do witryn gdzie przetwarzane są dane użytkownika. Dla tych witryn stosuje całkowicie inne hostingi.

Wyszedłeś poza temat dyskusji. Zaproponowałem hosting dla strony omawianej, dla której certyfikat SSL jest zbyteczny jak i dla większości strony internetowych.

Dodatkowo zrezygnowałbym z Jomlii na rzecz WP.

Podobno najlepsze Proxy.

Właśnie sprawdziłem logi, wymuszenie "pobrania strony i zrenderowania" wykonywane jest przez:

• "Mozilla/5.0 (X11; Linux x86_64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; Google Search Console) Chrome/41.0.2272.118 Safari/537.36" z IP 66.102.6.143
  • "Mozilla/5.0 (compatible; Google-Structured-Data-Testing-Tool +https://search.google.com/structured-data/testing-tool)" z IP 66.249.81.10466.249.81.10

a normalne wejście to GoogleBot 2.1, może te nowe boty są zablokowane (mimo że niby znalazły zasób to nie udało im się go pobrać)

Inna sprawa, że jest tam cloudflare z ustawionym wyższym niż minimalny poziomem bezpieczeństwa, niewykluczone że jest to w jakiś sposób wycinane.

Może jeszcze raz wyjaśnię:

• dotyczy moich stron na microhost i stron znajomego na hekko
  • dotyczy stron z cf i bez cf
  • z ssl i bez ssl
  • jedno jest podobne, strony trochę ważą (css, js i grafiki)
  • na tych samych hostach są lekkie strony przechodzą bez problemu (wordpress, forum mybb)

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez jurekz
      Witam,
      ponad dwa lata temu na stronie nastąpił nagły spadek oglądalności 
      od tej pory widoczność strony utrzymuje się na bardzo niskim poziomie i nadal się obniża
      czy można byłoby podać przyczynę takiej sytuacji 
      jak skutecznie podnieść oglądalność ( jest to witryna sklepu ) do poprzedniego stanu bez stosowania technik black SEO
      chętnie podejmiemy współpracę odpłatna w tym zakresie z osobą kompetentną

• Przez tosterus
      Witam
      Mam problem z "wyklikiwaniem" moich reklam przez konkurencję. Jest to ponad 90% wszystkich kliknięć. Co kilka minut jest kliknięcie z dynamicznego IP centertela. Ok 10% jest uznawana za nieprawidłowe kliknięcie przez filtr google'a, co 2 miesiące wysyłam formularz nieprawidlowych kliknięć i też po analizie technicznej jest mały zwrot jednak mimo wszystko ok 70% tych nieprawidłowych jest zaliczane jako prawidłowe klikniecia. Tracę przez to kilkanaście tysięcy rocznie Cały czas myślałem że google sobie z tym radzi jednak po sprawdzeniu dokładnych statystyk wyszło że jednak nie. Wiem że te kliknięcia pochodzą z jednego komputera (zgadza sie rozdzielczość, system, przeglądarka) zmienia się tylko IP jest to typowe dla mobilnego internetu - po ponownym połączeniu zmienia się IP. Podejrzewam jedną osobe, ponieważ jak tylko sie pojawi jego reklama to zaczyna się wyklikiwanie. Próbowałęm to zgłosić na policji jednak nic to nie dało, stwierdzili że koleś może być fanem mojej strony i w nią klikać. Nie wiem już co z tym robić. Myśle o zablokowaniu IP centertela jednak nigdzie nie mogę znależć całej puli ich IP. Wiem że wikipedia zrobiła coś podobnego jednak czy w adwords przejdzie tak długa lista? Może macie jakieś pomysły co z tym zrobić?
    • Przez malec
      Hej,
      Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą. AdSense wprowadza nową funkcjonalność polegającą na informowaniu wydawcy o wykrytych naruszeniach:
      źródło: http://adsense-pl.blogspot.com/2013/08/badz-zawsze-na-biezaco-z-zasadami.html
      Pozdrawiam,
      M.
    • Przez tur77ek
      W pliku .htaccess mam taki wpis
      RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} Twice|Roge|Yand|Baidu|site|Ahre|AhrefsBot|seo|Yahoo|Voil|libw|Java|Sogou|psbot|Exabot|boitho|ajSitemap|Rankivabot|DBLBot|MJ1|MJ12bot|Rankivabot|ask
      RewriteRule ^(.*)$ http://www.wp.pl/ [L,R=301]
      Order Allow,Deny
      deny from 111 124 125 147 169.208 175 180 182 183 202 203 210 211 218 219 229 221 222
      deny from 112.0.0.0/5 120.0.0.0/6
      Allow from all
      wygląda na to że nie działa jak powinien w majesticseo.com widać wszystkie linki które przychodzą z domeny na której mam blokadę, czy wpis jest poprawny ?
      Czy jest możliwości zablokowania wszystkich robotów oprócz googla ?
    • Przez V2k
      Witam,
      po kilkuletniej owocnej współpracy z adsense otrzymałem niejednoznaczną wiadomość, że jeśli nie dokonam zmian na stronie wyświetlanie reklam dla witryny zostanie zablokowane. Google opisało kilka możliwych powodów jednak bez wskazania konkretnego (informacja z automatu).
      Strona, na której wyświetlały się reklamy to galeria zdjęć z miniaturkami w górnej części i zdjęciem głównym na środku strony. Obok była reklama typy skyscraper.
      Możliwe powody:
      1. Zbyt duża reklama w przypadku niewielkich zdjęć w galerii (np. 300 x 400 px).
      2. Galeria zdjęć posiada zbyt mało treści. (co jest dziwne, bo na jednym ze szkoleń adsense otrzymałem informację, że galerie zdjęć mogą wykorzystywać reklamy adsense).
      Reagując na ostrzeżenie zmieniłem wielkość reklamy w małych galeriach na jedną jednostkę linku (125 x 125). Niestety mimo tego po kilku dniach wyświetlanie reklam zostało zablokowane
      Galerie zdjęć planuję przyporządkować do odpowiednich kategorii tematycznych i umieścić odpowiedni tekst w metatagach "keywords" i "description" (notabene większość galerii już była przyporządkowana z tekstem w keywords).
      Nie wiem czy powyższe kroki wpłyną na decyzję adsense. Może macie jakieś dodatkowe propozycje, które wzogacą galerie o unikatową treść?
      Jeśli jednak nie adsense- to co? (adkontekst- zapewne niższe stawki?).
      Z góry dziękuję za pomoc!