mrtn

Pozycjonowanie jest (prawie) dla każdego

702 postów w tym temacie

Flayball,  ciekawy i widowiskowy sport.  Przyznam,  że myślałem o psich zaprzegach. Może dlatego że się tym interesuję. ;)

Jest tu duże pole do popisu jeśli chodzi o stronę i pozycjonowanie jej.  Sport jest widowiskowy, więc należy to wykorzystać w pozycjonowaniu.  Podstawą powinna być strona z blogiem gdzie można opisywać sport,  zawody wreszcie uczestników czyli psy.  Dużo zdjęć otagowanych i jak wspomniano wcześniej kanał na YT.  Podstawowe media społecznościowe to teraz wręcz obowiązek w pozycjonowaniu i zdobywaniu ruchu.  Jestem przekonany, że jak strona i inne kanały będą widoczne to i znajdą się sponsorzy.  ;)

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy jest orientacyjna, graniczna liczba anchorów, na stronie i podstronach (mowa o linkowaniu wewnętrznym)?. Czy raczej należy unikać linkowania wewnętrznego w taki sposób? Macie jakieś wskazówki, by robić to dobrze i nie dostać w przyszłości bana o google?

I jeszcze jedno pytanie. Wordpress (jak i inne platformy) pozwala robić butony z linkiem. Czy takie linkowanie ma sens ze względu na seo? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Odnośnie butonów, w ponad połowie przypadków zauważyłem bardzo nieznaczny wzrost  pozycji w google, ale był to przeważnie awans z czwartej dziesiątki do trzeciej.

DAG [werset 4.21-22]

Wywczas Głos rzekł, za twój wysepek czeka cię straszliwa kara. Koniec z błogą głupotą, odtąd spędzisz resztę życia w mękach, jako człowiek inteligentny.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Beerbant :)

Spokojnie, to co Ty fotografujesz wystarczy kompakt za tysiaka i odrobina wiedzy fotograficznej. 

Wytrop w środowisku naturalnym rzadkie zwierzę, żyjące w nocy w koronach drzew. 

Wpisz bijas robert bez spacji i dodaj kropkę i pl na końcu. 

Zapraszam do dyskusji i do oglądania. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chciałbym się włączyć do wątku bo pracowałem w dwóch dużych agencjach SEO. Zwrócę uwagę na zauważalny trend w tych że firemkach - który ukazywał wzrost pracowników po studiach humanistycznych - to oni stawali się specjalistami SEO. Ci z doświadczeniem i studiami technicznymi byli w mniejszości. W końcu nadmiar studentów studiów humanistycznych gdzieś pracować musi, a szkoda bo czasem nie ogarniają podstaw z tworzenia stron www. Najciekawsze jest to, że sam byłem świadkiem kiedy taki pracownik stawał się od 0 do bohatera specjalistą SEO. Także, SEO może robić każdy. Wystarczy trochę poczytać lub zasięgnąć czyjej pomocy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie należy patrzeć na przeszłość ludzi ale na ich przyszłość - wszystko jest do osiągnięcia, trzeba się tylko postarać. :) 
Sam siedzę w temacie dwa lata i nadal nazwałbym się amatorem, sęk w tym, że od razu musiałem pracować na stronie dużej firmy o wielu tematykach. ;) Jeszcze długa droga przede mną aby coś osiągnąć, a tym bardziej wypozycjonować strony. ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Taki trend na zatrudnianie "humanistów" do SEO bierze się z oszczędności. Wymagania na stanowisko SEO to często lekkie pióro, znajomość jakichkolwiek podstaw html i chęć do nauki. A jak sam zauważyłeś, humanistów bez pracy nie brakuje, dlatego stawka za godzinę spada. Nie ma co winić humanistów, oni też pewnie woleliby pisać czy uczyć w szkołach, niż siedzieć przed kompem. Choć to zależy kogo spytasz ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam, bardzo ciekawy wątek.

Mam dwa pytania:
1) Skuteczność katalogów - czy nadal jest to wartościowy sposób pozycjonowania strony ?

2) Certyfikat SSL - jaki wpływ na pozycjonowanie może mieć brak owego certyfikatu na stronie ? Niedawno google zaczął wyświetlać komunikat "Połączenie nie jest prywatne. Hakerzy mogą wykraść Twoje dane. [...]". Wiadomo, że tego typu komunikat "zwykłego Kowalskiego" po prostu zniechęci do wejścia na stronę, ale czy obecnie posiadanie certyfikatu pozytywnie wpływa na pozycję w wyszukiwarce ? Czy wykupienie certyfikatu będzie opłacalne w przyszłości ? Skoro wyświetlają tego typu komunikat to istnieje możliwość, że po aktualizacji algorytmu strony bez SSL spadną w pozycjach google ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ad 1, skuteczność jest raczej znikoma, aktualnie jest niewiele wartych polecenia katalogów

ad 2, ssl zaczyna być praktycznie obowiązkowy dla sklepów itp, wszędzie gdzie masz wrażliwe dane. Na innego typu strony np. zwykłe wizytówki jest to zbędne, chyba że G postanowi inaczej

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mnie za to dziwi, że SSL nakładane są na całe domeny.

Skoro tylko np. koszyk pośredniczy w komunikacji z klientem i ew formularz kontaktowy, to po co SSL na wszystkich podstronach? Np.na stronie głównej?

paq-studio.png

Zleć artykuł SEO w: Redseocopy | Kup sobie śmieszną skarpetkę: smieszne-skarpetki.com.pl

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1) Ja zrobiłem w sklepach na całe domeny, żeby nie mieć podwójnej roboty jak google znowu coś wymyśli.

2) Nie wiem jaki wpływ na konwersje ma kłódeczka ( w koszyku) lub jej brak ( na stronie produktu) ale zakładam, że jeżeli na jednej stronie się wyświetli, a na drugiej nie to klient może opuścić sklep, bo nie rozumie o co chodzi tylko wie, że ma być kłódeczka.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Mój problem polega na tym, że mam stronę - nie sklep. Mam logowanie, ale tylko dla pracowników, więc zabezpieczanie takiej stronki SSL'em było mi w ogóle nie potrzebne. Ale po tej akcji zastanawiam się nad zakupem certyfikatu - nigdy nie wiadomo czy google nie obniży stron bez.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach