Jump to content
  • ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By emteusz
      Hej, mam pytanko, może ktoś miał do czynienia z czymś takim, otóż, mam problem z indeksacją serwisu/sklepu internetowego opartym na pewnym katalogu który jest tam gdzieś sobie(wykupywana licencja itp) katalog jest na stronie oparty na js -> otwieranie kategorii zostały dokonane optymalizacje aby był dostęp do podkategorii oraz dostałem informację iż dostęp przez jakiś czas otwarty dla robotów, a po użycia crawlera do sitemapy dostawca zablokował dostęp
      Google zaindeksował kilka tysięcy stron lecz zaprzestał. Polecono mi abym zainteresował się cachem na serwerze, ale jak dobrze myślę, cache nie jest wieczny, obstawiam,
      ze czas przechowywania cache u nas na serwerze trwał by 2 tygodnie ale do rzeczy,
      załóżmy, że uruchomimy cache, zakładki katalogowe będą już na naszym serwerze, stworzymy mape strony jeszcze raz dla tych zakeszowanych google będzie indeksował dalej zaindeksuje X stron, ale co jeśli cache straci ważność to strony już nie będą widziane dla google?  
      Przepraszam, że tak haotycznie napisałem ale staram się rozkminić jak serwis uaktywnić jeszcze bardziej dla ludzi
    • By gregi1
      Jak sprawdzam szybkość działania strony, dostaję komunikat, jako jedna z metod optymalizacji:
      "The following cacheable resources have a short freshness lifetime. Specify an expiration at least one week in the future for the following resources"

stąd moje pytanie w jaki sposób mam dodać ten czas dla obrazków i skryptów po stronie serwera - w php czy może htaccess.
      Moja strona oparta jest o wordpressa. Nie korzystam z wtyczek od cachowania, bo jakieś specjalne skrypty są po stronie serwera.

Pomożecie?

• By rissah
      Mam pytanie - jeśli można - do bardziej doświadczonych w Wordpress

Od kilku dni moja strona znacznie spowolniła swoje ładowanie. Wygląda to tak, że po wpisaniu jej adresu długo nic się nie dzieje, kółeczko się kręci, a potem nagle cała zawartość wczytana. Sprawdzałem zawartość katalogu na serwerze, nie ma nic podejrzanego. Szablon płatny, wtyczki płatne albo z repozytorium WP, aktualizowane na bieżąco. Zainstalowane Wordfence i Ithemes security. Problem pojawił się dopiero od kilku dni.

Dodam, że dotyczy on również mojej drugiej strony, z inną zawartością, ale mniej więcej ta sama konfiguracja (płatny szablon, wtyczki raczej bezpieczne).

Czy to wina aktualizacji czegoś czy bardziej po stronie serwera? Sprawdzam obciążenia serwera, wszystko mniej więcej na takim samym poziomie jak wcześniej. Serwer w nazwa.pl, ActiveBiznes

Nie mogę sobie raczej pozwolić na wyłączanie wtyczek i sprawdzanie (strony używane przez zarejestrowanych, komercyjnie). Jedna z nich zawiera Woocommerce, ale nigdy nie było z tym problemów, zresztą on opłacony
    • By makensis
      Od 1 grudnia 2015 wtyczka ZenCache będzie wymagała środowiska PHP w wersji 5.4 lub wyższej! Wtyczka jest bardzo popularna, więc sprawdźcie u siebie czy czasem z niej nie korzystacie do cachowania zawartości. Może się okazać, że po updacie czeka nas biały ekran Wordpress..
    • By PawelM78
      Pytanko:
      może ktoś z Was mi odpowie dlaczego w webcachu googla menu strony oraz niektóre nagłówki widziane są podwójnie?
      http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:http://mutter.no/varmepumper&safe=off&strip=1
      strona: mutter.no
      w cache widać:

VarmepumperVarmepumper
      SOLSKJERMINGSOLSKJERMING

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy